Jump to content
99ufo99

Сервизно обслужване на Cr-v

Recommended Posts

Здравейте, тъй като неможах да намеря синтезирана информация отностно техническото периодично обслужване на CR-V 1999 г. 146 кс. автоматик, мисля че ще е полезно да споделя какво смених и колко горе-долу струва:За автомобили нов внос е задължително !- ангренажен ремък - около 110 лв. Gates- ролка ангренажна - няква засукана марка Японска - 50 лв.това бяха най-скъпите чаркове :(========================================- всички филтри ( маслен, въздушен, на купето )- още 3 ремъка.. на климатика и некви други- масло за двигателя 10 W 40 Mobile 1 полу-синтетика - двигателя ми е над 200 хил.-- труд =====ТОТАЛ: 380 лв.предстои ми превантивна смяна ( по моя преценка ) на маслата на автоматика и на задния диференциал. Маслото за тях в Аутодата излиза Dexron II , НО НЕ Е ЖЕЛАТЕЛНО да се слага такова !Ще ползвам ATF-Z1 за Хонда оригинално.М/у другото някой ако има за продаване или може да намери на добра цена.. ще ми трябват 4 литра !Ето една полезна информация как изглеждат оригиналните масла и течности за любимите ни Японски коли:http://classic.artsautomotive.com/GenuineFluids.htm

Редактирано от 99ufo99

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня някои цени за ЦРВ 2003, 150 кс. бензин. Днес я взех от сервиза:

масло двигател 5W40 - 85 лв

маслен филтър - 20лв

въздушен филтър - 30 лв.

поленов филтър - 30 лв.

свещи - 4 х 20 - 80 лв.

диагностика - 12 лв

труд масло, филтри и реглаж на клапани - 72 лв/само реглажа е 48лв /

 

Допълнително имам за смяна:

предни амортесиори - 390 лв /бр.

биалетки предни - 96 лв /бр.

Цените са за оригинални/каквито и да са/ части, май ще изчакам със смяната за по-натам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста завишени ми се виждат цените за ЦРВ 2003 г. Ако са от Бултрако е възможно, но лично аз не виждам смисъл за 12 годишна кола толкова да се престарава човек! Цени от Нипартс наскоро за ЦРВ 2003г. : маслен филтър - 9 лв., Въздушен- 13 лв., за купето- 18 лв. Свещи NGK от Ауто+  : около 12 лв.бройката. Амортисьори предни Каяба - 190 лв. бройката от Косер, тук ползвам лека отстъпка, но дори без нея цената е на половина на "оригиналните". Колкото до препоръчнато масло 5W40, просто нямам думи! Във варненското Бултрако също препоръчват този вискозитет, като ги попитах известен ли им е проблема с надирането на разприделителните валове при ЦРВ ||, казаха че не са чували за него... и как да чуят, като никой няма да отиде при тях с тия цени, които обаждат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще уплашите хонда мераклиите с тея цени бре, пак ще им излезе име че са скъпи за поддръжка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...