Jump to content
niki64

хонда акорд спорт консумация

Recommended Posts

Здравейте,отскоро купих този автомобил (производство 2007 година) 7ма генерация .Засега съм много доволен-имам и тойота корола и затова се насочих към хондата като семеен автомобил.Колата е перфектна ,единствено ме притеснява малко разхода на гориво...извънградско при скорост около 120 км/ч гори малко над 7.5 при 120-150км /ч отива към 8,5 в града при нормално каране 11.Някой варналия има ли с такъв автомобил да обменим опит...а забравих да кажа че мотора е 2000 кубика версията 155 коня..мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не бих казал че е голям разхода. Какво пише в книжката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек моя автомобил е с 13 години по стар и с около 20 коня по слаб а гори както твоя даже и мааллкоо повече ;) споредме разхода ти е ОК .Не съм специалист даже съм доста далеч от тях но няма такова животно много да върви и мало да гори ;)

Редактирано от WILDMAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормолен, ДОРИ НИСЪК разход за 155кс автомобил в клас Д. Не го сравнявай с королата, която е в по-ниския клас на сивик, с малък двигател и много по-лека от акорда. Всъщност королата така погледнато е малко по-лакома и от сивика при еднакви по мощност мотори, а е по-тромава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно нормално тези мотори са така! Давай напред "смело и безотговорно" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го сравнявам изобщо..зная че става за различни класове автомобили,королата ми е с мотор 4АФЕ (преди първите VVTI мотори на тойота)110 к.с 1600 куб.см..това за което пиша 4е при един и същ стил на умерено каране тойотата си отговаря на зададения от производителя разход докато при хондата не е така..дават му 10,и нещо градско мисля 6,4 извънградско и 8 смесен цикъл,та затова реших да питам дали има някой тук със същия акорд за да видя при него как стои въпроса

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, казваш давали го 10 и нещо на градско, а на тебе ти гори 11 ??????????? Кое не е в нормата тук?давали 6.4 извънградско, а на тебе при "...извънградско при скорост около 120 км/ч гори малко над 7.5 при 120-150км /ч отива към 8,5" ????????????????????????? Извънградско на всички видове автомобили се мери при скорост 90км/ч !!!За сведение моята на автопилот при 100км/ч доста натоварена, автоматик и с около 200кг по-тежка от твоята а със 8кс по-малко ми гори 7.1 на извънградско и 8.5 при скорост 120-150км/ч, Джипа СРВ автомат 150кс , нов на 1000км също ми дава около 8.5 при скорост 120км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, казваш давали го 10 и нещо на градско, а на тебе ти гори 11 ??????????? Кое не е в нормата тук?давали 6.4 извънградско, а на тебе при "...извънградско при скорост около 120 км/ч гори малко над 7.5 при 120-150км /ч отива към 8,5" ????????????????????????? Извънградско на всички видове автомобили се мери при скорост 90км/ч !!!За сведение моята на автопилот при 100км/ч доста натоварена, автоматик и с около 200кг по-тежка от твоята а със 8кс по-малко ми гори 7.1 на извънградско и 8.5 при скорост 120-150км/ч, Джипа СРВ автомат 150кс , нов на 1000км също ми дава около 8.5 при скорост 120км/ч

А моята пак си гори 10/100 извън града без да карам повече от 120. Ползвам криуз контрола!? Изглежда много не икономичен особено, ако съм бил с 120 и после намаля на 80 и натисна резум - отива направо на втора (пълни оборотите)с цел бързо да си достигне 120. За градско не смея да си помисля колко ще харчи?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хъх..успокоихте ме,бях решил 4е нещо не е наред мотора с мойта мнителност ;) и още нещо исках да питам,простете невежеството ми но тези двигатели с ремък ли или със верига са..мерси

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 ремъка и 2 ролки - има втори балансиращ вал, затова само приспециалист се сменят, иначе следват проблеми и накрая наново презацепване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Niakoi

Балансиращите валове да не би да са два!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двигателя е iVTEC вчера попитах представителите на хонда и ме увериха че е с верига а не с ремъци,а колкото до валовете..не зная

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...