Jump to content
PHOTOCH

Питане за двигател 1.4i 90 к.с.

Recommended Posts

От 2дни съм горд собственик на Хонда Сивик 1.4i седан 1997 г.С отлични впечатления съм от колата, но ми се вижда малко тромава.За колко е нормално да се ускорява от 0 до 100 км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10.8сек по каталогедит: това е за 3те врати,за 5те е 13.3сек2ри едит: 11.0сек за 4те врати

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за :D ама ако някой може да ми каже на моят мотор колко му дават по каталог

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sturshel

От 2дни съм горд собственик на Хонда Сивик 1.4i седан 1997 г.С отлични впечатления съм от колата, но ми се вижда малко тромава.За колко е нормално да се ускорява от 0 до 100 км/ч.

това е най куция мотор на сивик нееластичен и тромав в ниските- лично мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тромав е.Затова питам дали е нормално.На състезание няма да ходя, а и на дълъг път при средна скорост 110-120, на моменти до 140 с пуснат климатик ми даде разход 5,77 л/100 км.От разхода съм доволен, но се учудвам как с 90 к.с. и 16 клапана не е по-пъргава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е вьртящия момент е ниськ и килограмите са и повечко от д15 примерно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rulemaker

sturshel явно доста ги разбираш тия работи :) сори за спама обаче ми е писнало от "разбирачи"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sturshel

а ти караш такава и си убиден.....ми куца е и сьм изтькнал факти и тона ти нещо не ми харесва ма то е от годинките ти явно, превьзбуден ми се виждаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали няма нещо запушено някъде, защото не е карана редовно-за 1,5 години 4000 км

Редактирано от PHOTOCH

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегиколата хич не е тромава- за седан 1,4 IS говоря, чуствителна е към въздушен филтър, към горивен (тук бензина е под всякаква критика), свещите също. Най- голям резултат има, ако се подмени генерацията- когато се намали съпротивлението на газовете в "отделителната" :) система- колата става осезаемо по- пъргава (и при ниски обороти)- при мен беше такава (но бях с продухано средно гърне, и като сложих по- запазено- осетих разликата).Лично мен колата ме устройва- 90 к.с./6300 об. и 124 Нм/4600 об. май никак не са зле за 1396 куб. двигател.PHOTOCH- ти измервал ли си за колко сек. ги прави до 100км ? Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я мерил, но като гледам как набира, едва ли ще е за по-малко от 15-16 сек.Прави ми впечатление, че на 4-та с 80-90 км като подам газ колата не дръпва,а ускорява плавно.А и мотора не е 1.4is.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не е 1,4ис а е 1,4и значи е 75 коня и затова е по тромава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от колко оборота ускоряваш на 4 предавка ?Ако е от 2000-3000 няма да стане...От 4000 нагоре започва да набира, та чак до 7500, докато удари изключвателя.Д14А4 ли ти е двигателя ? Дай пояснения- на колко хил. км пише, че е колата ? на 2 предавка правиш ли 90-100 км/час до изключвателя ?Ако и е трудно на 2 предавка, може би е запушен бензиновия филтър или катализатора, трябва да се проверят и останалите "по- безобидни" неща- свещи, филтри...Ако пак има проблем- може би сегменти- но това може да ти каже със сигурност някой майстор, замервал ли си компресия ?

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е Д14А2 и наистина ускорявам от 2000-2500 оборота.Явно има друг маниер на каране тази кола.До сега не съм имал Хонда.Иначе мотора е на 148 000 истински км.От Германия, със сервизна книжка, доказан произход.Мотора не пипа маслото и работи перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rulemaker

Ами явно проблема не е в колата, а в теб! Поизцеждай я малко, все пак това не е немска машина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest murdera

Преди няколко години един приятел имаше такава(1.4ис),но 3 врати и вървеше екстра на обороти на 1 и 2ра....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз карам D14A4 - 90кс и наистина ако всичко е както трябва нямаше да пускаш подобна тема повярвай ми !или има някакъв проблем или просто не си свикнал на японския двигателако искаш пробвай следното:караш си на първа и държиш 3500 - 4000 оборотаза секунда пускаш педала и го набиваш до долу, ама много бързое те такъв ряз от 1.4 няма каде да видиш имам чувството че направо излитам ;) и понеже съм млад шофьор миналата година като карах колата за първи път малко ме беше страх да я настъпвам ей така че всичко ми се замъгляваше като на need for speed :);)а относно 0-100 замерено с Infoboard ги правя за 10 - 10.2 сек.

сьс всеки автомобил е така не се заблуждавай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички дали мнение.Наистина не съм карал японска машина, а само немски и френски.Ще я понастъпя утре хондичката и ще видя как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина при високи обороти колата е различна.Тествах я и съм доволен от резултата.Още веднаж благодаря на всички отговорили на въпросите ми.Какъв е оптималния размер гуми за Сивик седан за джанти 16 и 14 цола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...