Jump to content
Guest zhitriaz

Honda Prelude 4-та генерация

Recommended Posts

Guest zhitriaz

137hp/2000cc.Днес видях въпросната кола и се влюбих от 1ви поглед.Бях решил твърдо да е BMW 320ка.Е36 Та въпроса ми е изгодно ли е да взема прелюда. Парите са 5600. Отвън е г/д добре, отвътре има бая забележки. До сега не съм чел за тази кола и ако може някой да ми каже разход,поддрържка,изобщо за какво става въпрос. И някакво сравнение с бмв-то.Сигурно тук ще го нахраните но бъдете малко обективни:o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да сгрешиш с прелюд доста по добре е от бмв,относно колата за която говориш закараи я в някои сервиз при твои хора да я погледнат преди да я вземеш :)Подръжката не бих казал че е скъпа :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами нямам как да я закарам на преглед защото е от автокъща.но ако някой има предложение за покупко-продажба съм готов да го изслушам.в какъв смисъл не е скъпа.и колко харчи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sturshel

не си купувай прелюд от автокьща- лично мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда е добър избор. Мен лично много хора ми казваха да си купя Е36. Било здраво, било незнам си какво, но един приятел, който имаше Е36 купе 1,6 102-3 к.с. каза, че не е карал по-голяма ламя. При всички положения БМВ-то ще харчи 2-3 литра повече от Прелюда. Но въпреки всичко ти си човека, който решава, а и ако трябва да слушаш всеки ще се наложи да се возиш на градския транспорт. В крайна сметка си вземи това, което ти харесва повече. Така поне направих аз и не съжалявам!!! П.С. - колега е прав --> Вземи си колата от човек, не от автокъша. В мобиле-то има достатъчно голям избор. Разгледай и във форума дали някой не продава такъв Прелюд, ако се спреш на Хондата. Поне ще знаеш, че колата малко или много е поддържана - надали има някой от колегите от форума, който да не си гледа колата като дете!!! Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pit

И аз така отидох за БМВ ,а се прибрах с Прелюдно все пак трябва да помислиш за какво ще ползваш автомобила бмв-то има повече място от прелюда и единствения плюс на бмв-то е че е със задно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

абе,какви са тези разходи от 13л/100км за 2000см^3????аз ли не съм си карал колата скоро и покрай мотора не съм в час с трафика?мойта преди със стария мотор,който също беше 2000см^3 харчеше 10-11 макс.с новия който е 2200см^3 харчи 9:))))но избягвам да карам в пиковите часове.иначе прелюд 4-то поколение далече не е най-функционалната кола.даже е най-нефункционален от Прелюд-ите според мен.Но от БМВ-то е по-добра в пъти.Имам едно приятелче,което беше луд фен на Купе Е36-ца и беше решил да си купува такава с 2000см^3.Да ама си взе Прелюд като моя и наскоро ми сподели как е намерил перфектната кола и въобще не съжалява че не е взел баварката,нищо че тя щеше да бъде с поне 5 години по-нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво ти си 2-ри който казва 4ечслед суап към 2,2 разхода пада малко,другия колега кара 5г Прелюд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

карах преди е36-ца 1.6 и ми харчеше повече от колкото сега акорда който ми е 2.2.Подръжката на хонда е по-евтинаХонда по-малко се чупиНО БМВ Е СЪС ЗАДНО :lol: .СТАВА много лошо с тва задно, няква лудница еА и е много подозрително че не ти дават прелюда да го караш на преглед.Ходи търси другаде и право при омбре ако си от София

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд не е семеина кола, задните седалки са по4ти неизползваеми (ако се ка4ват манекенки) освен до 50км разстояния.Но ако си ерген-това е колата.За разхода-ще се изненадаш приятно-за тези кубици и спрямо европеиските возила е нисък.В по-приятна кола за каране изван града не сам влизал , за града е малко неудобна-ло6а видимост при паркиране назад и трябва да има6 в предвид при спиране дългата но красива муцуна...ивсе пак замисли за по големите двигатели -Разхода няма да е по-голям от този на 2000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kando

иии я чакай и аз да се включа ......... колега ще извиняваш,но вместо да пускам нова тема ... ако може да използвам твоята.Това така,защото и аз във момента съм на този мост дали да е е36 320 или прелюд.Лошото е че .... някак си ровя със търсачката и не намирам тази информация която ми трябва,а повярвайте във БМВ форума .... а ве това е най най-добрия авто-мото форум на БГ.,страшно подробен и пълен със информация.(нека не се засягат админите и модераторите).Значи едва ли предимството на БМВ е само задното предаване,а това че 316 дава такива разходи изобщо да не ви учудва,316 гори колкото 320 + - литър разлика.Основния проблем със който се сблъсквам обаче при търсенето на БМВ (конкретно купе е36 м50б20 след '96г.)е трудното намиране на читав екземпляр,масово са във такова отвратително и окаяно състояние че ..... а ве не мязат на БМВ,като го вземеш те чакат само ремонти,аз си го обяснявам със експлоатацията която налагат масово собствениците на БМВ + слабата подръжка по колата,и като я удухат удухат и айде на пазарЯ.А ако намериш БМВ във добро състояние,ти искат толкова много кинта че ........ малко се попрекалява,то БМВ БМВ,ама си има граници,не ме блазни 320-а на амен амен 15 години за 8500-9000+лв.Но БМВ не е кола за пренебрегване,има много предимства и нека ако има някой от форума който има лични собствени наблюдения в/у е36 и Прелюд да ги съпостави обективно - това да се приеме като МОЛБА,виждам че не сме един и двама,имало е и преди това хора които са били точно на този кръстопът,и смятам че всяко инфо ще бъде безценно.Нямал съм късмета да се возя във Прелюд по дяволите,Сивик имах,но би трябвало разликата да е огромна.А иначе не мога да се ориентирам колко двг се монтират във Прелюд 4г.,и нали .... ако някой е навит да ги драсне тука,като допълнително може да ги подреди по степента на ду

Редактирано от kando

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kando

a само Н22 ли е VTEC ?????- защото от прочетеното до тук из форума,със такова впечатление останах. п.п.а твоя Прелюд 3-а генерация ли е???------------------------------------ баси обърках копчетата нещо :) - сори,няма ли начин да си изтривам постове

Редактирано от kando

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a само Н22 ли е VTEC ?????- защото от прочетеното до тук из форума,със такова впечатление останах. п.п.а твоя Прелюд 3-а генерация ли е???------------------------------------ баси обърках копчетата нещо :) - сори,няма ли начин да си изтривам постове

Да, само H22 e VTEC. Ама да знаеш, че двигателя е акцизен. 140KW e H22, а над 120KW се плаща акциз за всяко киловатче от 1-вото до последното. Прелюд с такъв двигател ще е доста по-скъп. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхода на моя двулитров 133 коня казвам, че гори 8 на дълго до 120 км в час и градско около 12л. без климатик. Незнам можеби заради по късите скорости от предишния ми сивик. Да кажат и други колеги за разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите скорости са по-дълги от на всички прелюди (4-та предавка е с по-малко предавателно число от всички 5-и предавки) и разхода пак си е толкова. Като цяло правя 9-10 смесен разход. Разбира се, при нас няма задръствания по половин-един час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой каза че Прелюда не е семейна кола - не му вярвайте. Аз, жената и две деца отзад - перфектна работа. Само трябва да монтираш две DVD-та на седалките та да си пътуваш спокойно. :) :) :)Иначе, да Ви кажа честно...и на 90 години да стана, пак ще ме кефи да си карам Прелюда! Няма аналог! Няма забележка! Абе просто няма друга такава кола!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BLEIN MONO

Да прав е колегата, наистина няма такава кола, всеки път като я карам изпитвам невероятно удоволствие, това може да не е най-широката кола, нито най- бързата, нито най-икономичната, но е най-добрата кола която съм карал, и ме кара да се усмихвам всеки път :lol::D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a само Н22 ли е VTEC ?????- защото от прочетеното до тук из форума,със такова впечатление останах. п.п.а твоя Прелюд 3-а генерация ли е???------------------------------------ баси обърках копчетата нещо :punk: - сори,няма ли начин да си изтривам постове

Да,моята е 3-то поколение.Влез в линкчето което ми седи като подпис да разгледаш по-обстойно ако искаш,там има разни материали относно колата ми.Иначе коментирането на разход в този град София е безумие,защото това не е градски режим а по-скоро режим "работа на място". само си скапваш съединителя(ако го имаш) и нервите......както и плановете за деня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kando

то ако става дума за София ...... навремето като работих там,се движихме със колегата все пешачка,но ни писна и си взехме един Форд Ескорт 1,4 и ви казвам това под 10-12л. нямаше как да стане,и това преди две години,сега наскоро ходих пак в София да си търся кола и като гледам колко още се е натъпкал града ..... моя човек все още си кара форда и се радва,че поне не качва повече от 13-14л. макар и със все по голям трафик. п.п."prelude" аз вече влизах във линкчето ти като те питах,ама се надявах да в 4г. ....... та да те врънкам да ми я продадеш ;):) ,а как ви се струва идеята да взема да пусна една обява тук във форума че си търся Н22 в Прелюд 4г. ..... и пак да ви попитам горе-долу на каква цена може да се намери отделно Н22двг и кои са му минусите,слабите места на 2,3 мотора (щом гори колкото 2,0 определено предпочитам 2,3 )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

номера е там че от сега не мога да ги занимавам въпросните хора,защото едно че нямам кола и второ едва ли тази интервенция може да си я позволя в близките една-две години - особенно ако говорим за горе посочения линк от мен,най-вероятно и в близките 5-т години не ще мога да се включа в ценовата разписка за това преимущество. :rolleyes: п.п.е да де нали за това ви разпитвам,за да не се подлъжа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , в такъв случай взимай една двулитрова и си свиркай, ще останеш очарован... :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха то ясно,че очарован ще остана,но все пак блазни един път 2,3 и втори път 4ws ...... ииии пак ясно,че 2,3 ще гори повече от 2,0,но колко повече,аз не говоря за макс.,щото и макса на 2,3 при скороста е повече,сравнението ме интересува при идентичен режим на работа и експлоатация.п.п.и никой ли няма лични наблюдения м/у Прелюд и е36(БМВ),та е такова мълчание по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че не ми пука много за разхода като я засичах - H23 7.5 l/100km извънградско при 120-130км/ч не повярвах ,засякох я отново и 7.3 l/100km :rolleyes: Гледал съм на няколко места разхода на двигателите и оставам с впечатление че двувалките(х22 и х23) са по-икономични от двулитровия.Вземай по-глемия мотор после да не съжаляваш или да те прихване синдрома на ''как да вдигнем мощността...?"Относно "Някой каза че Прелюда не е семейна кола - не му вярвайте. Аз, жената и две деца отзад - перфектна работа."Замисъла на концепция Прелюд е далеч от този да бъде семейна кола ,а и децата с времето се уголемяват ,за мен и гаджето обаче това е перфектната кола и не ме интересуват мнения от рода "ако сте повече хора",ами да си му мислят аз да не съм фаЙтонджия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'M&M'Tова за "семейната кола" го казах изцяло в кръга на шегата, но явно само ти - колега, не си ме разбрал. Аз деца още нямам, така че не си и помислям за семейна кола. Прелюда си ме устройва перфектно! Колкото до разхода.... ако ще с фактури за гориво да ми доказваш - няма вариант 2.3 или още повече пък 2.2VTEC, да харчи по-малко от 2.0(едновалка)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/prelude/ можеш да видиш сравнение мужду трите двигателялично и аз съм оспявал да сваля разхода на около 7,5 л на 100 км извън градасмесено около 10 л./100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'M&M'Tова за "семейната кола" го казах изцяло в кръга на шегата, но явно само ти - колега, не си ме разбрал. Аз деца още нямам, така че не си и помислям за семейна кола. Прелюда си ме устройва перфектно! Колкото до разхода.... ако ще с фактури за гориво да ми доказваш - няма вариант 2.3 или още повече пък 2.2VTEC, да харчи по-малко от 2.0(едновалка)!

Бъркаш.Зависи от натоварването.По-силният двигател харчи по-малко при натоварен режим от по-слабият,защото вторият си плюе дробовете да върви със същата скорост.Моят Н22 ми даде 7л./100км. на отсечката Асеновград-Смолян-Асеновград-София.До морето ми е давал 7.5л/100км. при нечовешка ръчка......изпреварвах само на 3-та до 7500 оборота,щото баща ми си пробваше Тайп С-а отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н22А2- европейската версия в 4 генерация Прелюд, извънградско 7-9/100, зависи как я настъпваш, градско- от 10,5/100 нагоре. Разхода е сравним с този на 2000 кубика, и по-малък от на 2300.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха то ясно,че очарован ще остана,но все пак блазни един път 2,3 и втори път 4ws ...... ииии пак ясно,че 2,3 ще гори повече от 2,0,но колко повече,аз не говоря за макс.,щото и макса на 2,3 при скороста е повече,сравнението ме интересува при идентичен режим на работа и експлоатация.п.п.и никой ли няма лични наблюдения м/у Прелюд и е36(БМВ),та е такова мълчание по въпроса.

... навремето и аз се чудих между Е36 купе и прелюд 4-та. Взех прелюда ;)още тогава бяха по скъпи от Е36 .. но пък кво ся .. изглеждат много по-добре ... ... но в последно време реших, че искам да имам клима и възглавници ... атвопилот ... ала бала и прелюдите с тия ектри ... първо че се броят на пръсти, второ са около 7-8 000лв за кола 92-95година :hondarulez: докато вече има БМВта с кожа климатроник и т.н. дори и ГИ за около 5500-6000 Доволен съм от прелюда, но при тези +50% отгоре в цената, не виждам какво те спира да вземеш едно БМВ Е36 купе (примерно). Просто получваш много повече за парите си(на задните седалки може да се сяда... повече оборудване за по малко пари:D ) ... визията е супер .. но на каква цена ??? Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@"Моят Н22 ми даде 7л./100км. на отсечката Асеновград-Смолян-Асеновград-София."Точно тази отсечка я минавам по 7-8 пъти в годината, и то с Хонда Сивик 1.5 едвам достигам 7л/100... а ти ми сравняваш този разход с мотор 2200см3.....нещо си в грешка приятелю. Разход 7/100 можеш да достигнеш само на магистралата, без да настъпваш педала на газта, и да караш само с 120км/ч. Тези разходи са немислими, а пък ако караш със 180-200 км/ч ПОСМЪРТНО няма да ти даде колата 6...7....10/100, а мнооооого повече.По тази твоя логика с големите двигатели... значи едно Ламбо 6000см3 би трябвало да харчи 3/100 при движение с 300км/ч...... :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя прелюд е 2.3 и мога да се обзаложа със който иска София - Пловдив по магистралата под 160 км/ч не съм падал (освен тунелите) 7.2/100, приемам всякакви залози :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest paRADOx

Залагам 100 лв, че няма да успееш със скорост над 150 км/ч да дадеш разход под 8/100!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Alexandro

Аок не ме лъжат очите от София в посокапловдив по магистралата има наклон през почти целия път. Нормално е да даде по-малко. Може да се засече обратно да видим. Иначе споделям мнението на paRADOx. Как ги постигате тия разходи бе хора? Аз с колата си правя 9,5 смесно без задръствания. Извънградско да го сваля на 8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@"Моят Н22 ми даде 7л./100км. на отсечката Асеновград-Смолян-Асеновград-София."Точно тази отсечка я минавам по 7-8 пъти в годината, и то с Хонда Сивик 1.5 едвам достигам 7л/100... а ти ми сравняваш този разход с мотор 2200см3.....нещо си в грешка приятелю. Разход 7/100 можеш да достигнеш само на магистралата, без да настъпваш педала на газта, и да караш само с 120км/ч. Тези разходи са немислими, а пък ако караш със 180-200 км/ч ПОСМЪРТНО няма да ти даде колата 6...7....10/100, а мнооооого повече.По тази твоя логика с големите двигатели... значи едно Ламбо 6000см3 би трябвало да харчи 3/100 при движение с 300км/ч...... :chicken:

Добре де,да го бях чул от някой и да го разправям-бих те разбрал че се съмняваш,но или си мислиш че не мога да си смятам правилно разхода или че съм тук за да ви лъжа.този сивик 1.5 вземи да го метнеш от някъде като не те кефи.на изкачването към Смолян карах почти постоянна 4-та с 60-70км/ч защото имах скоростна кутия в багажника и ако карах агресивно щеше да направи поразия.виж,на връщане вече се беше подпряла добре и си карах по-стабилно.по магистралата карах 110-130км/ч,като вдигнах и 200 по едно време но за кратко.Vtec-а ми не работеше и едвам вдигна 6000 оборота на малките гърбици,но ги вдигна.разхода ми беше точно 7л/100км като влезнах в София.Има една лека уловка при мен,или по-скоро няколко уловки.първо колата работи леко бедна,но се съмнявам това да е от голямо значение за крайния разход.второ съм изолирал водите от входящия колектор и не ми греят входящия въздух.карам си динамично и претендирам че си познавам колата и умея да я карам с икономично.като казвам икономично не говоря за 2000 оборота,а по-скоро не използване на спирачките.карам си с някакво темпо и си го нося през завоите,няма газ-спирачки.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'prelude'

Много се радвам ако си дал такъв разход с колата си, но честно ти казвам че не са за вярване тези цифри, които обявяваш. Моят Сивик може да е старичък и да няма визия, и все пак двигателят си е перфектен. Нормата му по мои сметки е 9/100-градско, и 7/100-извънградско.

 

Знам че си мераклия и маняк и уважавам мнението ти, но приеми че и аз не съм Хондаджия от вчера(имам две Хонди в момента :) ). Старая се да бъда обективен в мнениата си, затова хайде да отидем до Смолян с твоята кола и да напълним резервоара (до спиране на пистолета) в София, и после да направим същото в Смолян. Ако се окажеш прав, ти обещавам да се извиня публично, и да те черпя едно уиски на месечната среща в София.

 

Казвам всичко това, за да не подвеждаме колегата който се колебае между БМВ и Прелюд.

Ако очаква нисък разход от Прелюда - не е това колата

Ако очаква да открие място за багаж и 3-ма пасажери - не е това колата

Ако очаква че ще струва малко пари заради годините си - не е това колата

....Ако обаче иска да изпита удоволствие от живота - нека направи две кръгчета с Прелюда, и ще забрави за всички останали автомобили. Всеки път когато се качи в този автомобил, ще забравя за заобикалящото го еднообразие, а когато слиза - ще лети в облаците...

 

.....това никой друг автомобил не може да ти го подари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти продължаваш да питаш за H22, така сякаш ще си го купиш. Като ти чета постовете оставам с впечатлението че това няма как да стане. Причината е проста - такава кола с редовни документи в БГ ще ти струва поне 12 000 лв. От тук ти остава избора между F20 и H23. По тая тема има толкова много дискутирано във форума, че няма накъде. От всички теми които съм прочел, излиза че единственото предимство на H23 е 4ws-a (ако го има). Всичко останало е в негов минус: разход (според колегите каталожните данни не са много точни), дуракоустойчивост, данъци, граждански... всичко. Замисли се върху още нещо - като цяло Прелюд H23 е с една иде по-ниска цена от F20. Смятай защо е така. H23 се произвежда до 94. За теб оптималният вариант е да си намериш Prelude от '95 или '96. Ще ги познаеш защото имат разлика в салона. Това е най-добрият избор каквото и да го правиш след това - дали ще го караш така или ще му сменяш двигателя. Лошата новина е, че да си осигуриш такъв читав екземпляр е 1. много трудно да си намериш; 2. Ще трябва да си приготвиш поне 7 000 лв като за начало (казвам поне защото само консумативи, винетки, застраховки, регистрации ти излизат около 1000)Айде успех с покупката. ПП: И да си вземеш с климатик, защото много от Прелюдите нямат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За теб оптималният вариант е да си намериш Prelude от '95 или '96. Ще ги познаеш защото имат разлика в салона.

колега какви точно са тия разлики в салона ? понеже и аз от известно време насам заглеждам прелюди, единствената разлика която досега съм забелязал е че има едни на които копчето за ел.огледалата и аварииките са до ръчната и там самата конзола е малко по-различна, докато при другия вид копчето за ел.огледалата е на шофьорската врата, а до ръчната няма нищо..иначе като са с възд. възглавница (с големия волан) и двата ми изглеждат еднакво яки :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alexandro мерси за безкомпромисния съвет ..... който си признавам че донякъде ..... не ми се искаше да е така,но...Наитина си познал - далеч съм от възможноста 12000 И това заради което все въртя темата около 2,3 двг е именно 4ws - това е голяма шукария честно,дали има някакъв метод и опция за имплантиране (монтиране) на тази технологийка.Инак това че се произвежда само да '94г. не го знаех,а аз искам след фейслифта (не съм сигурен дали така се нарича,защото доколкото разбрах разликите са само във салона)т.е. '95-'96г.Горе-долу 7000 съм ги приготвил,само че ..... хм гледам то почти нема толкова скъпи Прелюди от 4г.,така че .... някак си тази цифра ми се струва леко по нанагорнището или ...........и по дяволите наистина ли е толкова трудно намирането на читав екземпляр.А ве по принцип не съм зарибен толкова на климата,но понеже ти ми го препоръча със сигурност ще е взема такъв .... не се бъзикам.п.п.за Stancho : просто е ве човек,разгледай само снимките на салоните и нема как да сбъркаш .... но подробностите и аз не ги знам,така че нека все пак някой да ги сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликите са :фаровете и "решетките" м/у тях,различно местоположение на ръчната(по добро според мен),конзолата на ръчната от там е друга с по добър подлакатник,който не продължава до задните седалки.(за друго не се сещам)п.п. лошото е,че не съм виждал 2.0 мотор с автопилот или са рядкост.относно разхода градско Пловдив-10л. извън 7-9л.редовно ми дава смесено 8.3л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятел вземи си купи 2.2 акорд купе и ще се родиш повярваи ми цената обаче е по висока ако искаш да е запазен аз също исках прелюда обаче моя човек кат ми се обади от германия и ми вика братче намерих ти един акорд и кат ми каза че е купето ми трябваха пет минути и се реших това е кола с всички екстри макар аз да не ги исках мен ме интересуваше само да е здрава щот од две години се опитвам да оправя глупоста и не марливоста на предните сопственици на сивика ми и ми писна така че ако искаш 2.2 150 коня пот капака и доста икономична с сражнение с други коли от този клас 12 в градо и 8 извън и е с всички екстри за онези години но ако имаш голям мерак за бмв имам един колега които продава едно купе мога даго распитам кви пари кав двигател е мисля че пишеше 320 ти и е 147 коня но несам сигорен КУПИСИ КОТ ТИ Е НА ДУшА НО ЗА БМВ тата знам едно бмв втора употреба без ремонт на двигателя новиа му сопственик няма дасе размине а частите и на двете са почти еднакво скЪпи даже бремевето има доста скъпички УСПЕХ ВСЕ ПАК КАКТО КАЗАХ ТИ СИ РЕшАВАш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...