Jump to content
rusen4e

Един чисто нов хондаджия

Recommended Posts

Здравейте! Особено съм горд, че вече мога да се нарека ваш колега. Това сивикче е моята първа кола и съм направо на седмото небе. Харесвам колите с класически дизайн. Първата кола, която карах след като взех книжка беше сиерата на баща ми и от тогава имам слабост към хечбеците. Когато видях този модел на Хонда беше нещо като любов от пръв поглед. Поразтърсих се да видя какви са им цените, поизчетох доста теми от този форум, разбрах какво означава интересното съкращение VTEC и си казах - това ще е! За съжаление човека, който баща ми познава в Русе и който се занимава с внос на автомобили не можал да намери англичанка с двигател 1.5 VTEC-E и затова трябваше да се "примиря" с този D16Y3. Как се изстрелва смятам, че няма нужда да обяснявам, всички си знаете какви са сърцата на Хонда.

Е, за да не кажете, че колицата е перфекна ще кажа, че има козметични косури, които се надявам с ваша помощ да остраня. Шофьорската врата не се затваря лесно, трябва да я дръпна малко по-рязко, което смятам, че не е правилно. Ако някой е имал подобен проблем много ще се радвам да сподели как го е решил. Амортисьорите на багажника са заминали и единия си личи, че е окривен за да се задържа вратата в горно положение, та ще трябва да си търся нови. Но най-сериозно е положението в багажника. Колата миришеше на спарено и след кратко ровене и махане (почти без никакво усилие) на корите в багажника се оказа, че там се е събирала вода, точно под стоповете. Ето какво имам предвид:

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Това е резултата след като изстъргах нещо като смола, залепена върху ламарината, а по краищата имаше нещо като силикон. Бих искал да попитам тази смола оригинално ли се слага или е дело на някой автотенекеджия след удар на колата? Бях чел в една от темите за олекотяване, че се махал някакъв асфалт от пода на купето, може би това е същия този асфалт?! Ще ми олекне адски много ако знам, че колата оригинално си е така и просто пропуска вода през уплътненията на стоповете, вратата на багажника или пък на задното стъкло.

Ами май стига за сега, че и без това се разписах много. Благодаря предварително за всички мнения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е и да се грижиш много за нея!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest РВ3661С�

Честито и да си я пазиш доста :lol::whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, човек много се радвам за теб.Наистина вземи да я уплътниш, че иде зима и ще ти се стъжни живота от ей такива работи.Като я постегнеш,още повече ще си я заобичаш.За колко пари я взе,ако не е тайна?Много безаварийни и дано не те остави никога.Добре дошъл в клуба. :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Добре дошъл и от мен. Честито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest no1else

Добре дошъл колега :whistle:Проблема ти с багажника и водата в него е обсъждан много пъти, понеже е редовен проблем при 5г хеч...решението е: ти влизаш в багажника и няой от вън полива вода, а ти гледаш от къде се стича вътре и после затваряш със силикон. По принцип са уплътненията около стоповете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега със здраве да си я караш :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е колцата, много безаварийни, ще се видим по улиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам честито де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега :whistle:

Проблема ти с багажника и водата в него е обсъждан много пъти, понеже е редовен проблем при 5г хеч...решението е: ти влизаш в багажника и няой от вън полива вода, а ти гледаш от къде се стича вътре и после затваряш със силикон. По принцип са уплътненията около стоповете.

Първо, благодаря за пожеланията!

Не искам да се правя на голям разбирач, защото няма как да съм, но ще си позволя да те поправя no1else, моята е 6г хеч. Иначе темите за течовете в багажника съм ги изчел и съм се захванал вече да го решавам и моя по описаните начини, само че никъде не прочетох за тази смола по пода на багажника и затова съм притеснен.

Другото нещо, което ме притеснява е липсата на въздушни възглавници. Според мен има възможност да се монтират такива на волана и над жабката, но дали задължително трябва да ходя в Бултрако за тази цел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега и безаварийни километри.Много ще си доволен че си купил Хонда... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде снимки де. Похвали се както си му е реда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rusen4e - знам коя генерация е твоята просто ти казах че проблема е идентичен и е обсъждан многократно понеже 5г е най-масовата Хонда в Бг и тя също има този проблем :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде снимки де. Похвали се както си му е реда.

Ами 2 снимчици съм сложил с другата тема, която има за цел всеки да покаже какво кара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...