Jump to content
Most_Wanted

Проблем с лаптопа

Recommended Posts

Колеги имам следното питане. Купих си лаптоп HP с параметри: процесор AMD turion 64 x2 2.00GHz, RAM 3GB и видео карта GeForce 7150M с големиана 1071MB демек 1GB. Та въпроса ми е защо всички по-нови игри ми секът адски много. Пробвах с NFS Pro Street, Quake 4 и ми засичат много, особено като усиля ефектите. Даже Фифа 08 ми сече. Аз ли нещо не съм в час или компа ми е слаб. За мен на 1ГБ видео всичко трябва да ми върви като по вода, ама не е баш тъй. Та който разбира нека ме светне защо се получава така. п.п. Който не е компетентен моля да не пише, знам че темата няма общо с Хонда и затова съм я сложил в тоя раздел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега паметта няма общо толкова. Важна е честотата на ядрото (core speed). 7ма серия на GeForce не е толкова силна и е нормално да ти цепят игрите на макс. Пробвай всичко на минимум или по стари игрички. Ако държиш да играеш новите игри си вземи PC. Една доста добра конфигурация е към 700лв без монитор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4145ето едно ревюНакратко:7150М няма собстжена памет, ползва системнатаЛаптопа ти е с 4ГБ рам, от които си заделил 1 за видеото - така или иначе под ХР повече от 3 не можеш ползва де :no:От липсата на видео-памет следва че сравнен с дектоп видео, 7150 ще е по-бавен при еднакви характеристикиКартата е на нивото на 6200 че и надолу (заради паметта)За ноут с цел игри - само с дискретно видео което има собствена памет, а не интегрираноИ да не е Интел например http://hp.most.bg/hp-compaq-6830s-fid20924.html е пъти по-добро за игри9-а серия на НБюВ или 4ххх на АМД за предпочитане хо и цените са ... опасни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен с колегите - на първо място поставям споделената памет на видеото от рам паметта. На второ, но никак не маловажно честотата на картата. Когато сглобявам нечия конфигурация никога не купувам такава, която има споделена памет - или поне не и като може да се ползва за нещо графично - тоест, само ако компютъра ще се ползва като пишеща машина и калкулатор. На максимум детайли така или иначе много малко конфигурации ще се справят, трябва ти нещо наистина геймърско. Според мен това преносимо копютърче ще се справи прекрасно с едни средни настройки, внимателно подбрани - например да намалиш детайлите на света около теб, за сметка на тези на колата, или обратното ако така ти харесва. Светлини, магли, сенки - всичко в нормите. А ако искаш истинско геймърско преживяване - Xbox 360 или PS III. :no: За сега не знам да има PC, което да им надхвърля характеристиките, считайки, че тия неща са правени само и само за игри, филми и интерактивни случки :)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички нови игри яко зависят от видеокартата. Видеокартите на лаптопите не са им силната част. Затова аз игри си бича на десктопа, в който съм хакнал две GeForce 8800 GT карти в SLI Modе, а лаптопа за удобство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички нови игри яко зависят от видеокартата. Видеокартите на лаптопите не са им силната част. Затова аз игри си бича на десктопа, в който съм хакнал две GeForce 8800 GT карти в SLI Modе, а лаптопа за удобство.

И си с процесор на АМД нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко уточнение. Лаптопа ми е от серията HP Pavilion dv6000 или по точно dv6915nr. Рамта му не е 4ГБ, а 3. С Windows Vista Home Prmium съм и това което пише на видеото като характеристики е: Total Available Graphics Memory: 1071MBDedicated Video Mamory: 64MBSystem Video Memory: 0MBShared System Memory: 1007MBЗначи това че имам толкова много споделена памет хич не е добре, така ли? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Рамта му Е "4GB", но тъй като видеото отнема 1GB, тя става 3GB... не, че хич не е добре, но е компромисен вариант - най-добре е видеото да си има собствен ресурс - по-бързо стават процесите. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка има ли някакъв начин да подкарам игрите да ми вървят поне малко по-добре. В смисъл някакви програми или нови драйвери, или пък да си сложа ХР. Ако няма здраве да, но ако на някой му хрумне някоя идейка ще се радвам да сподели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми кво да ти кажа освен ,че е пръчка :) преди да си го купиш да си питал , или тоя е бил на промо някъде в USA ? предполагам от там си го взел ? Принципно се гледа собствената памет на графичната карта отделно от тази споделената от системата. Колко повече ти е "Dedicated Video Mamory: 64MB" - 128 , 256 , 512... толкова е по добре. При теб вариант е най слабият , но иначе компютърчето си става за работа , като искаш игри си купи един xbox , ps3

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно колега - беше на промоцийка в USA, пък и се заблудих като видях 1ГБ видео и така. Нищо здраве да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За игри ще ти трябва нещо от типа на Alienware. Лаптопа не е за игри. Вземи си едно яко PC за 1000 кинта, пък на лаптопа си бачкай

Редактирано от Miroslav.Ivanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата е от типа "вградена" ... демек е в чипсета на дънната платка, а това не са видеокарти за игри. В най-добрия случай, става за някоя по-възръстна игра като Conter Strike или Colin McRae 2... но за новите си иска видеокарта от рода на GF8600GT/9600GT или Ati34XX/36XX или по-добри ... В БГ цените на подобни лаптопи започват от около 1200 лева и стигат до доста над 2000 лева ... Ето ти един-два примера на прилични геймърски машини: ваирант1 вариант2... има и много други варианти де, важно е видеото да е около това, което написах по-горе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с лаптопа нямаш ;) Видеокартата ти само че не е геймърска ама никак. Вариант е да намалиш детайлите и/или разделителната способност ;)

Всъщност mastorpetko добре е описал картинката. Намери си малко по-стари игри и си свиркай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...