Jump to content
trabadura

Задно окачване

Recommended Posts

Имам Хонда Сивик 1.5 16 94г хечбек.Проблемът ми е следния : при завой надясно задната дясна гума опира в калника.Не мога да разбера от какво може да е амортисьори или нещо др.Някой по-опитен ако може да ми отговори ще съм му благодарен. :cool:

Редактирано от trabadura

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип като завиваш на ляво трябва да ти стърже задна дясна гума , с какви гуми караш ,може амортисьора да ти е заминал или пружината да ти е омекнала вече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получава същият ефект като я натоваря с 4 човека и багаж, гумите ми са - 195/60/14 и външният им борд е малко по-широк от нормалното...така че гледам да не я товаря много...със зимните ми гуми 175/70/13 всичко е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с 195/55/15 опира само при по големи вдлъбнатини на пътя или при по големи неравности след като колата е натоварена иначе всичко си е ок .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да упира от ЕТто на джантите или вероятно трябва да минеш на 195/5015.малко ти е висока гумата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли спортно окачване? колата седи ли на една страна или е еднакво висока? ако нямаш най вероятно джантата ти е твърде изнесена навън. Уви това се коригира с нови джанти...аз съм карал с 195/55/15 (а сега зимните ми са на 185/60/15) и колата ми е смъкната с 4см. и не ми е опирало. не е нормално!

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да упира от ЕТто на джантите или вероятно трябва да минеш на 195/5015.малко ти е висока гумата ;)

Благодаря за помощта колега може да е защото идват малко вискочки гумите за 15 " джанти . Ще трябва да пробвам с по ниски дано да се оправи проблема . ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го имаше това но имах за смяна големите тампони на задните носачи поне така ми казаха едни големи кръгли служат за стабилизиране в завоите и го правеше само като има поне 2-ма души отзад и само в ляв завой. Гумите бяха 195/65/15 искам да кажа че наисина не е нормално и трябва да потърсиш проблема не е от височината на гумите а и едвали е от широчината. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...