Jump to content
Madison

Скръбна вест - колата ми е смазана

Recommended Posts

това заглавие плаши вземи го смени :bash:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По аутобана е още по-зле. Там нямат реална представа за скоростта. Аз наближавам със 200-210, а някакви ми излизат в лентата на 200-300м пред мен да изпреварват с 120-130! И то карам на дълги и мигам и свиря и пак нищо! Пълно е с некадърници, явно трябва тези които могат да карат, да компенсират и това! :(

Ало, ти за автомагистрала в България ли говориш? Ако да - ти си се объркал нещо и вероятно ще объркаш своя и на близките си живот!

Всички знаем какви са max допустимите скорости по нашите пътища и аз, като изпреварвам, ги спазвам горе-долу, т.е. карам с 130. Ако някой кандидат-ангел лети в този момент (и то на 300 метра назад) с 200 км/час и аз му преча на излитането, той със сигурност има шанс да се пресели в един по-добър свят! Лошото е че и други ще пострадат. То като караш кола трябва и малко интелигентност, а не дивотия и простотия, ама като минеш в отвъдното вече е късно за всичко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега на на 12 03 и аз имах подобна случка на румънското посолство идин педал с РК регистрация ме удари и избяга е вапроса ми е следния какво се случва след това относно застрахователите и от кат издириха ли го твоя човек с камиона

Редактирано от Sto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети темата, то си пише:"Днес минах през КАТ. Издадоха ми протокол. Написах, че съм видял виновника. Свързах се и с ГАРАНЦИОНЕН ФОНД ( няма начин, когато единият е избягал се свързваш с тях и те вече сезират неговият застраховател ). Утре съм там. Дано всичко мине гладко. Междувременно съм засилил малко връзки в БУЛТРАКО. Да видим какво и как ще ми измислят. Надявам се на доставни цени ( поне съм оптимист )."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Madison, какво стана с Гаранционен фонд, платиха ли ти нещо? Ако не е тайна, какъв процент от реално претърпените вреди ти възстановиха?Доразкажи случката и от тази страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...накрая пих една студена вода и си оправих колата.

За жалост май тук е писал какво е направил :plane: Колега, безинцидентно каране ти пожелавам!Знам какво е, миналото лято го пропуснах заради един малоумник, който мина на червено, че и без шоф. книжка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май не съм го прочел, но след като имаш данните на извършителя, можеш да насочиш претенцията си пряко към него по съдебен ред /естествено ако ти се занивама с водене на дела срещу човек, от който не е много ясно дори и да го осъдиш ще има ли от какво негово имущество да се удовлетвориш/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мно зле човече ...да му чупиш краиници недеи ама ше е добре да го сапунисаш малко да се научи др път как да кара . съгласен съм че тия с камионите са нинджи като е по-тежко габаритен и си мисли че е безсмъртен аз веднъж тряаше да избирам бетонобъркачка или саксия ....избрах си саксията ..... добре че не беше мн голяма и беше пластмасова пък колата беше на баща ми . пожелавам ти по-бързо оздравяване и да скачаш бързо на асфалта !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече ще променя заглавието , защото така всеки-път когато някой некрофил изрови темата настръхвам !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) смяташ ли че е здравословно 200-210,130 е масимално разрешената друже,че и другите ти после ще са виновни.

Случват се и такива неща за съжаление. Мен в неделя ме засече и ожули една G класа с от онези номера дето има много еднакви цифри вътре. Караше я едно "русо гладно нема" и се возеха още 4 такива май. Преди да си замине каза, че ако си имам време да си чакам КАТ. И аз си чаках 4 часа и патрулка не дойде. Дали в КАТ нямат списък някакъв с номера на коли дето... Всичко се оправя. Живи и здрави да сме, пък.. те ще си го намерят. По аутобана е още по-зле. Там нямат реална представа за скоростта. Аз наближавам със 200-210, а някакви ми излизат в лентата на 200-300м пред мен да изпреварват с 120-130! И то карам на дълги и мигам и свиря и пак нищо! Пълно е с некадърници, явно трябва тези които могат да карат, да компенсират и това! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Единственото което мога да ти кажа е МНОГО да се радваш че на ТЕБ ти няма нищо!!!!!!!!!!! иначе за колите резервни части бол!!!! но за хората резервни части няма..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на на 12 03 и аз имах подобна случка на румънското посолство идин педал с РК регистрация ме удари и избяга е вапроса ми е следния какво се случва след това относно застрахователите и от кат издириха ли го твоя човек с камиона

Madison, какво стана с Гаранционен фонд, платиха ли ти нещо? Ако не е тайна, какъв процент от реално претърпените вреди ти възстановиха?Доразкажи случката и от тази страна.

Първо - ако нямаш каско и си решил да минаваш по Гаранционен Фонд - НИКОГА НЕ КАЗВАЙ, ЧЕ СИ ВИДЯЛ НОМЕРА НА ТОЗИ, КОЙТО ТЕ Е УДАРИЛ :DКакво се случва - подаваш си документите в КАТ. Казваш ( с кеф при това ), че си видял кой те е удраил; записал си му номера. Те ти казват "Чудесно". След което, по закон, издирват въпросното возило на кого се води и изпращат призовка да се яви пред КАТ за снемане на показания. Преди да отидеш в Гаранционен Фонд, трябва да докажеш, че или онзи не е имал Гражданска застраховка, или е бил пиян, или без книжка, или бе всичките тези. Та КАТ започват едно безкрайно ипращане на призовки. Оказа се обаче, че не е толкова безкрайно - по закон имат право да го призовават само 1 година, след което производството се прекратява, а ти пиеш студена вода. Ако обаче, пича който те е ударил се появи - тогава в протокола от КАТ се попълваи извършител ( в повечето случай ти издават служебна бележка, потвърждаваща самоличността на извършителят и че наистина тй е бил винвен ) с която отиваш в Гаранционен фонд. От там пускат проучване за да видят дали въпросното МПС има Гражданска застраховка. Ако има - издават ти документ, с който отиваш при неговият застраховател и той насрочва оглед на пострадалото МПС и реално той ти изплаща обезщетение. Ако няма застрахвка, тогава ГФ ти назначава оглед и те ти изплащат обезщетение.Нещото, което съветвам аз, когато някой ви удари и избяга е: звъните директно в КАТ ( не напускате местопроизшествието ). Обяснявате им, че е станало ПТП в което сте потърпевщ, но виновника е избягал. НЕ СТЕ МУ ВИДЕЛИ НОМЕРА. Най-вероятно дори няма да си направят труда да дойдат, но ще ви дадат входящ номер. С този входящ номер отивате в КАТ, където ви правят първоначален оглед и ви издават протокол. С този протокол отивате в Гаранционен Фонд и би следвало те да изплатят щети.Естествено ако сте видели номера на виновника, винаги можете да му пратите хора от Дружба ( освен ако самият той не е от там ) :D или да го посетите лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...