Jump to content
Madison

Свети странно

Recommended Posts

Карам Honda Civic 1.7 CTDi 2004 година. Когато вляза в ляв завой почва да ми свети индикатора за вдигната ръчна ( тоз с удивителната ). Първоначално си мислех, че имам някакави системи за traction control които индикират поднасяне или нещо такова, но в последствие видях че и на по-малко завой, когато влизам с по-ниска скорост, пак свети. Някой знае ли какво е това ? Имам някакъв проблем в ходовата част ли ? Датчик ли ми се е*ава ? Помагайте ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш датчик за нивото на спирачната течност в самото "казанче" за течността. Ако ти е намаляло нивото при влизане в завой центробежната сила изтлсква течността настрани и явно е достатъчно за да активира датчика и той да те предупреди, че ти е намаляла течността. Другият вариант е да се ебава датчика в самата ръчна спирачка, но силно ме съмнява, защото е с една пружинка и ти трябва доста пъти G, че да го активира. Трети вариант е някоя жичка да накъсява някъде и да ти премигва... но аз лично залагам на намаляла спирачна течност - долей, че да не стане късно!ИМАЙ ПРЕДВИД: след като си завърших отговора видях, че става дума за Civic 2004, който не е в моята компетенция. Такаче освен ако системата не е една и съща, не мога да бъда сигурен източник на иформация. Съжалявам

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много. Веднага ще проверя дли е така.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се поизносят накладките е нормално да падне нивото на течността в казанчето, което разбира се не означава, че си за смяна на накладки вече... Провери точно каква трябва да е течността преди да доливаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е общото между накладките и нивото на охладителната течност ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е общото между накладките и нивото на охладителната течност ?

Колгата говори за спирачната течност.А враската: износени наклатки и поднало ниво на спирачната течност е близка до ъкъла-освобождава се повече място за течноста.Провери си за течове или по-скоро сълзене от някаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, той колегата е написал спирачна, аз пиша за охладителна и се чудя за какво ми говорят че като се износят накладките и пада нивото на охладителната течност. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да ти е пренатегната ръчната. Пробвай да я поохлабиш малко. Аз съм с МВ7 6ген. и на самия лост имам за регулиране. Подчти ле ловеше като я купих и я понатегнах, но бх прекалил и имах същия проблем. Поохлабих малко и сега жсичко си е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата не е ли малко старичка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...