Jump to content
paRADOx

Тунел "Люлин"

Recommended Posts

Изпращам си мацката миналата вечер и хоп...Люлинският тунел е затворен (поради верижна катастрофа). Е то беше само въпрос на време. Минавам по 3-4 пъти на ден от там, и си карам кротко с 40-50км/ч, а покрай мен се напъват и прескачат да ме задминат че даже ми свирят, светят и ме псуват всякакви селяци. Не го разбирам аз това: вижда се знак за ограничение, свтка табела със скороста ти на движение, има поставени огромни камери които непрекъснато работят.... а те карат по трамвайните линии със 100-120км/ч. Понякога страх ме хваща. Айде умната, и безаварийно на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да снощи тръгнах да влизам в тунела и какво да видя ..... Обърнах още в началото и минах по Сливница. След това дойдоха куките и отцепиха входа на тунела. Докато объркваха движението на светофара с това си деяние, щяха да предизвикат още катастрофи на самия светофар с бездействието си. Отбих се да прибера майка ми от работа преди това и се забавих 10 мин. Иначе не се знае къде можеше да се окажа.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте и отсечката след тунела. Там нощем стават доста катастрофи, понеже някой е решил да си тества колата. То по целия Тодор Александров е така. Все пак е една от малкото улици в София без вълни, кръпки и дупки. А пък ако валне малко дъжд и веднага се намира поне един, който да нацели челно я дирек, я кола. Дори по Цариградско стават по-малко катастрофи вече.В тунела гледам да не пускам тия дето карат по линията. Хубавото е че не само аз се отнасям така с тях. Нека си стоят с мигача на линията по 5 минути, за да видят че хич не е по-бързо да си "тарикат". А тарикатчетата по линията далеч не са само чичковци с лъскави каручки. Хонди, ФВ, фиатчета, алфи, аудита, служебни коли (много съм набрал на служителите на телекоми покрай безумното им каране :rolleyes: ), дежурните маршрутки..... Сещам се и за един червен рекс, който редовно се изстрелва по линията с бясна скорост :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Трябва да сложат колчета за да не може да се изпреварва през линийте и така....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest mr97%

Колчетата са си една добра идея колега, не очевидно отговорните са липсата на всякакъв контрол не могат да си ги извадят от седалищата. При толкова поставени камери дори само най-сериозните нарушения да се санкционираха ефективно, трябваше досега да им спад поне с 1-2 процента на броя на книжките в София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

колега, ти ако си мислиш че тези без книжките спират да карат.... с 100лв на ръка и не ти трябва книжката... уви е така

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен винаги трябва да има ченгета и от двете страни на излизане от тунела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам да са наказали някой, или да са му отнели книжката само защото е заснет от камерите в този тунел. Вие познавате ли някой потърпевш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако трябва да съм честен мн редовно ми се случва нощем да минавам през тунела и си минавам с над 100 но става въпрос за 3-4 сутринта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам да са наказали някой, или да са му отнели книжката само защото е заснет от камерите в този тунел. Вие познавате ли някой потърпевш?

Аз познавам един потърпевш.Мой приятел, който влиза с прекалено висока скорост и камерите го снимат.След около седмица му пристигна писъмце с две много добри снимки на номера на колата и на водача.Също така са го спирали малко след тунела в посока Люлин до колкото си спомянм, малко след като го спряли той и Полицаите чуват как някой с мотор се форсира от вътре. И единия решава да го спре махва с палката онзи с мотора като го вижда връща скорост и довиждане, полицаите само се спогледали като попарени..Да подчертая, че тези случки са от преди около две или три години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, ти ако си мислиш че тези без книжките спират да карат.... с 100лв на ръка и не ти трябва книжката... уви е така

Много са 100. Имам един познат, който минава с по 20-ска макс...И така вече доста време :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз познавам един потърпевш.Мой приятел, който влиза с прекалено висока скорост и камерите го снимат.След около седмица му пристигна писъмце с две много добри снимки на номера на колата и на водача.Също така са го спирали малко след тунела в посока Люлин до колкото си спомянм, малко след като го спряли той и Полицаите чуват как някой с мотор се форсира от вътре. И единия решава да го спре махва с палката онзи с мотора като го вижда връща скорост и довиждане, полицаите само се спогледали като попарени..Да подчертая, че тези случки са от преди около две или три години.

Абе те радара го сложиха тази година... как преди 2-3 години са успяли да го снимат....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маниак стига сега той като лъже ти ще мажеш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радара който ти показва скоростта са го сложили от скоро да, но до колкото знам камери има отдавна.Колкото до това дали лъжа ако френда ме лъже значи и аз ви лъжа. :)

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това питам?!...А и ако може някой да ми обясни защо боядисаха зебрите пред Арена-та червени? За да ги виждаме по-добре ли? Това някаква инициатива ли е? На кой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си забелязал това е специална настилка. Очаква се да се усетиш и да намалиш.... Все пак има училище

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това питам?!...А и ако може някой да ми обясни защо боядисаха зебрите пред Арена-та червени?

....може би са ги направили така все едно са кървави щото има някой бързаци шофери са окървавявали зебрите и по този начин те карат да се замислиш :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest paRADOx

Днес, най-накрая си отговорих сам на въпроса за червените зебри, Забелязах че настилката е доста по-грапава от асвалтовата, а и червеният участък започва 3-4 метра преди самата зебра=>се намалява спирачният път при екстремно спиране!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и те не помагат - онзи ден минах оттам вечерта, едно БМВ Х5 и едно Пежо 206 или 106 се бяха помляли направо (познайте кой кого беше отнесъл, разбира се :) ). Имаше 3 патрулки и полицаите махаха с по един слънчоглед във всяка ръка, а 2 мин след това долетя и линейка!! Идеше ми да спра колата, да скоча от нея и да не се качвам повече!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На много места в София зебрите са червени. Тук в ОК сичките са така вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е станало дума за патрулки от няколко седмици на красна поляна на пазара са разкопали половината булевард "Възкресение" и след кръстовището сяка вечер си седят 2 патрулки и вече 2 пъти им се случва да ме спрат. Друг въпрос е че така е разкопано че почти винаги си в нарушение. Колеги внимаваите, те дебнат :) Колкото до тунела според мене отсечката си предразполага към превишаване на скоростта ама те лулинските голфаджии къде другаде могат да дигнат 80 :)

Редактирано от Nasko 1.4is

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

momcheta samo po 1 nachin se opravqt tiq.....BOI ama zdrav,che mnoo zdrav boi!!!mene kolata vobshte ne me plashi kva e i kav shte izleze,shtom e gotov da te ostavi da lejish v kanvkata ili do stenata nachi si go tarsi..taka che...koito ne moje s race ili vijda che nqma da se spravi,imate golemi bagajnici polzvaite gi :) ...dr si go znaite..aide sas zdrave

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...