Jump to content
Guest krezo

Хондилака загря яко

Recommended Posts

Guest krezo

Ще го проверя.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За krezo - Виж си капачката на радиатора, може да е от там проблема.

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Бай Гуджан

... Хондите държат доста на прегряване, а и щом колата си варви нормално и маслото на щеката ти не е с цвят на боза, значи нямаш вода в него...

Абе държат, държат, ама аз моята я карах около 50км. със стрелка в червеното, защото намаше какво друго да направя в момента и сега иди в сервиза да видиш на какво прилича :boxed:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Какви са тия схващания че трябва да смеси водата с маслото ако гарнитурата ти не е ОК. А досега една хонда несъм видял да ги е смесила въпреки 4е на една надуваше и от 4етирите цилиндри. Приканвам клавиатурните механици да се въздържат защото тяхния съвет може да скапе на някой човек колицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest WILDMAN

Какви са тия схващания че трябва да смеси водата с маслото ако гарнитурата ти не е ОК. А досега една хонда несъм видял да ги е смесила въпреки 4е на една надуваше и от 4етирите цилиндри. Приканвам клавиатурните механици да се въздържат защото тяхния съвет може да скапе на някой човек колицата.

Подкрепям на 100%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия схващания че трябва да смеси водата с маслото ако гарнитурата ти не е ОК. А досега една хонда несъм видял да ги е смесила въпреки 4е на една надуваше и от 4етирите цилиндри. Приканвам клавиатурните механици да се въздържат защото тяхния съвет може да скапе на някой човек колицата.

Ами ето ти един пресен пример за това като не си виждал - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=24431 . Може да го питаш, колегата каква магия е направил за да влезе водата в цилиндрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но пак маслото не е на боза!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш много наслоявания по радиатора и от там влошено охлаждане.Аз бях така със старата си кола, смених радиатора и всичко се оправи.Продават и разни течности за промиване на охладителната система. Сипваш в резервоарчето, караш един ден и послеш сменяш цялата охладителна течност. Ама моя механик каза, че някои повреждали гумените връзки и затова смених радиатора с нов. Но ако нямаш кинти за нов, може да пробваш някоя от тези химийки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и един мармот да свива в OCB и за това да ти загрява !!! ама иначе най-вероятно е гарнитурката ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Малко в страни от темата, но някъде четох, че се промива цялата охладителна система с дестилирана вода 3-4 пъти до пълното й очистване (налива се водата, двигателя работи 20-30 мин, източва се и цикъла пак се повтаря).

Може би ще има ефект, защото дестилираната вода ще разтвори всички отлагания в охладителната система.

Кофтито е, че не се знае след колко цикъла ще има реален резултат (може и 20 литра вода да не стигнат :) ), и до колко дестилираната вода, която се продава е наистина дестилирана.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Малко в страни от темата, но някъде четох, че се промива цялата охладителна система с дестилирана вода 3-4 пъти до пълното й очистване (налива се водата, двигателя работи 20-30 мин, източва се и цикъла пак се повтаря).

Може би ще има ефект, защото дестилираната вода ще разтвори всички отлагания в охладителната система.

Кофтито е, че не се знае след колко цикъла ще има реален резултат (може и 20 литра вода да не стигнат :) ), и до колко дестилираната вода, която се продава е наистина дестилирана.

Поздрави

От опит знам има ефект и с чешмяна. Наистина цикъла се повтаря няколко пъти но няма смисъл да работи 30 мин. двигателя. Само да не забравите да пуснете и парното, да може и там да измие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имма проблема със загряването. Смених датчици, термостати, капачки на радиатора и не става./ А смених и 5 майстора:) Сега съм при нов майстор/сано да е последен/.Та той миказва , че е или гарнитура или недай боже глава. Утре ще я карам и ще се моля да е гарнитура. А иначе нито масло си е сменяла цвета, нито бял пушек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен маслото уж си беше нормално, но се оказа гарнитура :) иначе това с промивката дали няма да е добра идея да се сипе малко Meglio във дестилираната вода за да се разтворят по-добре гадостите? например в една бутилка от литър да се сипе 100-200гр препарат и да се смеси с другата дестилирана вода за промивката. после да се мине само с дестилирана вода. как мислите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...