Jump to content
Guest edikoisi

Висока температура

Recommended Posts

Guest edikoisi

няма какво да помагаме смени си термостата :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KU4E_DUX

Изцяло съм за термостата .Друго няма :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PaFKaTaSsS

А може ли да не е обевъздушена система и как става това :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOSS`HOGG

ТЕРМОСТАТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PaFKaTaSsS

Проблемът май е по-зериозен.. тази сутрин видях че водата която налях снощи пак я няма.. и като се опитах да запаля двигателя не въртеше, а се чуваше само стартера. Предполагам, че някой цилиндър е пълен с вода и гарнитурата е заминала... :P:cool: :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PaFKaTaSsS

извинявам се, че ще са 2 поста един след друг..баща ми е занесъл колата на някакъв майстор и той е казал, че двигателя е "затегнал" ;) чудихме се няколко човека дали не е възможно колата да има някаква защита и да не иска да пали двигателя ако нещо не е наред. Чува се само стартера..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А стартера върти ли или само щрака?Ако имате съмнения за пълен с вода цилиндър просто развийте свещите и завъртете и ще си покаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PaFKaTaSsS

Дам има вода (само в 1ния около 200кубика от обем 397.5кубика).. и стартера и той е заминал (дрънчи яката) .... Откъде мога да си поръчам гарнитура за главата :D . Има доста голяма вероятност сами да си сменяме нещата, но се опасяваме да няма някакви изненади - някакви скрити тайни :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде мога да си поръчам гарнитура за главата :unsure:

Ако каже6 от каде си по-лесно 6те ти се отговори на този въпрос но по принцип във всеки един магазин за авто4асти само 4е по поръ4ка за6тото в нали4ност рядко 6те си намери6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силистра... утре може би ще погледна в някой магазин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Казаха ми че е към 45лв..та взех да отварям двигателя.. засега откачих изходящите колектори и капака на валовете.. досега не съм правил такова нещо и ме притеснява белега на ангренажния ремък как трябва да се намести когато той се вади.. Благодаря предварително!

Редактирано от PaFKaTaSsS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега щом питаш за белезите си го закъсал. След като свалиш главата после при качване болтовете се затягат по подреден и точен метод (сила и подредба на стягане). Между другото жена ми е от СС и майка ми хехехехехе страхотен град.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам, всичко трябва да се затяга по определен метод и сила.. уж си намерих кое колко, но аз до там не съм стигнал :) Позна че съм го закъсал.. :stupid::) след няколко часа влизам пак в гаража и тогава да му мисля ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....досега не съм правил такова нещо и ме притеснява белега на ангренажния ремък как трябва да се намести когато той се вади..

Белези

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти.. аз тая програма я имам и сега се сетих за нея :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

само умната, шот на мене 3-ма майстори подред не можаха да ми сменят както трябва гарнитурата, и ся колата е в омбре сервиз и хвърлям двигател.за тва че не те съветвам да се правиш на майстор, или ако го правиш го прави много, ама много осторожно.успех.в силистра шлайфат ли някаде глави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PaFKaTaSsS

в силистра шлайфат ли някаде глави?

Да... за към 20лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

 

Четвъртото бутало е до-горе (на равно с блока), а Първото е на около 3мм по-надолу .. Какъв може да е проблема ;)

Редактирано от PaFKaTaSsS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Означава ,че ще отваряш и отдолу. Трябва да видиш къде е проблема и от къде идва тази разлика щото (3мм) е огромна. Я изтрий буталата отгоре и търси надпис по тях и виж дали са еднакви.

Редактирано от r2d2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

елементарно бе уотсън....200мл имало в единия цилиндър. 1 завъртане и мотовилката я пиши бегала щото горивната ти камера е 48мл.Сори, че трябва да ти го кажа, но от немърливост тоя двигател е фира. Сега намери от някъде една мотовилка или мотовилка с бутало, сегменти, лагери (биелни и основни), ангренаж и действай. Главата 100% е крива, но най-вероятно с един шлайф ще се оправи. Не знам колко време си я карал прегряваща, но май е било много, така че смени си и гумички на клапаните и провери за странни белези по лагерите на разпределителния вал.Дано поне коляновия вал да е добре... всъщност май ще ти е най-лесно да смениш двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

елементарно бе уотсън....200мл имало в единия цилиндър. 1 завъртане и мотовилката я пиши бегала щото горивната ти камера е 48мл.Сори, че трябва да ти го кажа, но от немърливост тоя двигател е фира. Сега намери от някъде една мотовилка или мотовилка с бутало, сегменти, лагери (биелни и основни), ангренаж и действай. Главата 100% е крива, но най-вероятно с един шлайф ще се оправи. Не знам колко време си я карал прегряваща, но май е било много, така че смени си и гумички на клапаните и провери за странни белези по лагерите на разпределителния вал.Дано поне коляновия вал да е добре... всъщност май ще ти е най-лесно да смениш двигателя.

сори за оффа, ама 1нет, някак си това ми звучи мноооооооого познато а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PaFKaTaSsS

дам.. мотовилката е яко накривена.. сега ще търся да я сменям.. говореха ми за едно място 30лв броя (но трябва да се вземат 4) (2ра ръка естествено..) надявам се до края на седмицата колата да е в движение :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

купих друга мотовилка заедно с бутало от MIYAMOTO и вече колата е в движение..

но тука нещо ни притеснява... нещо вие, ни се струва някой ремък ли сме затегнали повече. когато дадеш газ не се увеличава шума а се заглушава, тоест виенето го чуваме само на празен ход когато не натискаме педала на газ-та (но вероятно това се чува постоянно).. дайте съвети как да установим от кое е :? ремъците на сервото, климатика, динамото и 3те са нацепени и поръчахме нови

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...