Jump to content
loko_fc

Как да спасим човешки живот?

Recommended Posts

Медикаменти, които КАТ изисква:

 

еластична лента за кръвоспи

Редактирано от loko_fc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gogosk

Изключително полезна информация.Поздравления колега и е хубаво всеки от нас да има подобна извадка в себе си. Дай боже никога да не се налага употребата й обаче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата и информацията е Иклучително! необходима . По тези наши патища ..Поздравления за темата > и Лично ти благодаря незнаех доста от нещата, жупреки че мн внимателно слушах на курса ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега БРАВО за труда. Много полезна тема ;):thumbs1::bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е паниката сие паника.. Но когато знаеш какво триабва да се направи запазваш самообладание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В задачата се пита:Може ли съдържанието на аптечката, според последните изисквания, да ни помогне при овладяването на средно или тежко кръвотечение (при по-сериозна катастрофа)? Отговор: НЕСрокът на годност на дезинфектантите на НЕспиртна оснава (единствените такива са кислородна вода и риванол) посочен на опаковката е около година след производството... Коментар: Срокът на посочените две вещества е 3 месеца (ТРИ МЕСЕЦА) след производството им....Та това което се опитвам да кажа е, че в никакъв случай не се ПРЕдоверявайте на аптечката, тя по-скоро е за отбиване на номера. Останалата информация цитирана от колегата е МНОГО важна и трябва да бъде запомнена максимално точно.Пожелавам на никого да не ползва съветите и още по-малко аптечката. Много безаварийни километри!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tirex

Браво!!! Това е една от най полезните теми. Може да се сложи във "Важни" и да се трият офтопиците. Предишния ми опит сочи, че в много от случаите, леталния изход от катастрофа, е вследствие на ненавременна оказана помощ. Дано повече колеги я прочетат внимателно, защото и нескопосаните опити за оказване на помощ, често могат повече да навредят, отколкото да помогнат. Още веднъж, Браво за темата! P.S. Не са редки случаите, когато се налага да се помогне и на човек, който е пострадал не само при катастрофа!

Редактирано от tirex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала колега. супер тема. Една от малкото стойностни напоследък. Тази година си взех пожарогасител и ми свърши работа (слава богу не за моята кола), та мисля и аптечка да си взема по истинска (дано не се налага), ама с нашите малки багажници....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още лятото по списъка си напазарувах от аптеката. Ама ако знаете как странно ме гледаха всички...къв е пък тоя бе, я си имам комплект от Илиенци за 15 лева всичко, а той балъка от аптеката само аптечка за 20-ина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава тема !!!аз лично бих предложил да влезе във важни теми!браво колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако модераторите сметнат за добре,нека направят темата ВАЖНА :thumbs2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата,наистина няма да е лошо всички колеги да са по внимателни на пътя.М/у другото повечето колеги са толерантни на пътя.Благодаря за списъка на аптечката.И хора купуваите си големи пожарогасители,а не тия спреичета,че никаква работа не вършат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега за труда.Изключително полезна информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за полезната информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е много полезна, браво на колегата.

Да не забравите че вече и на телефон 112 може да се сигнализира за катастрофи, нужда от линейка, пожарна, полиция и разни такива неприятни неща (недай си боже на някой да му трябва) и карайте внимателно.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...