Jump to content
STD

Смяна на цвета и регистрация в КАТ

Recommended Posts

Здравейтехаресъл съм си една количка и понеже е бяла искам да я пребоядисам.Въпросът е че тя не е още регистрирана в България и няма номера.Някой знае ли дали мога да я регистрирам в последствие в КАТ с цвят различен от този в талона.Целта е да не се разкарвам до КАТ 2 пъти и да ми сменят талона заради цвета.Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PHOTOCH

До колкото знам смяна на цвета е сериозна промяна и се минава през всички етапи включително и проверка на номера на рама, двигател и т.н.Доста разправия е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest winx

Здравейтехаресъл съм си една количка и понеже е бяла искам да я пребоядисам.Въпросът е че тя не е още регистрирана в България и няма номера.Някой знае ли дали мога да я регистрирам в последствие в КАТ с цвят различен от този в талона.Целта е да не се разкарвам до КАТ 2 пъти и да ми сменят талона заради цвета.Благодаря предварително

В документите ти пише цвета и ще трябва да я пребоядисаш след регистрацията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята като отивах да я регистрирам в КАТ (внос от Германия) реших да разгледам преведените и легализирани немски документи и о, ужас - по немския талон колата се водеше синя, а цвета и беше и все още е сив... Та влизам яко изтръпнал на гишетата, купувам си документи, попълвам цвят сив металик, влизам на каналите и никой не ми направи проблем, нито пък я разглеждаха по-обстойно! Но за да не те излъжа (това беше преди около 2 години по време на големите лудници) все пак провери как стоят нещата, може пък да съм бил просто късметлия, знам ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина смяната на цвета е мн сериозна промяна за нашите " власти " :) много проблеми ще си имаш, най-добре питай някой преди да направиш каквото и да било. ако имаш някой познат или познат на познат по на вътре в тия неща би било добре.. да не се набуташ сам в устата на вълка питайки дебелия мустакат чичко в кат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз си мисля че е добре да се направи след регистрация .. ама все пак някой може да знае от опит затова питам.Със сигурност после ще има пак пари и разправии .. които искам да си спестя.Все някой си е пребоядисвал колата предполагам.Идеята е да се получи нещо извратено .. от рода на портокалово металикче.. или динено :)Малко е далеч от бялото и надали сте се размине без смяна на талона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Alexandro

@Wardog: А как я закара до КАТ със ноовия цвят и стария талон??? Това винаги ми е било интересно. Какво ще стане ако те спре бдителния наряд и види че си с друг цвят? Предполагам че в София не е чак такъв проблем, но на мен например КАТ ми е на има-няма 80 км (във Враца) а от тук до Враца съм преброявал понякога 7 патрула с КАТ-аджии :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Wardog

Ами двата варианта са пътна помощ и на ход. Аз избрах 2рия, защото бях свалил гърнето, защото при поставянето на бронята щеше да пречи (тъй като не е сток), а да карам пътната помощ качи я, свали я, качи я и т.н. не ми се занимаваше и незнаех колко пари ще ми излезе. Затова си я взех от сервиза и газ... Минах покрай няколко полицая/патрулки - гледаха ме странно, но не ме спряха. Иначе незнам... щях да се разправям и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest didone bros.

По-добре първо си я регистрирай и след това я пребоядисвай излиза ти с 25лв. повече :D само за смяна на талона и висенето де, но ако си решил и други промени да правиш като например гърне , волан и т.н трябва да е след като вече си я боядисал и регистрирал, че иначе ще ти направят проблем Ако е само за смяна на цвета се минава много бързо на канала, така че прецени :D Успехпп. При мен се получи много интересна ситуация - закарах си я с малък риск до КАТ на ход без да ме спре никой, но след това вече като и смених талона ме спряха 5 пъти :)

Редактирано от didone bros.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...