Jump to content
ivaivalito

Cервиз за рециклиране на рейки

Recommended Posts

Има проблем с рейките на Сивичетата и това тропане в кормилото си е епидемия.Трудно се намират сервизи за рецилиране и то добри сервизи.Този сревиз някоий ползвал ли го е "Специализиран сервиз Хидравлика"Бивш ДАП 5 ул резбарска.Не правя реклама нямам наблюдения върху ХОНДИ но в нашия сервиз сме му се доверили за камионите а VOLVO TRUCK да се довери на някой е трудно.Сами си произвеждат частите .Ако някой го е ползвал за Хонда да казва дали да давам мойта рейка.Кормилните кутии на камионите Бетон ги прави...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментиране е вече ЦЪККакто се споменава, "Жизет" е един от вариантите или направо отиваш в ОМБРЕ сервиз, те работят с горе споменатите и т.н.Друг е въпроса, дали рециклиране на рейка е най-удачния вариант (или примерно, намираш си рейка втора ръка която се предполага, че е добра от някоя блъсната друга Хонда и сменяш).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Как се казва "рейка" на английски, искам да видя колко струва новичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Steering Rack ама няма да ти харесат три (а може и четири) цифрените суми :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четири цифрена е сумата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Много се извинявам за пореден път, че осирам темата на човека, но цената за "steering rack" в щатите, нова, не оригинална предполагам, струва 400$ без доставката естествено. Не е четирицифрена сумата. Освен ако не е steering rack името за рейка. Само споделете на технически неграмотния какво точно върши и ако пуснете и снимка на рейката, ще разбера точно какви проблеми и решения имат американците за моя модел кола - така ще намажем надявам се много хора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Каква е работата на т.нар. РЕЙКА - какво движи, за къде е хваната, част от кормилната уредба ли е, от к'во ли е. И снимка на рейката, я от някой менюъл, я реална. Това имам предвид. Не винаги е задължително да станат от 400 на 1000... всеки със способите си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидравличната рейка е усилвател на волана - чрез хидравлична помпа и хидравлични цилиндри намалява усилието което е нужно за да завиете :offtopic: Има естествено и обикновенни рейки които не са хидравлични а са с щанги. Определено една хидравлична рейка струва над 1000 лв чисто нова за която и да е кола. Рециклират ги доста успешно в катедра хидравлика към техническия университет в софия. Цената там с ремонтния комплект е към 200 лева при положение че вие си свалите и после монтирате на колата рейката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да повдигна темата, че малко ми се разйлопа рейката /пореди не навременен ремонт на вътрешни накрайници и маншони/.За колко време става рециклацията на рейка за сивик 6ген, колко парички струва интересува ме цена с демонтаж и монтаж?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на горе посочения сервиз, рециклиране на рейка за сивик 160-180лв.Необходимо да се занесе рейката в ръчичка :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя Акорд '97г волана затегна и разбирам, че проблема е в хидравличната рейка.Като завия в ляво или дясно остава там, не се връща както преди от центробежната сила.Може ли да се ремонтира?От къде да си набавя ремонтен комплект?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах този прблем в рейката.Някаква втулка беше износена.И в сервиза където си правя колата ми закараха рейката направиха ми нова втулка от тефлон и вече 10 000 км не е тропнало нищо.Ако на някой му трябват координати да ми пише налично.Тва е за Бургас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах този прблем в рейката.Някаква втулка беше износена.И в сервиза където си правя колата ми закараха рейката направиха ми нова втулка от тефлон и вече 10 000 км не е тропнало нищо.Ако на някой му трябват координати да ми пише налично.Тва е за Бургас.

Тази втулка оригинална струва 25лв за какво ти е стругар :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оп.. да повдигна темата. Намерих сервиз в сащ, който продава рециклирани рейки, с всичко по самата рейка сменено, абсолютно всичко. Като ти купуват старата рейка за 40$, дават гаранция 2 години. Тоест, цялото удоволствие на нова рейка до тук в България излиза 200$. Това определено си е оферта, считайки, че съм чувал цени от 400лв. само за рециклирането с гаранция 2 месеца. ;)Само да кажа, някой ако се интересува ;) Наболял проблем е сред Хондите ;)П.П.: Сервиза има 1952 позитивни отзива за една година! Нито един негативен. Мисля, че е доста надеждно.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти занимаваш ли се с купуването? Че на мен ми лежи въпроса с рейката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не се занимавам. Аз само предоставям информацията. Поръчването е лесно като да си купиш хляб ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали има някакви координати (телефони,карти) на тези от техническия евентуално мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп.. да повдигна темата. Намерих сервиз в сащ, който продава рециклирани рейки, с всичко по самата рейка сменено, абсолютно всичко. Като ти купуват старата рейка за 40$, дават гаранция 2 години. Тоест, цялото удоволствие на нова рейка до тук в България излиза 200$. Това определено си е оферта, считайки, че съм чувал цени от 400лв. само за рециклирането с гаранция 2 месеца. :DСамо да кажа, някой ако се интересува :) Наболял проблем е сред Хондите :DП.П.: Сервиза има 1952 позитивни отзива за една година! Нито един негативен. Мисля, че е доста надеждно.

Не съм на мнение че е супер изгодно, продавам една такава рециклирана рейка за 350лв и няма кой да я вземе сумати време :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото хората искат да правят здрави коли с части за 20лв. ай сиктир. :lol: Аз смятам да си взема от там като й дойде времето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колко пари струва да пратиш желязото отвъд океана за да го реставрират? Или смяташ да купиш някоя евтина втора употреба оттам и да я препратиш на адреса на сервиза

Редактирано от Nasakoto.Yakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неее, грешно си разбрал. Ти си купуваш цялото ново, друго - тяхо - като дойде тук им пращаш своето за тяхна сметка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...