Jump to content
casper

Проблем с паленето

Recommended Posts

От известно време не запалвам колата от първи път.Като завъртя ключа чувам че нещо цъка ,но стартера не заработва.Обикновено от втори или рядко от трети опит запалвам колата, но вчера изобщо не можа. Казаха ми, че са четки на стартера и запалиха колата по след.начин: Включих на четвърта както бях на контакт,бутнаха ме положин метър.После завъртях ключа и моментално запалих..Казаха ми четки и или бендикс.Така ли е колеги? За да се сменят тези неща трябва ли да се демонтира целия стартер или може без демонтаж?Лесно ли излиза стартера -мотора е Д16А8.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се чува "цъкане" при опит за палене най-вероятно е бендикс. Ако не се чува нищо най-вероятно четки. Моя се крепи на 2 болта и се сваля за 2 мин. (смятай че и твоя е така). Също може да си провериш + на стартера. Ако се е развила гайката може да неправи добър контак и да не му стига тока.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От "цъкане" на стартера трудно може да се направи предположение за причината / повредата /. От развита гайка на + и не добър контакт изобщо няма да се чува звук. Според мен на колегата четките на стартера са за смяна и нека след ремонта сподели !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен ли си че няма да се чува звук ? защото аз не съм много обеден. Ако недостига ток на бендикса да изхвърли както трябва ?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може и да се образовам все още, но тръгни по пътя на най-малкото съпротивление - акумулатор и клемите на акумулатора. Прави ми впечатление, че винаги, когато паднат температурите изникват подобен род проблеми. Проследи връзката - акумулатор - зареждане - клеми - маса купе - клеми към стартер. И ако всичко е ОК, чак тогава сваляй стартера...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от хлабава + клема(или гаика на стартера),от хлабава маса ще цъка,но няма да върти.проблема може и да е от пакетен ключ.провери си клемите и връзките на стартера,ако са наред,проблема е в стартера.профилактика на стартер при маистор(смяна на четки,втулки,профилактика на бубина)е около 50-60 лв със всичко,така че не е болка за умиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...