Jump to content
Guest Wyvern

Кой е убиецът?

Recommended Posts

Guest Wyvern

Защо става така?Днес.бгНяма да коментирам. Просто внимавайте докато шофирате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по дяволите ,защо е истина ,защо хората станаха такива? ? ? после пишете кой с колко бърза кола е и теми от типа "с колко км/ч най-много сте карали" ! ! ! докато има такива ентусиасти нещата ще продължават да бъдат все толкова тревожни! ! ! повръща ми се от всички СВИНЕ на питя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас...Авторът, преживял това, го е представил по най-бруталния и достоверен начин.... та поне да се сети народът, че лудостта по пътищата ще ни затрие.кво да говорим ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според мен не си прав за високите скоростиИ с 200 км/час, и с 60 км/час- може да стане фатално. Независимо каква е скоростта- трябва да е съобразена с всичко около теб- с натоварване, пътно платно... да не изброявам- много са комплексни нещата.По- трагичното е, че някои хора не могат да преценяват трезво ситуацията и допускат фатални грешки, които костват живота на невинни хораМоже би всички проблеми идват от липсата на дисциплина, култура, възпитание, все морални ценности

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ,но с 60 км/ч имаш доста по-добра преценка върху нещата и доста повече време за реакция. начинът по-който ще реагираш в критичната ситуация ,когато караш с 200 се различава доста от начина ,по-който ще реагираш ,когато се движиш дори и със 100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учили сте математика, може да пресметнете колко метра се изминават в секудна с 200км/ч. Време за реакция минимук 2-3 сек, може и повече....

Редактирано от behemoth

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА- напълно съм съгласен с теб и не споря за времето на реакция Но колко са местата, където може да шофираш с 200 км/час ? аз съм шофирал само по магистралата (но дори и там не е позволено), но поне съм успявал да се съобразя с всички коли около мен. Тук въпроса е принципен- при шофиране както с 60 км/час, така и с 200 км/час (където има условия за това) не трябва да има критична ситуация, причинена от невниманието на който и да е шофьор.От друга страна вероятността да ти гръмне гума при 200 км/час е много по- голяма, отколкото при 60 км/час. Според мен проблема не е във високите скорости на шофиране, а от невниманието, неопитността и некадърността на шофьорите в определена ситуация- липсват дисциплина, култура, възпитание

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение дали става въпрос за безумна скорост, неадекватна преценка или нагло шофиране като цяло.Всичките простотии по пътя са резултат от ниска културата, безотговорност и наивно мислене от типа "е, точно на мен ли ще се случи?".Жалко е, че излизаме на пътя като зайци на отстрел (някой го беше казал в коментарите под самата статия).Тъпа работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръпки ме побиха ...Днес няма да настъпя хондата нито веднъж, за вас незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да се научат хората и това си е. Един ден се прибирам от Своге към София. Точно преди Костинброд има една права отсечка коята завършва с изкачване и след това спускане. Аз идвам към тази отсечка и карам с 50 щото си викам ей сега някой ше лети срещу мене щото е бърз и ше ме отнесе. Изкачвам се точно на върхът и гледам как лети един пасат срещу мен. Направо спрях за да го пусна... понеже бърза... Всички бързат. Да хванат да се претрепат тия дето бързат. Колкото по малко шофьори има на пътя толкова по малко безотговорни малоумници. Жалко за пострадалите. дано се оправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ,но с 60 км/ч имаш доста по-добра преценка върху нещата и доста повече време за реакция. начинът по-който ще реагираш в критичната ситуация ,когато караш с 200 се различава доста от начина ,по-който ще реагираш ,когато се движиш дори и със 100

Съгласен съм с това , което си написал ( въпреки, че и аз понякога натискам гаста повече от колкото трябва), но не мислиш ли , че звучи малко странно, особено след като човек ти прочете подписа малко по-надолу и как не вървиш, а видиш ли летиш ниско. Не се заяждам, ма двете неща май нямат нищо общо.Извинявам се за off-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JoroHondata напълно си прав ,надявам се повече хора да са на нашето мнение ,както и повече хора да се вкючат в коментара на темата ,бих искал да прочета общото мнение на "народа"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подписа се отнася за друго ,няма общо с карането... това е една сравнително известна реплика ,която има съвсем друго значение...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги- ще ви дам един пресен пример с менТова става на 03.08.2008, в 15.00 часа:прибирам се от Стара Загора към село (Колена, Старозагорско) с майка ми, поддържам 60-70 км/час, на 5 предавка, с климатика включен и от дясно на пътя от храсталаците излиза една сърна и тръгна да пресича пътя. Аз успях да я избегна, завивайки надясно (сърната беше точно пред лявата половина на колата), и след поднасяне на колата наляво- надясно успях след 4-5 метра да спра. Майка ми се поуплаши малко, но това е съвсем нормално.За мое щастие не бях успял дори да засегна сърничката, и тя вече беше изчезнала в балкана.Колко хора биха реагирали по този начин (сигурен съм, че почти всеки от форума би постъпил като мен) ? Ами ако бях си я прегазил тази сърна ? А ако утре ми изкочи човек- и него ли ще трябва да прегазя поради липса на морални ценности, реакция или каквото щете ?

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И с 200 км/час, и с 60 км/час- може да стане фатално. Независимо каква е скоростта- трябва да е съобразена с всичко около теб- с натоварване, пътно платно... да не изброявам- много са комплексни нещата....Може би всички проблеми идват от липсата на дисциплина, култура, възпитание, все морални ценности

Аз не виждам какво му е комплексното - има си закон за движение по пътищата. Трябва да се спазва. Като няма никакви коли по подбалканското и съм извършил сложен и комплексен анализ, това дава ли ми право да карам с 200 в насрещното? И друг път съм го казвал - само гьостерицата може да налее малко акъл на средностатистическия български малоумник. А той дори не знае смисъла на думата анализ. Сигурно някаква вулгарна асоциация прави.Разказът е много силен. Пожелавам им бързо възстановяване.Да чукна на дърво имах много спокойно пътуване до морето и после до София. Почти не срещнах безсмъртни, които карат с 200 в насрещното. Единствено, като се прибирах, безсмъртните, които караха на дълги по магистралата и дори не ги гасяха като ме наближат и задминат ми бъркаха в здравето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skotieКомплексно означава да прецениш дали колата ти би могла да се движи с такава скорост на тази настилка, изправна ли е, спирачките както трябва ли работят, дали има много коли или не около теб... защо трябва да изброявам всичко това ???Малоумната постъпка е да караш с 200 в насрещното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Спомняте ли си какво написа рали-пилотът Димитър Илиев в книгата за гости на Слави Трифонов когато му беше на гости?

Тогава да ви припомня:

"По-доре 15 минути по-късно, отколкото 60 години по-рано! Всички са тръгнали на там, аз обаче не бързам!"

И е адски прав! Никой не иска да стигне там по-рано!

Обстановката по пътищата е меко казано отвратителна, а причините за това не са само това че всеки "бърза" или иска да кара с 200. Проблемите са в това че има малко път и много дупки, че няма маркировка - ама наистина никаква. В това че пътищата ни в последните 20-тина години не са били чистени след зимния сезон (не че в зимния сезон ги чистят както трябва). Ситуациите в които аз съм попадал като шофьор са били следствие на един от тези фактори (а не на фактора че карам със 110 при ограничение 90), нито колата ми е жигула нито гумите ми са Видинки. И колата ми и гумите ми биха понесли по-виска скорост (при това безопасно) но не и пътя! Тук ако сте чели внимателни статията на пострадалия (дано да се орпавят бързо и без сериозни последствия) убиецът е пътя, Пътя с голямо главно П! Просто карайте разумно и внимателно. 50 сантиметра ако не ви стигнат при спиране е фатално!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че Пътя е убиец с което съм съгласен,многото безхаберници също са сила...Преди 2 години бях спрял да изчакам завиваща на ляво кола,да но докато чакам зад мен идваше засилен бетоновоз,удари моята кола удари тази която чакаш и насрещно идващата кола,влачи ме надолу по улицата докато не спряхме в тротоара,все пак извадих доста голям късмет и се разминах само с леки телесни щети и една помляна кола,но това не беше заради пътя беше защото един глупак каращ камион,и като всички такива с камиони си знае че "той е по-голям".На пътя винаги трябва да се внимава и задари другите,никой не е застрахован трябва много да се внимава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега някои колеги ще се засегнат , обаче просто така ми се наби в очите , че вече ми писна :( Забележете само как двама колеги - Мръфката и ЖороХондата , се скъсаха да спорят за простотии , да поучават и какво ли още не :lol: Абе човеци , кога ще почнете да сте хора и кога ще проумеете , че като не ви се иска мнението НЕ СИ ГО ДАВАЙТЕ :):dry: Забележката ми се отнася към всеки , не само към тях двамата :( Хубаво е човек да има мнение , само , че то е безполезно , ако се излага в неподходящо време и ситуация :):angry: Или иначе случката , на катастрофиралия и това как я представи ме накара да се замисля сериозно и определено ще си имам ОЩЕ ЕДНА обица когато тръгна следващия път с колата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би се поувлякох в постовете в тази тема, но не съм съгласен с теб Тино. Спора и поучаванията не може да се нарекът "простотий", защото всеки ден умират хора по пътищата поради немърливостта на нас и нашето Българско племе.Според мен ако няма разисквания по въпросите за културата на шофиране, какъв пример ще даваме на по- младите и по- неопитните шофьори, и дори на нас самите ?Но кучетата си лаят, керванът си вървиНямам нищо лично против теб и против никой- основната идея ми е, че всеки би могъл да се промени в културата на шофиране, и това трябва да стане дори и от тук- аз не пиша, за да се намирам на работа- омръзна ми всеки път, когато прочета за катастрофа да се насълзявам и да ми настръхва косата

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че Пътя е убиец с което съм съгласен,многото безхаберници също са сила...Преди 2 години бях спрял да изчакам завиваща на ляво кола,да но докато чакам зад мен идваше засилен бетоновоз,удари моята кола удари тази която чакаш и насрещно идващата кола,влачи ме надолу по улицата докато не спряхме в тротоара,все пак извадих доста голям късмет и се разминах само с леки телесни щети и една помляна кола,но това не беше заради пътя беше защото един глупак каращ камион,и като всички такива с камиони си знае че "той е по-голям".На пътя винаги трябва да се внимава и задари другите,никой не е застрахован трябва много да се внимава

Имам да кажа нещо, относто инцидента ти с камиона. Преди месец може би, ходих до Силистра с приятелката ми, да видим племенницата ми и батко ми. Пътя в Добричка област - ужас! Дупка до дупка, повече от 80 не, но когато влезем в Сил. област, чудо! Там пътя е почти прав, с широки завой с добра видимост, имаше слабо, да не кажа никакво, движение и си позволих да настъпя до 130-140. Една Тойота селика, мина край мен и замина все едно бях спрял. Това добре, стигнахме живи здрави. На връщане 30 км преди едно от селата, три тира пред мен, гавра! карат с 30 и не ги гребе, ама без първите две букви, на разтояние от 1 метър един от друг. Аз се нервя, влязохме в селото викам прав път чист, изядох ги, 1-2-3, викам минавам ги и намалям, 1, 2 тир добре, но последния реши че трябва да пусне ляв мигач да изпревари НИЩО при което видях как 3 гуми идват към десния калник, скочих на спирачката и с ръчната влязох в една от улиците! Бяхме живи, исплашени особенно приятелката ми тъй като 2-3 седмици преди това имах леко птп в един инструктор, където само си охлузихме броните, но тя се изплаши адски много, но живи. Без никакви щети. Е, това каране на шибаните тираджий ( ако има такива колеги да не се обиждат има и много свестни:lol:! ), скъпи колеги, какво се нарича?!?! Извинявам се за дългия ми пост!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то е доказано тея дето карат по големи автомобили се мислят за господари на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest steff

 

Напълно съм съгласен и подкрепям с две ръце изказването на колегата. Рядко карам с повече от 100-110 по първокласен път и съм изпадал в поне 20 много рискови ситуации заради ОТВРАТИТЕЛНИТЕ пътни условия. Нашите пътища са полкова натоварени, че ако има един рисков участък, то по него минават страшно много коли, и стига само 10% от шофьорите да са изнервени и да не внимават и ето ти катастрофа, а шофьора е човек и като такъв е програмиран да се изнервя и да греши, особено когато чака по задръствания, вземат му последните пари за бензин, кара 10-15 г. кола купена с кредит която се разбила по големите, пътни кратери. Живял съм в САЩ, пътувал съм из Европа и там логиката е такава: има много фактори влияещи на деъжението по пътищата, но човешкият е най трудния за управление и контролиране, затова останалте са безупречни, за да може грешките да не са ФАТАЛНИ:)
Мисля че това в най-точното изказване! поздравления...Истината е че не съм срещнал човек да казва , не сте прави трябва вс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, петък тръгвам за морето... стискайте палци

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PoweRG

Да камйоните са опасни, но това си го знаем всички и за тях също не важат законите.Мен личнно ме дразнят стрийт рейсърите. Хванал колата на тати и излязъл да се прави на дрифтър по улиците на града ( а като видят хонда пред себе си каква газ се раздава, мали ). Тези момчета нямат първо чувство са самосъхранение ( всички знаем какво се случва при влизане в сериозна дупка дори със 80 ), а след това и отговорност към останалите. Аз също съм немалко магаре и съм правил изпълнения по улиците, но съм си плащал за това и се позамислям преди всяка "маневра" за това колко хора ще лежат в болница след нея!Самонаказвам се 2 дни без Хонда заради снощното си изпълнение! ( ще си карам опела )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове вси4ко това което става по българските пътища е мерене на пишки - кой е по-бърз , по-хитър, по голям тарикат резултат на ниската ни култура и заблуждението че като имаме кола над 100к.с сме господари на пътя.Не искам да обиждам Софиянци или някого конкретно, колко от вас при преминаването на то4но този въпросен участък - Стара Загора - Карнобат не са видели кола с соф. номер да кара/лети/ в средата между двете платна все едно е тва е електронна игра.Съвсем скоро в Нова Загора/тръгнал бях и аз за море/ и на ОМВ на светофара обикновенно става задрастване което блокира целия град да но все ще се намерят няколко безкрайно съобразителни съграждани, които да минат в лявата лента и по този на4ин да спрат трафика тотално.С колко минути ще изпревари6 времето и колко псувни ще отнесеш - вси4ки се мислят за безсмъртни и се счита за голямо геройство застанеш първи на светофара , някак си израстваш в о4ите на вси4ки онези балъци, които чинно и кротко чакат да дойде и тяхният ред за да преминат За мен най- интересното е 4е тази лудост и безумие не е само у по-младите, при които тва до някаде е по разбираемо. Вижте героят от тази слу4ка тва е 4овек на годините на моите родители който трябва да е улегнал и по-трезво мислещ, но уви качат ли се по колите инстинкта им за самосъхранение изчезва..Преди месец се пребирах от Монтана бяхме за риба с приятели и на излизане от някакво село там бях зад едно Пежо 307 SW заедно карахме зад камион с 70 км 4ове4еца изглеждаше спокоен на възрат около 50-60 трагнахме и двамата да изпреварваме камиона обаче аз останах в лявата лента да го изпреваря и него бях на 5 с 70 км и колата ми ускоряваше доста бавно - да оба4е моята кола е със спортен ауспух който си реве и щом натиснах малко онзи кротък и спокоен на вид 4овек взе да натиска и той. И така стигнахме скорост 120 а идваше завой без видимост и аз запо4нах да намалям за да не срещна някои тир 4елно, но действията на другия водач бяха достатъчни за да изнерви вси4ки в колата ми и мой приятел намери някаква бирена бутилка и докато го псуваше лице в лице замахна на ужким - 4овека намали рязко и ме пусна в дясната лента и остана доста за нас.Ей за тва мерене на пишки говоря

Редактирано от sabinski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пожелаван на никой да не се случва това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до човека който е изпреварвал в дадената ситуация и ги е ударил,хората са казали "преди да направиш нещо мисли":cool:И ако ти самия вече си се прежалил и си решил да правиш малоумни и необмислени глупости не забравяй че има хора на които им се живее и не са длъжни после да страдат заради твоето безрасъдство!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че пътищата и заноните са ни зле го знае цял свят, но ако имаша повече толерантност по пътищата нещата щяха да бъдат по друг начин. Като дадеш ляв мигач на еднопосочен път човека в лявата лента да те пуска, а не да те овиква и клаксона до краи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох първата страница и ми се отщя да чета спора ви просто е безмислен.... с 60 с 100 с 200 важното е МИСЛЕТЕ КАТО КАРАТЕ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Apache

Пътищата ни са тесни и лоши, колите стават све повече и като добавим, че всеки може да вземе книжка дори и да е сляп ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blueeye

Нещата за мен поне са много прости.

Лоши пътища и липса на ефективен контрол и адекватни и безкомпромисни наказания към всички.

От тук следва и идиотско поведение на 95% от водачите на МПС и така се завърта обагьосания кръг.

Ако някой си мисли, че нещата ще се променят със излагане на смачкани коли до пътя, камофлажни патрулки, най-различни агитационни мероприятия и т.н. значи жестоко се лъже и изобщо не познава манталитета на българина!

НИКОЙ няма да си промени поведението ако не усети тоягата на парвилника и закона и не е под постояненна заплаха от тях!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...