Jump to content
PazzO

Вече горд собственик на ХОНДА :) !

Recommended Posts

Купих днес колата от Ямбол колата е Хонда Сивик хечбек 1994 1.5 16v двигател d15b2 моно инжекция бях потресен как може да варви такав двигател :) това е колата http://mobile.bg/photos/1/big/11216122527031400_1.pic :P,обаче на връщане стана белята ама са разминах без щещи и малко уплашен, връщам се кам Варна малко преди каблешково, засилих хондата с близо 150 Km/h изпреварвам и в тоя момент Жигули идва от завоя, и понеже карам корса с ABS, и като скочих на спирачките кам 30 40 метра успях да я задаржа на пъря ама после я вкарах в нивата, без щещи по колата и късмет че нея обарнах по таван, и като са обарнах зад колата видях че дефакто левите ми колела хич неса фанали само на десни, дайте ми съвет как може дори и без абс повече данеса повтори тоя случеи мен ми е ясно че набия ли педала до долу винаги ще има такав риск, се пак несам карал коли само с абс, ама според мен тас кола да фракна таи кат шейна се едно несам натиснал спирачки и да ма фарли така в ляво просто късмет че нямаше дървета и беше лек наклон спрямо пътя, че запалих и я измъкнах сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата като пропуснем тази авария много безаварийни още :) и по-малко посещения в сервиза. По въпроса отиди и си провери спирачките може там да е проблема. По принцип точно тая добре си спира и без АБС за поне съм доволен от моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След като си провериш спирачките, ПЛЮС гумите, гледай като ти блокират колелата да пускаш спирачката и след това пак да я натискаш и така докато не спре. Ако се плъзга няма да спре да го прави докато не пуснеш и натиснеш пак - бъди си сам ABSНо иначе милиони безаварийни километри ти пожелавам с нея, и със 150 гледай само в Германия да караш :)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, със здраве....... и много много безаварийни километри....... и да почерпиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и от мен колега :ph34r:със здраве да си я караш Хонделката- а това, че си доволен от нея не учудва никого тук :drunk:За масло- всеки ще ти препоръча това, което ползва :lol: Аз ползвам полусинтетично масло Motul 10W40, модел 6100 Sinergie + За цена- около 82 лева/5 литрова туба (от един от вносителите на Motul- Ники Златков- www.prospeed.bg) Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет и добре дошълХонда сбирки във Варна има тука съвети за масло може да намериш ето тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата седмица идвам на сбирката като видите Ямболска регистрация червен сивик с смотана регистрация аз съм !!!)) ако несам я опрайл в кат де с варненски номера :beer:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си спирачките , тия коли по принцип си спират прилично.А иначе за колата честито и като за начало давай по малко газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, стига с тия ниви ,карай си по асвалта,за нивите си има трактори ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и от мен ;) От днес вече съм горд собственик на хонда сивик същия модел ;) Това нещо е адската машина, но за жалост ми се случи същия случей по пътя Добрич-Албена , но със 170 ;) едната от завоя излезе друг звяр и натиснах спирачките и ме дръпна колата към гората и ако направя снимка ще е интересно как има спирачки по пътя и изведнъж свършват в едни храсти ;) и така де от Добрич съм сега ми предстои стягане по ходовата част и регистрация .. предложете ми от къде да си взема предни амортисьори морга-40лв(оригинални-газови) магазин на тойота 160лв оригинални пак газови ;) мерси предварително очаквайте ме скоро на варненската среща син сивик с начални букви ТХ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Кирил

Добре дошъл в клуба. Както те посъветваха по-горе, прегледай спирачките, диагностика, консумативи и т.н. за да ти е мирна главата. Че е адска машина, съгласен съм. Също така съм съгласен за качеството на спирачките, през първите ми карания на няколко пъти забивах носа във волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега!!! Със здраве да си караш Хондичката, пожелавам ти безаварийни километри. Честито още веднъж. Поздрави!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Pavkata

Честито колега и добре, че ти се е разминало... Не бързай да правиш такива неща, докато не сте се опознали с твоята красавица. В началото са малко криви, но с течение на времето пускат повече :)И едно поздравче по случая: http://vbox7.com/play:b6c1064b :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...