Jump to content
bObChU

К Н препарат за почистване

Recommended Posts

иска ми се да разбера с точност каква е процедурата,щото нямах време да ми обясняват в магазина и също така да попитам на колко хиляди или през колко време трябва да го почиствам,имаики предвид наште пътища!моя е от миналата година декември и е на 12 хиляди!благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. слагаш от шампоана в леген с вода(на него пише точно колко)2. накисваш целия филтър в легена (на шампоана пише колко време)3. вкарваш слушалката на душа вътре в дупката на филръра(ако е конус) и миеш от вътре навън, така че боклуците да изпаднат от външната страна на филтъра4. оставяш го да исъхне напълно (не използвай сошуар)5. пръскаш със спрея равномерно и изчакваш да изъхне за да се убедиш, че няма да останат петна(там където е напръскано потъмнява)6. ползвай търсачка това го пише в няколко други теми и е обяснено и на самия продуктуспех:spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам препарата ти се състои от 2 части, едната е спрей за изпиране другата е спрей за омасляване.1. Напръскваш със спрея за изпиране, изчакваш 10 мин и започваш да поливаш филтъра с бавна вода, не със струя ами просто водата да тече леко. Като това се прави от вътрешната страна навън ( лично аз процедурата я повтарям 2 пъти и филтъра го пера на 5000 км )2. Оставяш филтъра да изсъхне но не на директна слънчева светлина или да го обдухваш с печка или други подобни средства. Трябва да си изсъхне без помощни средства и то добре да се е изсушил.3. След като е изсъхнал напръскваш със спрея за омасляване, не много от близо не и от далеч, приблизително на 20 см. разстояние. Оставяш да изсъхне и да попие и омасляваш пак, частите които не са омаслени са тъмни, омаслените са червени ( омасляващия спрей на K&N е червен на цвят и боядисва филтъра ).4. Монтираш на колата и си готов за подвизи :spam:Лека забележка към колегата rockDrive - тъмните петна са неомаслените, а червените т.е. светлите са омаслените :spam: все пак говорим за филтър K&N а не YED примерно :spam:

Редактирано от Draik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите,то всичко си пише на опаковките ама не съм мноо в час с английския!значи трябва да се накисне в препарата за почистване,който наистина има вид на шампоан,но трябва да се смеси с вода и примерно 10-12 часа достатъчни ли са за да изсъхне след почистване преди смазване,и след смазката колко трябва да се изчака,преди да се монтира,тя трябва ли да престои?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека забележка към колегата rockDrive - тъмните петна са неомаслените, а червените т.е. светлите са омаслените ;) все пак говорим за филтър K&N а не YED примерно :)

предполагам е така, но аз използвам филтър и спрей на J&R и там спрея е безцветен.

и след смазката колко трябва да се изчака,преди да се монтира,тя трябва ли да престои?

няма нужда да чакаш, монтираш и газ:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последен досаден въпрос на колко време или километри трябва да се почиства,моя е панелен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През около 8000 км при нашите условия ,комшу :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми предстои първо почистване на два филтъра (един панелен K&N и един конусен RACTIVE)предполагам няма да има проблем ако "рактив"-а почистя с такъв комплект на K&N ?А я да попитам, къде е най-изгодно (най-евтино, най-ниска цена разбирайте) за такъв почистващ комплект на K&N? Защото го намирам на различни цени в нета - на места е около 45 (стига и до 50 кинта за двата спрея - шампоана и масълцето - баси цената :D ) и до най-ниска цена около 35лв съм го срещал. На какви пари го взимате вие и от къде ?PS: дали има ментета от тия комплекти, как мислите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз не се занимавам с такива неща.На майка ми от течния персил,плакна после с вода и пръскам с течна смазка 5W40.Сичко е точно и даже още върви ;) п.п. Става с всеки течен препарат за измиване само да не е белина или куреселин.

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега цените наистина са такива, масово се продава за 40 лв, и тук там за 35 :) Един комплект стига за поне 10 пранета.С риск да стана досаден нека и аз кажа как точно пера моя панелен :)Напръсквам с почистващия препарат обилно след това потапям в около 2 литра топла вода ( не вряла) колкото да покрие филтъра и така го оставям за около час. После изплаквам обилно отвътре навън и оставям около 6-8 часа някъде на топло да изсъхне. На опаковката пише да не се суши принудително или на пряка слънчева светлина ;) После пръскаш обилно с маслото, но не да тече просто да има навсякъде и бум на колата :)Ухааа и аз се вписах в 3 годишна тема ;):D;)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой използва ли друга марка различна от К&Н ? За YED какво бихте препоръчали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се занимавам с такива неща.На майка ми от течния персил,плакна после с вода и пръскам с течна смазка 5W40.Сичко е точно и даже още върви ;) п.п. Става с всеки течен препарат за измиване само да не е белина или куреселин.

Колега с двигателно масло ли го мажеш :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не с течна смазка от ония дет се прускат за да се развиват по лесно болтове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам колегата има предвид WD40 :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да объркал съм числата и цифрите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...