Jump to content
Jacko

Prelude или Civic

Recommended Posts

Здравейте от мен!Нов съм в сайта и ви поздравявам за добре направения фен клуб и форума към него! При вас ме води желанието да стана горд собственик на хонда. Та както вече става ясно предстои ми покупка на автомобил. Бюджета е 5000 лв. Доста четох из нета, доста автомобили карах, но хонда най ми падна на сърцето, и реших, че автомобила ще е ... ХОНДА. Хонда хонда, ама те да нямат само един модел :), Карах сивик, карах и прелюд, и двата автомобила много ми допаднаха и сега съм изпаднал в дилемата кой да избера, дали да е сивик 5та генерация, дали да е сивик 6та или прелюд 4та. Карах сивик 6та ген 1.4 90к.с. - хареса ми как върви. Карах и Прелюд 4ген 2.0 133 коня - и той ми допадна много. Та раздвоявам се много, защото прелюда ме кефи в пъти повече като дизайн от сивика и вътре и вън, но пък разхода му много ме притеснява, докъто сивика дават по приличен разход, а все пак аз си пътувам не мъничко. Кажете какво да правим с тез машини, че вече са ми врътнали главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prelude и civic принципно нямат нищо общо. ако искаш нормална кола с общо взето нисък разход , си вземи сивика.Прелюда харчи харчи 10-14л. и е кола за 2ма души. Сам прецени какво да правиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

prelude и civic принципно нямат нищо общо. ако искаш нормална кола с общо взето нисък разход , си вземи сивика.Прелюда харчи харчи 10-14л. и е кола за 2ма души. Сам прецени какво да правиш.

Знам, че са различни. Все пак аз мисля да купувам личен автомобил, не семеен. Още някакви мнения? За частите на 2та модела и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карай си пежото по добре! Ко има за избиране ти сам си го каза патуваш много еми направи си сметката няма ние да ги караме колите :) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега..Аз примерно искам да имам купе,ама постоянно возя хора,а напоследък по 4 жени,даже последния път качих 5 мацки и ....оф тъп съм..аз съм със седан,ами то сивика и прелюда.ама не все пак можи и да влязат отзад в люда 2-ма ,ама да са с по малки крака,за да им влязат под седалките,иначе няма място..133кс. най-малкия двигател,ама пак си харчи.Аз тука последните дни не слизам от колата и немога да смогна,а ко остава да ми гори 10-14 както казаха горе колегите,ама прелюда си е като ЦЛ напрао няма такава кола,особено вътре с това цяло табло..незнам ти трябва да прецениш най-добре какво за каква цел ще ти трябва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от мен!Карах и Прелюд 4ген 2.0 133 коня - и той ми допадна много. Та раздвоявам се много, защото прелюда ме кефи в пъти повече като дизайн от сивика и вътре и вън, но пък разхода му много ме притеснява, докъто сивика дават по приличен разход, а все пак аз си пътувам не мъничко.

Вземай си Прелюдеца щом те кефи на външен вид и му сложи газова няма да ходиш по гонки я :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от мен!Карах и Прелюд 4ген 2.0 133 коня - и той ми допадна много. Та раздвоявам се много, защото прелюда ме кефи в пъти повече като дизайн от сивика и вътре и вън, но пък разхода му много ме притеснява, докъто сивика дават по приличен разход, а все пак аз си пътувам не мъничко.

Вземай си Прелюдеца щом те кефи на външен вид и му сложи газова няма да ходиш по гонки я :)
Абе мислих го като вариант, тъй като аз не съм от тия рейсърите дет да шпорят яко, просто прелюдеца ме радва особено като автомобил и от преди 2 години още съм му хвърлил мерака, но разхода винаги ме е притеснявал и това малко или много ме е спирало. Не, че немога ако искам да ходя някъде където ще ми трябва повече гориво за прелюда, да ходя с пежака. Та как стои въпроса с газифицирането, специална уредба ли трябва да се слага, или и обикновена става, и какъв разход ще даде смесен цикъл на газ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Coupe

лични мнение honda нееее е кола за гзова уредба по добре да си земиш сивик колата си е железарка аз лично карах сивик копе но леко го ударих и сега го реставрирам адски сум доволен от него мите приатели карат немски и френски коли предимно и сички се оплакват че се нешто и има но за освен бензин и даи смену масло и ролки и ремаци друго несум пипал с HONDA ниама да згрешиш или по точно казано като циало за мен по добри от японците ниама но пак казжам лично мнение ти си даваш парите ти си прецениааааи но аз лично на гас никога небих си напраил колата успех с избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 50 лева прелюда минава около 250 км, това не е разход 14-15 , незнам как ги смятате, моя горе смесен около 8-9, имам приятел с сивик 115кона и му гори 5-6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че с оглед бюджета, който си посочил, не е работа да купуваш прелюд.Просто читав прелюд 4-та генерация под 6000-6500 лв. не ми звучи много достоверно.Разхода на гориво на прелюда почва от 10 в града (даже да не кажа, че почва от 12), но и удоволствието да го имаш е на нужното ниво :)Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за този бюджет по-добре скачай в сивик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 50 лева прелюда минава около 250 км, това не е разход 14-15 , незнам как ги смятате, моя горе смесен около 8-9, имам приятел с сивик 115кона и му гори 5-6

Аз карам prelude 5 ген. 2.0 и градско, лятото гори м/у 12-14 на 100. С 50лв минавам около 150км. Не съм прувърженик на газта, не и на такава кола. Ако търсиш икономична кола-сивик!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 50 лева прелюда минава около 250 км, това не е разход 14-15 , незнам как ги смятате, моя горе смесен около 8-9, имам приятел с сивик 115кона и му гори 5-6

Това не го казвай повече, защото ще ти се смеят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 50 лева прелюда минава около 250 км, това не е разход 14-15 , незнам как ги смятате, моя горе смесен около 8-9, имам приятел с сивик 115кона и му гори 5-6

Това не го казвай повече, защото ще ти се смеят!
ако смяташ че е излагане да кажеш че колата ти гори не чак толкова колкото изглежда, ми бате купи си бмв или мустанг и са хвали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest murdera

Вземи си прелюд ,но за 5 бона както казаха-по-добре сивика,просто няма да стигнеш до никъде с този бюджет+прелюд.За разхода-под 12(Сф)-много трудно,просто колата си харчи,няма какво да се лъжем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как стои въпроса с частите на прелюда, намират ли се, как са като цена спрямо другите автомобили. Дайте пример.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега зимай preluda моя ми харчи 8 на дълъг път, градско 10-11 успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jacko

Абе да ви кажа и аз съм много по надъхан за Прелюд. Поне ще знам, че винаги когато го изкарвам ще си ме радва. А ако искам икономия ще си карам пежото. Значи май май трябва да посъбера още една хилядарка и да се ориентирам към прелюдче.Иначе никой нищо не каза за частите и консумативите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest murdera
Отговорено (Редактирано)

има всичко,цените са като на останалите хонди,събери 7 бона ,вземи читав прелюд и го обслужи,така и 2мата ще сте доволни :)ps. колегата с прелюда-300км с 24литра в Сф-на бутане ли или на дърпане? 8на 100,няма кой да повярва,все пак има и други с такива коли :)

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има всичко,цените са като на останалите хонди,събери 7 бона ,вземи читав прелюд и го обслужи,така и 2мата ще сте доволни :)ps. колегата с прелюда-300км с 24литра в Сф-на бутане ли или на дърпане? 8на 100,няма кой да повярва,все пак има и други с такива коли :)

гледай сега спускам по нанадолнища, после бутам нагоре и пак спускам :) нямам намерение да убеждавам никой;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

2000 още, ебати зора :)А с вноса от Германия как стои въпроса, че гледам в немското мобиле за по 2000, 2500 евра има не лоши прелюди?

Редактирано от Jacko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има всичко,цените са като на останалите хонди,събери 7 бона ,вземи читав прелюд и го обслужи,така и 2мата ще сте доволни :)ps. колегата с прелюда-300км с 24литра в Сф-на бутане ли или на дърпане? 8на 100,няма кой да повярва,все пак има и други с такива коли :)

ела сложи парите в колата ще ти покажа и по нисак разход на изван градско от сорта на 6/100, а тва до бързото каране е ясно че разхода се вдига, но не само при прелюда така е и при сивика, всамо дето осещането от 130 до 90 коня е по голяма разлика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да превърна темата в тотален офтопик-колеги ,не знам как си засичате този разход,но все пак производителя е дал каталожен,който в 99% от случаите е точен и колата гори с 1 идея повече от дадените норми. И аз имам прелюд,и аз го карам спокойно(понякога) и знам как и колко харчи,просто няма как да повярвам(сигурен съм не съм сам) в 8градско на 2.0 133хп в Сф,при 12,3 по каталог и 9.2-9.3 комбинирано.Просто не се връзват нещата.А за под 6 извънградско,не знам как ще смъкнеш под 7,като дават такъв разход при 90км/ч и без рязки натискания на газта.пс. Не се заяждам ,просто ме учудват тези разходи,които са меко казано не реални :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз като я карам като баба ми(до 2000 оборота) ми дава 12-13градско,като карам като Фитипалди 15-16....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз като я карам като баба ми(до 2000 оборота) ми дава 12-13градско,като карам като Фитипалди 15-16....

значи си за ремонт :) , като се прибирах от швеицария с тяхния бензин, засичах е по начина с доливането които е наи точен маи, при скорост до 110 ми даде разход 5.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

няма как да съм за ремонт,12.1 градско по каталог,толкова харчи като се кара нормално,няма как 2.3 160хп да харчи по-малко в Сф.Това е последният оффтопик от моя страна,обсъдихме разхода,колегата ,който се чуди ще направи точният избор :)ps.да не си помислите,че съм вманиачен на тема каталожно харчене-просто съм се убедил,че това са почти оптималните разходи.Само за пример-съседа взе на дъщеря си C3 1.6 110hp automat,8 и нещо му дават по каталог-в Сф-рядко пада под 11 :) Лека Нощ на всички

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как да съм за ремонт,12.1 градско по каталог,толкова харчи като се кара нормално,няма как 2.3 160хп да харчи по-малко в Сф.Това е последният оффтопик от моя страна,обсъдихме разхода,колегата ,който се чуди ще направи точният избор :)ps.да не си помислите,че съм вманиачен на тема каталожно харчене-просто съм се убедил,че това са почти оптималните разходи.Само за пример-съседа взе на дъщеря си C3 1.6 110hp automat,8 и нещо му дават по каталог-в Сф-рядко пада под 11 :) Лека Нощ на всички

опс тук не се разбрахме явно колега, аз спорих малко понеже колегата каза че е избрал 2.0 литровия мотор а и аз имам такъв 160коня няма как да не гори повече и да варви съответно:)п.с. в краина сметка каквото да избере пак ше лепне стикера на клуба ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. в краина сметка каквото да избере пак ше лепне стикера на клуба :)

Ето това ми хареса определено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам сивика (купенце) и скоро ще му првя оптичен тунинг и си ме кефи наравно с прелюда, от зад имам огромен багажник ( за морето) и много място за каквото си поиска6 на задната седалка,не харчи чак толкова много ,ама ми се иска да върви още

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм много доволен от сивика, градско ми гори 3 на 100, а извънградско 0.9 ! Ако щете вярвайте :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и сивиците ме радват, ама прелюда повече. А и си ме притеснява факта че сивиците до 5та генерация имат тенденцията да корозират и дори да я купиш без точка ръжда, при наще условия ще започне малко по малко да хваща, а това не ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм много доволен от сивика, градско ми гори 3 на 100, а извънградско 0.9 ! Ако щете вярвайте :huh:

А моята от както съм я купил не съм зареждал още,ебати икономята

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policaja

И аз съм много доволен от сивика, градско ми гори 3 на 100, а извънградско 0.9 ! Ако щете вярвайте :huh:

А моята от както съм я купил не съм зареждал още,ебати икономята
то не си и заслужава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RikoV

Колега здравей.Изчетох темата заедно с всичкия офф-топик :huh: но нищо. Според мен ти трябва да си вземеш Сивик и то купе.Причините ти ги изброявам веднага (според прочетеното до тук)1 Бюджета ти (за 5000 лв свестен прелют едва ли и и си вземеш + още 1000 лв за обслужване, застраховки и тем подобни)2 Щом се притесняваш за разхода... абе прелюда не е твоита кола.3 Частите на сивика дори и минимално но са по евтини. Давам ти и един пример ако си вземеш прелют с мотор F20A4 (ти маи към тъкав си се насочил) само смяна на ангренажа ти е 400 лв. А колегите с сивици пишат че пълно обслужване правят за по 300 - 400 лв. А в началото ти казах Купе защото явно търсиш нещо по спортно.И между другото на мене смесено прелюда ми дава 10 - 11 л. на 100 км. с уш нормално каране.А и за ръждата по сивиците и птелюдите нещата маи са еднакви - нито гният като опел нито държът като москвич по 30 години :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Jacko
Отговорено (Редактирано)

400 лв смяна на ангренажа, ебати хаха. А самия ангренажен колко пари е?Иначе за ръждата, бях набарал една хонда сивик хеч 5та на 50 хил км със сервизна книжка ама с прогнили калници... как да я взема.

Редактирано от Jacko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам и Прелюд и Сивик! :huh: С едната си върша работата и се возя икономично, а с другата....... с другата правя всичко останало :) Двете коли нямат нищо общо, така че първо си прецени приоритетите, а после сам си направи избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M&M

Скачай в прелюда.Веднаж се живее а кефа цена няма :huh: .За статистиката разход градско 10 извън. 7-8 при 130км в час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на по горния ми пост да отговори някой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 2fast2real

има всичко,цените са като на останалите хонди,събери 7 бона ,вземи читав прелюд и го обслужи,така и 2мата ще сте доволни :P

колега казваш има всичко. но каде по точно че аз претурсих цял пловдив за части и никаде нямат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен взимаш това което на теб ти харесва най-много.Дали това или онова, няма значение. Всичко е както сам си го направиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...