Jump to content
tery

Искам съвет

Recommended Posts

Здравейте! Решила съм да си сменям колата и съм се спряла на това: Honda Accord 2.0 Дата на производство - 2003 г.Тип двигател - БензиновМощност (к.с.) - 155 к.с.Скоростна кутия - АвтоматичнаКатегория - ЛимузинаМоже ли да ми дадете малко повече инфо за този модел.Благодаря на всички предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм от разбирачите, но скоро си купувахме подобен .ето няколко неща които е хубаво да се гледат като дойде време за договорка - общ външен вид -примерно боя, пребоиадисвана ли е-как и каде,а най вече защо-ако се окаже че въпроса е прекалено труден за човека тогава по един много убедителен начин го навиваш, че трябва да мине фирмен сервиз..отдолу се гледат аномалии по колконките и др. такива,компютърен тест...километрите не е лоша тема на разговор спрямо цената.отделно от това колата е много стабилна,скоростната кутия работи мазничко-екстрите според модификацията, но живота на интериора казват е дълъг е успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво по-точно ифно те интересува :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд е един от най-добрите примери за пословичното Японско качество,макар че това щеше да важи в пълна сила,ако модела не търпеше смяна на поколенията толкова често.Именно тези смени карат сегашния модел да изглежда по-стар,отколкото е в действителност.Въпреки това двете му версии-седан и рядко срещаните комбита-са препоръчителни модели в класа си.Сред положителните характеристики на Акорд могат да бъдат изтъкнати доброто качество на изработка,спортно-комфортните настройки на окачването,както и тягата и мощността на дизеловия мотор.Моделът трудно може да бъде наречен красив,но неговите силни черти са под ламарините.Трудно може да бъде обеснено обаче липсата на по слаб базов мвдигател.Предлагането на Акорд не е толкова голямо,колкото може да се предполага.Този факт най-вероятно може да бъде обяснен с нежеланието на собствениците да се разделят с качествените си автомобили.Нивото на надежност на Акорд според данни на АДАЦ е в безпроблемната зона и това се потвърждава от прегледите на DEKRA.По сериозни дефекти се срещат едва при прехвърляне на голям пробег

Поиграх си да препиша една статия за Акорд от списание AUTO-BILD които явно са пристрастени към Немските автомобили.Дано съм бил полезен. Редактирано от portinari

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграх си да препиша една статия за Акорд от списание AUTO-BILD които явно са пристрастени към Немските автомобили.Дано съм бил полезен.

AUTO-BILD иначе е много добро списание, но много рядко пишат за Хонда. Всичко при тях се върти около GOLF, Audi и BMW. И някакви ентусиазирани статии за разни фиати и дачии.Като излезе нов брой, го отварям на реп-а на съдържанието и ако няма нищо за Хонда го връщам :wacko:
Бих добавил и че е много тенденционно. Ауди е над всички :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като излезе нов брой, го отварям на реп-а на съдържанието и ако няма нищо за Хонда го връщам ph34r.gif

A аз като видя че пак са писали за VW TIGUAN и веднага го оставям.То няма брой от близо 5-6 месеца насам, Тигуана да не присъства на страниците му :lol: :lol: .Ако не е Тигуан ще Ауди А4.Аман наистина.Статийката е от една обзорна притурка от списанието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го взимай автоматик. кутиите явно не са сполучливи, защото маса народ отвъд окена е пропищял точно от акорд. като изключим това, колата е перфектна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest portinari

не го взимай автоматик. кутиите явно не са сполучливи, защото маса народ отвъд окена е пропищял точно от акорд. като изключим това, колата е перфектна.

Някакви линкчета може ли дадеш ,да прочетем и ние кво толкова пищят отвъд океана??А някой тука от форума няма ли мнение,относно автоматиците на Акорд??Заюото съм чел,че за Америка и Европа се слагат различни кутии.Например VW за Америка никога не слагат DSG кутия.Защо,незнам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад океана Акорда е съвсем друг. Ако са пропищели от Акура TSX виж тогава има защо да искате да четете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xtuners

дано да сте прави, защото и аз карам автоматик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord6

Проблемите с автоматиците важат за немските коли, защото слагат 1000 вида ДВГ на еднакви ск. кутии. При японците всичко е добре пресметнато, даже до 2006-та год. нито една японска фирма не слагаше автоматик на дизел (Хонда все още не предлагат дизел автоматик)Също така, както каза колегата ZaRRicK, американските Акорди са съвсем различни не само като визия, а и откъм ДВГ и трансмисии. Аналог на Accord-7 (Accord Euro) в Северна Америка e Acura TSX.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме от тази страна на океана и проблеми с автоматиците нямаме.Моя Акорд беше автоматик и го карах 160 000 км без никакви проблеми.Познат има такъв на вече 220 000 км и единственият му проблем е , че се чуди къде да ходи само и само да е с колата :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поттвърждавам качествата на евроАкордовия автомат (всъщност някой знае ли чие производство е тая великолепна кутийка ???) Докато имах проблемите с клемореда и в движение ми гаснеше двигателя, както си е на "Д" автомата нито веднъж не "протестира" , а и до ден днешен нищо му няма. Колцина други ще издържат обръщането на "алгоритъма" и няма да се "сцепат" от любопитство - кой ... кара :) По принцип не злоупотребявам с дуракоустойчивостта му, но се случва "да свиря във високия регистър едновременно и с двата педала + джойстика" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...