Jump to content
Guest pesho2

Пране на тапицерия

Recommended Posts

Guest pesho2

Оказа се,че госпожата като седне до мен с бял панталон той после става на кафяви райета.Не ми се дава на автомивка за това. Как ще ме посъветвате да изпера тапицерията на тази нова кола - има-няма 12 годишна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за6то не на автомивка,готин препарат готина ма6ина 1 ч на слънце и панталона 6е си остава 4ист.По бруталния варянт с пароструйката ама 6е по4ака6 със съхненето.Само свали седалката от колата за да стане по ка4ествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest elmo

Вярно така е колегата е прав за автомивката там е ка4ествено и доста по добре ще стане. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pesho2

А на автомивката не взимат ли 60-80 лева?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялостно пране+външно измиване е стотина лева,лично аз останах страшно доволен и не съжалявам за похарченото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мен ми взеха на скоро към стотина лева за вътрешно пране без таван и външно измиване. Много добре се получи, а и доста внимаваха хората да не се отлепи нещо. Като нова стана хонделата, единствено леко странно миришеше няколко дена но мисля вече е ок. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В наше село за пране на седалките и пода + измиване на стъклата отвътре и моторния отсек = 45лв. и им я оставих цял ден да и се радват та да изсъхне. По добре дай някъде 30 лв. вместо 3 литра пот и съмнителен ефект (дет са вика - новите бели панталони ще са по-скъпи :) ) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен. Ако сам си я изпереш ще е най-добре, но си е доста играчка. Като начало сваляш цялата тапицерия и хубаво миене. Отделяш плюша от донапрена и переш двете по отделно, не е трудно. Това според мен е най-качественото пране на кола, защото донапрена се е напоил с мръсотия и като я изперат на някоя автомивка може и петна да избият от мръсния донапрен, до сега не съм се доверявал на никоя автомивка, че те и без това с чистенето си оставят ръцете пък какво остава за прането. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе кви са тея зверски цени ;) ;) ;) при нас вътрещно и външно взимат 10 лева а пък за тея 100 лв не може ли да помолиш 3 - 4 приятелчета да ти помогнат и да направош вечерта яко копонче :P :P :P вместо да ги даваш на тея дето за 30 мин ще ти земат 100 лв ;):D

Пак се включваш неподготвен. Прочети ПОСТОВЕТЕ и тогава пиши колега. Тук не е състезание за максимален брой постове ;)А колеги заслужава си прането на тапицерия. Един приятел даде 90 лева ама чак колата е направо като нова, неможах да позная тапицерията... А относно мен си все още не ми се откъсват 100 лева за такива неща, можеби защото белите панталони нестават на раета все още... Ама като почне ще ми се наложи ;) Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda_Fena

колеги аз работя на автомивка цялата услуга излиза малко над 50лв(пране под,таван,седалки,кори).Поздрави от Пловдив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest yajo

ами да операцията е около 60-100 лв. но си заслужава ако тръгнеш да си переш сам салона трябва да разглабяш седалки после пак да сглабяш, а на автомивката оставаш колата хората си свършат работата, качваш се и караш и панталона на мадамата си остава чист!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото донапрена се е напоил с мръсотия и като я изперат на някоя автомивка може и петна да избият от мръсния донапрен, до сега не съм се доверявал на никоя автомивка, че те и без това с чистенето си оставят ръцете пък какво остава за прането. :)

Колега поставяш сички миячи под едно име ако искаш ела аз ще ти измия колат а пък после кажи дали съм си оставил ръцете (нищо лично) а за прането петна никога няма да избият освен ако не седне някой на седалката докато е мокра ако се остави таницерията да изсъхне както трябва можеш да забравиш думата петно ,а ако не изсъхне си прав ще има петна ,но пак казвам АКО НЕ ИЗСЪХНЕ

колеги аз работя на автомивка...

колега на коя мифка работиш че и аз съм мифкаджия и ми е интересно
на коматевския възел(до филикона на глухия прелез).... ти каде бачкаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...трябва да разглабяш седалки после пак да сглабяш, а на автомивката оставаш колата хората си свършат работата, качваш се и караш и панталона на мадамата си остава чист:)

Добре де, тия в автомивката разглобяват ли седалки? По-нагоре колега е написал, че ако не се препере дунапрена лошо?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...трябва да разглабяш седалки после пак да сглабяш, а на автомивката оставаш колата хората си свършат работата, качваш се и караш и панталона на мадамата си остава чист:)

Добре де, тия в автомивката разглобяват ли седалки? По-нагоре колега е написал, че ако не се препере дунапрена лошо?!
много зависи каде ще отидеш-миячи колкото искаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с какъв препарат трябва да се изпере ако се наеме сан човек???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам има вече тема по случая, че реших да не пускам нова.

 

Въпроса ми е - може ли някой да ми препоръча автомивка във Варна кадето качествено да ми измият тапицерията??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всякъде перат различно.Аз съм прал на бул."Черни Връх" след Сребърна първата автомивка в ляво и да ви кажа като видях как вкараха маркуча в колата направо ми се приплака,на пода имаше 4 пръста вода,ужас и накрая избиха бели петна.Ако си от София питай по-големите автокъщи да ти кажат,но не пери таван и кори на вратите че висват-отлепят се и става мазано.С автомивките трябва да се внимава че куцо и гърбаво се хващат да работят.Ако имаш познат с перяща прахосмукачка вземи си го направи сам,не е въпроса за парите а за качеството на услугата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Варна съм и затова разпитвам да не отида на първата срещната и да стане същото като това което разправяш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Мифка

Скочи до този адрес в центъра е и за София са доста добри цените
а именно 15лв на седалка, работят и събота до 13:00

ПС Разликата след прането е трепач особенно ако си и пушач


Имам приятели с прахосмукачка подобна на Рейнбола демек перяща с препарат и т.н. та ако ми се наложи втори път тях ще коткам, пък и то ако се замислиш ако се съберете 3-4 човека дет ще перете тапицерията по-добре да си вземете направо една чисто нова перяща прахосмукачка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен. Ако сам си я изпереш ще е най-добре, но си е доста играчка. Като начало сваляш цялата тапицерия и хубаво миене. Отделяш плюша от донапрена и переш двете по отделно, не е трудно. Това според мен е най-качественото пране на кола, защото донапрена се е напоил с мръсотия и като я изперат на някоя автомивка може и петна да избият от мръсния донапрен, до сега не съм се доверявал на никоя автомивка, че те и без това с чистенето си оставят ръцете пък какво остава за прането. :D

Бе пич ти на каква кола си свалял тапицерията??? Не било трудно??????

 

Та тя е хваната през 15см с метални скоби. После ти трябват специални клещи за такива скоби за да ги стегнеш отново на фльонга!!!

 

Та коя кола викаш била с "отлепяне на плюша" ???

 

а относно СофАвто....... тези стоите далече от тях. те са ОЛИГОФРЕНИ!!!!

Двапати се израсих по над 120лв и двата пъти им кавам какво искам и кво да не правят (те само да да добре) и накрая пак осраха тапицерята!!!

Първо на приуса им кавам така и така тази тапицерия е направена да се пере само в една посока ( влакната са в една посока и има едни малки квадратчета които са пресирани с нещо горещо защото си седят така на квадратчета). Тези олигофрени обаче я търкали в всички посоки и така я бяха засрали че малките квадратчета се бяхя изгубили.

 

другата пък кола в търкали с ТЕЛЕНЕ ЧЕТКА разбураш ли за да паднела мръсотията!!!! И съответно ми бяха оплешивили пода!!!!!! Направо си го оставиха пелшив (в поне 30% по малко влакна).

 

 

софавто !!!! НИКОГА!!!

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз моита след ремонта си я прах сам.купих си едно препаратче от магазина-miglio(доста силен обезмаслител,приложим за абсолютно всичко-тъкани,дрехи,метали,миене на двигатели и тн).с прахосмукачката минавам тапицериите на седалките,ако има нужда се изтупват доста стабилно,после се пръска от препарата с пулверизатор-така си върви,спокоино,не се мокрят много,изчакваш 2-3 мин и забърсваш с леко влажна кърпа,после със суха и всичко става като ново,че и на хубаво мирише :D .и за таван,кожа плат,за всичко става.цената е около 6 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, един познат работи в автомивка, та той каза, че за тапицерията и пода, ползвали от препарата за безконтактно, какво мислите за това? Питам, че и мен ме чака пране, като се постопли, а имам и водоструйка и препарат за безконтактно...А относно обезмаслителя, ако не се изплакне с вода(намокри), не се ли бърка, като попие в седалката и остане там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го бърка нищо,на опаковката пише даже-пръскате,после забърсвате.то не се мокри толкова много все едно се кисне с вода,лятото за 1-2 часа са абсолютно сухи.споко,вече два пъти съм праили процедурата-няма ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз нямям такъв проблем засега - колата ми е нова , но когато се наложи никакви автомивки - използвам прахосмукачка.Като кавам "прахосмукачка" нямам предвит тези то Техномаркет :) Един приятел ме помоли да я ползва - резултата беше уникален - прахусмукачката има няколко системи - почнахме с "тупане" , после "миене" , оставихме я да изсъхне 1 ден и беше като нова.Но качеството има своята: Говоря за марката Rainbow(USA) - цената и когато я купувах беше колкото на Гоуф 4 в момента - 2000еur.Да не ви казвам , каква вода изхвърлихме .... за 1 седалка сменяхме 3-4 пъти водата докато почне да излиза горе долу бистра.. :)P.S.Малко оф : Никога не давайте да минават с силиконовата лайсна колата ви, когато я отцеждат - по добре да си изсъхне сама... съсипва лаковото покритие, защото дори и перфектно да е изплакнато пак остават финни частици , които се събират от сликона и драскат. Гледах тест по Фихт гиър за пораженията върху покритието на колите при различните автомивки. Поражения по скалата до 10: 5 за автоматична авто мивка(учудващо), 7 - за ръчно измиване с гъби, и 9 :D за безконтактно, но в последствие използване на тези силиконови ленти при подсушаване. Аз като я мия им давам да минат с силикона единствено прозорците :) - където има боя не пипат.

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата BatV е много прав! Аз имам фирма за почистване във Варна и тупам точно с Рейнбоу, резултата е отличен. Много малко автомивки имат тази система, предимно прането там се състои в намокряне с препарат и след това подсушаване, но при положение, че тапицерията не е изтупана резултата в повечето случаи е точно райета по панталоните, защото когато мацката седне праха, който е останал в дъното на седалката излиза отгоре и става петно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли от Варна няма да сподели къде е прал салона и какви отзиви има?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли от Варна няма да сподели къде е прал салона и какви отзиви има?

Колега, аз също мога да ти изтупам и изпера четирите седалки на колата за 15 лева ако дойдеш ти пред нас и за 20 ако трябва аз да дойда. Препаратите с които пера са на Екокемика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела пред блока , да я праснем с Рейнбола! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега BatV, не пише от къде си, но колко би взел за да дадеш совалката някой ден да изпера и аз моята кочина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли от Варна няма да сподели къде е прал салона и какви отзиви има?

Колега, аз също мога да ти изтупам и изпера четирите седалки на колата за 15 лева ако дойдеш ти пред нас и за 20 ако трябва аз да дойда. Препаратите с които пера са на Екокемика.
С кой препарат на Екокемика переш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от софия а колата доста се позацапа вече а от много автомивки съм патил. Можели някой да препоръча хубава автомивка из софия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...