Jump to content
Guest manniakk

смяна на скоростна кутия на б16а2

Recommended Posts

Guest manniakk

прецаках си скоростната кутия!!!;) пуснах саединителя при вдигната ра4на в завои!!!:chicken: не знам дали аз прекалих или просто трябва6е да се слу4и? ;) но станалото стана и сега трябва да я сменям 4е о6те не сам и се нарадвал!!! ако някои може да помогне с полезни съвети 6те сам му много благодарен!!!забелязвам много големи разлики в цените ,а не знам от каде идват??? ;) благодаря предварително!!!

Ще кажеш ли какво конкретно ти е питането. За смяната или за цените? Всеки си продава на цената на която го устройва. Избери си най добрата цена и се увери че е здрава кутията и я взимай...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пове4е се интерисувам от цените за момента така като не сам си намерил о6те кутия пак и колегите от пловдив 6те ми помогнат за смяната ами 4удех се дали 6те пасне кутията от по малкия в-тек 126к.с за6тото се наира по лесно и по евтина и дали 6те издаржи след това???от тези за които сам питал до сега цените жарират от 150 до 1600??? :chicken:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

трябва ти кутия от B серия Y21/Y80/S80/S4C. Като се има в предвид колко трудно се намират такива са безумно скъпи. Ако имаш възможност търси в чужбина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кое точно се прецака на кутията като пусна съединителя при вдигната ръчна в завой ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest черна вти-ка

ами о6те сам доста боси4ък и не знам как да си тарся в 4уйбина и как да си я пора4ам и така на татък:) има6 ли напредстава дали може да се намери такава за 500-600 лв ,а как да я разбера дали е 4итава??? благодаря преджарително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не знам то4но не сам я свалил о6те но пали6 на скорост и колата си стои на едно място :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

??? А бе ти да не си сринал съединител, тои (съединитела) се пробва като се включи на 5 и отпускаш леко педала...Маи си сринал съединител-я сваляи всичко и виж какво става, после даи снимки да ти помогнем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега черна вти-ка, закарай колата да ти сменят съединителя и си карай... :)

 

П.П. Виж и дали някое каре не е сдало багажа преди съединителя...

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ви благодаряя колеги за вниманието:) зна4и според вас е от саединителя???много се надяжам да сте прави???има ли на4ин да разбера без да свалям кутията???просто това ми казаха днес да се готвя за скоростна кутия (маистор от пловдив петър се казва):) много 6те ми баде полезно ако може да разбера от какво е без да я разглобявам поне да знам за какжо да се готвя да не се налага да стои разглубена далго жреме поради липса на пари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли колеги от ст загора аз са6то сам от там 88 набор може да се познаваме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми 1000-500 лв... варират. а за кутия трудно ще намериш мисля че има една за 1500 лв. (ако те интерисува ще опитам да намеря обявата)ама да счупиш тая скоростна кутия.... си направо :) прикючение здравичка се води :) :) :)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами по принцип ме интерисува но не знам все о6те какво е а пак ме е страх да я разглобя да не се окаже 4е 6те ми легне много пари и да не мога да си я оправя веднага :) и колега иска6е да каже6 от 1000 до 5000 ли ??? и все пак не раз брах без да я разглобя не мога да разбера от какво е така ли??? Сори ако и изнервям с тъпи вапроси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000-500 = 1000~1500лв... (в този ценови диапазон )ем разглобия може да може да се поправи... знае ли човек така на сляпо.... е много трудно да се каже.направо се гадае. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ви благодаряя колеги за вниманието!!! зна4и според вас е от саединителя???много се надяжам да сте прави???има ли на4ин да разбера без да свалям кутията???просто това ми казаха днес да се готвя за скоростна кутия (маистор от пловдив петър се казва)!!! много 6те ми баде полезно ако може да разбера от какво е без да я разглобявам поне да знам за какжо да се готвя да не се налага да стои разглубена далго жреме поради липса на пари :)

Нещо не разбирам... колата ти не е в движение, не знаеш какво и има, но си търсиш кутия...даже искаш да си я поръчваш отвън :) Какво значение има дали е разглобена или не е , като не е в движение ???Ами ако се окаже каре или съединител? Според мен карай я на майстора ти Петър или по-добре на друг майстор, да я гледа там, да разглобява и да ти каже кво точно ти трябва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не мога да се ре6а да я разглобя сам:) май 6те се налага да я карам в сервиз:) а там ако се наложи скоростна кутия много ло6о много пари може и да я пусна на 4асти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дишай дълбоко бе пич!Аз мисля,че си за съединител :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да колега много си прав:) просто исках да видя разли4ните вариянти за да знам за кво става вапрос какво ме 4ака от минимални до максимални разходи :) за да се подготвя за ремонта и тогава да я по4вам:) не 4е сам трагнал да си пора4вам скоростна кутия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, аз доколкото подразбрах си сменял мотора? но дори и да не си и аз не знам защо си се метнал на кутия веднага. Скоростите влизат ли ти. нищо че няма движение. Съединителя мек ли ти е... дай инфо нещо. Но най добре първо свали кутията и когава да говорим. Един съединител е 300-400лв комплект една кутия.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дишай дълбоко бе пич!Аз мисля,че си за съединител :)

ами много се надяжам наистина много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, аз доколкото подразбрах си сменял мотора? но дори и да не си и аз не знам защо си се метнал на кутия веднага. Скоростите влизат ли ти. нищо че няма движение. Съединителя мек ли ти е... дай инфо нещо. Но най добре първо свали кутията и когава да говорим. Един съединител е 300-400лв комплект една кутия.....

ами не сам сменял ни6то купих я преди няколко дена. саединителя отделя6е горе :) а скоростите си влизат да саединителя леко мек ама си работи така бе6е като си я взех. като натисна педала и двгателя пак се олеснява се едн си работи саединителя като на свбодна като е здрава колата друго незнам какво да ти кажа пов4е:)какво става като се скаса саединител ??? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, палиш колата включваш на скорост и колата седи на едно място до колкото разбрах?Ако е така първо провери да не си строшил каре или полуоска :D После гледай а съединител!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е варианта и за скъсани полуоски? Кутията не вярвам да си я строшил толкова лесно. Първо проверяваш по-малкото зло - съединител и полуоски. Тъпо е да търсиш кутия преди да знаеш дали в нея е проблема :Dedit: Сега видях и че колега е писал за полуоска. Ти и една да си скъсал, пак ще върти на място заради диференциала.

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз залагам на полуоска защото аз скъсах в Габрово мойта и симптомите бяха подобни, казвам подобни щото аз съм с автоматична кутия.също така или съединител.Но мисля че пича няма нужда да се стресира толкоз много ами просто може да запали и някой който е съвсм леко компетентен може да каже дали е полуоска или съединител.поне аз така мисля.скоростна кутия не е на 90%.имайки предвид че в завой се е случило, най-вероятно полуоска.п.с.:аз бях същата паника, реших че ми е изпаткала и скоростната кутия.

Редактирано от YordanIvanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами както казах исках да знам цената и дали 6те мога да си намеря:D мерси за саветите и дано да е по лек проблема не мога да си намеря маистор в пловдив таи като сам от ст загора и нямам много познати тука а сам не мога да разбера :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

черна вти-ка -жорка,това ти ли си бре човек???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xaxaxa da prsnah ne6to za otricatelno vreme i ne moga da razbera kakvo e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега черна Ви Ти Айка, егати тъпите описания даваш. Ако искаш помощ не ни карай да хвърляме боб тука!!!Качваш се в колата, палиш, после слагаш на скорост, и почваш да даваш газ - километража мърда ли ? - ако да си извадил или скъсал полуоска ! - почваш да сменяш скорости, за да видиш дали ти падат оборотите и дали си сменяш както по принцип !!! Това е, после пиши, да видим какво става, или иди дай 10 лв на някой майстор, да дойде да ти види колата у вас и готово :D Успех, поздрави !

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси пич ама навсякаде искат да им я закарам в сервиза и там да я гледат:D километража не марда:D скоростите си влизат както обикновенно:Dоборотите на джигателя падат като пусна саединителя без значение дали е на скорост:D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой (от пловдив) може и иска да помогне живея в смирненски , ште сам му много благодарен ако я погледне :D благодаря предварително :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се др седмица ще я погледна колата от пловдив съм......пиши ЛС да се раберем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От каране на 1-ва или 2-ра няма да я строши. По-скоро ще се строши от много сила от двигателя (може би над 400кс) или ако ръга без съединител и да хъркат скоростите. Както няколкократно се писа в темата, най-вероятно е скъсана полуоска или каре, и след това съединител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги адски прави сте:)просто бях извикал един маистор:)и тои ми каза за кутия си :) загледах се и полуозката се варти като се вклу4и на скорост :)ебахти маисторите ;) маи му е трябвала кутия на маистора ;) 4акам инструментите и по4вам да я разглубявам ;) благодаря на вси4ки които се вклу4иха в темата,много ми помогнахте;) надявам се да се запознаем ли4но на някое сабиране:) и о6те едно вапрос4е! има ли зна4ение осен,4е тряба да е от Б серия дали 6те е от А1 А2 А3 полуозката или трябва да направо нова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За полуоската, важното е да е от B серия двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ли проблем 4е другите полуозки са по танки с 1.5мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои са те другите полуоски :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...