Jump to content
pesho2

Стъклоумивател

Recommended Posts

Вчера вали сняг. Понеже имах малко количество вода в резервоарчето и добавих 1 литър за -18 градуса (уж) . Дръпнах лостчето за измиване на стъклата, докато усетих миризмата на ароматизатора по стъклата (за да съм сигурен, че съм напълнил маркучетата с нискотемпературна течност).Да, ама тая заран се опитах да измия стъклата (грееше слънце) и не се чу нито звук. Минах 30 км из София - пак нищо. Течност не се излива от дюзите. Пълна тишина.Да предполагам ли че е бушонче и кое е то за стъклоумивателя на 6-та генерация?А ако не е, то какво е?(Извинете за дългото ми словоизлияние). :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш ти е фалшива течността и е замръзнало :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да по всяка вероятност както каза колегата, течността си провери, пък тогава мисли за друго, съвет опитай ако не е замръзнала течноста да си видиш маркучете да не ги е запушил някой боклук. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прави сте за възможните причини. Но - като се опитам да включа моторчето на умивателя не се чува абсолютно никакъв звук. Просто мълчание. И второ: днес доналях още течност, но - 60 градусова. И пак не работи, а беше слънчево време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подгрей я малко тая течност преди да я сипеш :) ама не много, да е топла, примерно колкото кафе от кафемашина (сорка за сравнението ама нищо друго не ми идва :) ) изчакай една две минути и пробвай. ако не стане си виж бушонетата :) успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като е карал 30км би трябвало да се размрази от температурата на двигателя. Може помпичката да е заминала свали я и с 2кабелчета и дай ток от акумулатора директно, ако не бачка, отивай в най-близкия по-голям магазин за авточасти с нея в ръка. Предполагам, че за хонда няма да имат за това потърси нещоподобно дори и да трябва да преправяш буксата. Цената обикновено е около 25-30лв :) Ако сечудиш къде да отидеш пиши ми едно лично да ти кажа, че да не прозвучи като реклама :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от течноста, от моторчето е. :) Откачи му клемата, изчисти я, пръсни с малко WD 40 и пробвай пак. Ако преди това си имал леко окисляване, нормално е при минусови температури да го прави този номер. И аз замалко да си купя ново моторче, но пробвах и се оказа лош контакт в клемата. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ти е замръзнало моторчето, тия дни се очаква повишение на температурите над 0 :) така че изчакай и се надявай (и моето замръзна, така че това е положението). Щом не издава никакъв звук или няма напрежение (според мен не е това проблема), или е замръзнало. Номера с доливане на течност обикновено не действа - трябва да се размрази хубаво. Ако толкова не можеш да го понесеш - вкарай колата в закрит гараж за 1 нощ и ще ти се размрази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два лаишки въпроса: Може ли някой да ми каже кое е бушончето, отговарящо за това моторче ?Къде да търся моторчето - дали е вътре в резервоарчето (подобно на бензиновата помпа) ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предпазителя не мога да ти кажа, но моторчето е вътре в съда за течността, за да имаш достъп до него трябва да свалиш предната броня. Според мен най-добре изчакай малко да се стопли и си сложи по-добра течност за чистачки като се размрази - източи съществуващата или добави концентрат. Добавил си готова течност за чистачки към вода - според мен не е толкова чудно, че е замръзнало, защото си я разредил а навън температурите са доста ниски. Казанчето ти е с обем 5 литра - т.е. може водата да не е била чак толкова малко вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи в mall-а, паркирай на топло .... разходи се , погледай мацки и после виж дали няма да се чува моторчето ;) Принципно като замръзне - не се чува .... нищо странно няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и освен, че не се чува , на сивиците е в бронята и е изолирано от коша - няма никакъв шанс да загрее от двигателя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но за сметка на това може да замръзне :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и освен, че не се чува , на сивиците е в бронята и е изолирано от коша - няма никакъв шанс да загрее от двигателя :lol:

Пример от днес, паля колатаи цъкам....никой5 километра надолу и около 40 градуса повече и хоп еврика. Колкото и да е изолирано топлина от мотора ти влиза в купето дори камо ли там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчетата за чистачките са две.Наистина са изолирани от мотора и може да не серазмразят до месец март.Можеш да се опиташ да ги размразиш с топла вода или въздух.За целта навиваш десен волан.разкопчаваш предния край на кората под калника и си виграта.Недей да правиш много проби докато пръскалките са замръзнали.защото може даизгорят а са скъпи.трудно се намират и трудно се сменят.Знам тези неща от личен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pinci, проблема ти е бил в замръзнало маркуче, а то е под капака :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...