Jump to content
ganeca

Филтър за копето на Хонда Сивик

Recommended Posts

По принцип има филтър вътре в купето,който може да се вади и почиства

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като идея добре, но какво ще правим ако този ситен филтър се запуши? Следва същия филм епизод 2 - пак сваляй чистачки, кората под тях, филтъра и после по обратния ред същото упражнение и това ще се случва доста често струва ми се. Ако може да се измисли как да се отведе отвора на вентилатора някъде на по-достъпно място и там да се сложи филтър, това би било идеалното решение. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, много се кефя на хода, които се стараят да направят не6то и да го споделят с другите.Това е перфектно за моето купе т.к. то нчма филтър.Само да попитам нещо: - да ли не може да се измисли от някоя друга кола подобен филтър, който да се захваща за направената от теб планка.Защото филтрите са си направени да не пропускат и прах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

@dumbeca5-тата генерация няма филтър за купето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея, според мен в тази кутия, която си измислил може да се вгради част от въздушен филтър, и да се сменя от време на време :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако вградим въздушен филтър няма да получим почти никакво утопление/охлаждане. Много е плътен според мен един обикновен филтър. Най-добре да се ползва мрежа наистина, а ако може някакъв широкофибърен плат... реалността наистина е такава, че ще трябва филтъра да се сменя често. Аааама май няма кола, която да няма нужда от такава смяна, а да има такъв филтър. Ососбено през есента си е направо ад! Аз имам заклекнало някакво листо или каквото и да е по веригата, защото дебита на въздух намаля значнително! Трябва да го оправя, ама пусто.. нямам никаво време, а и нерви напоследък.Иначе темата и желанието са на ниво, само така трябва да правят колегите - като направят нещо да го споделят как е станало, така някой друг ще пропусне грешките на предния и ще се учим един от друг. Тази тема е достойна да влезне във важните технически теми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 6 генерация има ли някакъв друг филтър отворих под жабката капака и на него едно дунапренче навътре не напипах нищо това ли е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fido Didoзнам за тази тема във форума на VW но при фолцвагена има къде да си сложиш филтъра.Имах Голф2 итам интервенцията е лесна, докато при Сивика е малко кофти и отвора и мястото.Всепак благодаря за идеята да го погледна щото ме човърка това разглобяване и сглобяване на пластмасовата кора.Като допълнителен филтър върху мрежичката може да се сложи филтър изрязан от тези за аспиратори едни такива от вата.Щах да забравя на 5-та генерация няма филтър за купето.Аз поне нямам, убих се да го търся, разглобих всичко зад жабката но филтър не намерих и затова си и направих.

Редактирано от byjy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, доста си поиграх, за да направя такъв филтър на Хондата, 5ген., но ефект има. Не е с активен въглен, но определено вече липсват дребни боклуци и прах в купето. С дизелите по кръстовищата ми е трудно, но на общия фон е добре :rolleyes: Понякога "омосквичаването" на Хонда - върши работа....В цивилизованите държави хората с дизели не си избушват катализаторите и филтрите за твърди частици... :) И нямат бетон-възли на 200м. от жилището... :) Ама стига ОФФ, пробвай - ще останеш доволен.

Редактирано от Fido Dido

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest airbrush

Извинявам се,но да попитам нещо ..Дел Сола и той като се води 5 генерация и той ли няма филтър на купето ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...