Jump to content
rabbeat

Ел. огледало на Сивик '96 (англичанка)

Recommended Posts

Здравейте,Някой знае ли дали е възможно да се ремонтира ел. огледалото на Сивик '96 (англичанка) след извиване обратната посока? Електрониката си му работи, но проблема е, че сега се върти съвсем лесно и в двете посоки и при скорост над 80 се затваря само. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е селско..,ма може да пробваш да ....:малко преди да пасне точно както го искаш подпъхни 1-2 клечки за зъби или кибритени и ги вклини да зацепят добре.на мен ми се працака огледалото на буса по време на път и тва (временно !!!) реши проблема..., отделен въпрос, че е така вече 1 година.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в моя случай нагъната хартия играе ролята на клечките, мен ме интересуваше дали е възможен ремнота за да си купя някое счупено ... 120лв е новото ... някой ако разглабял да каже :angry:мерси все пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest TYPE-S

Здравейте,Някой знае ли дали е възможно да се ремонтира ел. огледалото на Сивик '96 (англичанка) след извиване обратната посока? Електрониката си му работи, но проблема е, че сега се върти съвсем лесно и в двете посоки и при скорост над 80 се затваря само. Благодаря предварително!

Колега и мойто се беше преобърнало и след това след 100 км/ч се гледах себе си ;). Но завих две малки рапидки и сега чупя на другите огледалата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Поради опита, който натрупах тези дни с ремонта на огледала, реших да възродя тази отдавна забравена тема.

 

Случайно ми изпадна напълно работещо употребявано огледало и реших най-накрая да сменя счупеното преди почти 10 години.

Понеже обаче огледалото, което купих беше много мръсно реших да го почистя, като за целта го разглобих, и така се започна...

При разглобяването видях, че металната рамка, която държи огледалото и отговаря за сгъването е счупена и лепена с някакво епоксидно лепило.

Първоначално си помислих, че моето старо огледало трябва да е счупено по абсолютно същия начин. Реших от всички здрави части на двете огледала да сглобя едно.

Разглобих старото, счупено огледало също, но там проблема се оказа друг - беше изхвърчала шайбата, която държи натегната пружината.

На снимката може да се види счупването на металната рамка (по червената линия), следствие на обръщане в обратна посока:

 

mirror-part.jpg

 

Със зелено съм показал, другия вариант за повреда - шайбата изпуска и пружината я изхвърля нагоре. Огледало повредено по този начин може да бъде ремонтирано лесно. Необходимо е пружината да се натегне и шайбата да се нахлузи върху втуклата. Процедурата може да се извърши на менгеме и отнема не повече от 10 мин.

 

Повечето ел.огледала, без автоматично прибиране са с подобно устройство и се повреждат по един от двата описани начина, след извиване в обратна посока.

Надявам се информацията да е полезна на някой. Ако някой го интересуват повече детайли и подробности около ремонтите, да пита.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шайбата, която държи пружината е някакъв много често срещан проблем. Постоянно виждам хонди като моята с тиксо, свински опашки или връзки за обувки намотани на огледалото, за да го държат и съм се разправял и сам с много от тях.

Решението да напъхаш шайбата обратно на втулката работи до 2рото прибиране на огледалото, ако си късметлия.

Решението, което си измислих аз, така че да стане вечно е да натисна шайбата върху втулката и да подмина жлеба, в който нормално би легнала, дупча с най-малката бургия, с която разполагам (май беше 3ка при мен) и с дупката вкарвам метален щифт (използвах опашката на поп нит ) и отпускам стягата на шайбата. С този fix си карам почти година и си прибирам огледалото при всяко паркиране без да изпуска и т.н.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитро решение си измислил, колега! На мойто огледало обаче, при максимално натягане на пружината, шайбата не може да подмине жлеба, че чак дупка да направя. Може би ще стане ако обърна наобратно шайбата, така че закривената периферия на отвора ѝ да е надолу към пружината.

При мен засега шайбата държи, при ежедневно прибиране на огледалото - явно съм късметлия, но ще видим лятото в жегите като се разшири метала. Аз все пак я ударих с чук преди да я нахлузя, за да се стесни отвора.

Редактирано от rabbeat
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...