Jump to content
ShEfA

Наклон напред - колата върви обратно на него

Recommended Posts

Добре де , защо не взе една камерка да направиш клипче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам, ама нищичко не се разбира... защото може някой да каже, че натискам лекичко газта на колата... няма начин да го докажа - трябва някой друг да го потвърди и докаже и тогава може и да повярвате.... може би :)Направих и снимка на шишето с течността, която седи дърпана от гравитацията по наклона надолу... а колата върви обратно на тоя наклон. Ама пак не става, няма как да знаете къде е правена снимката. Абе тъпа работа - трябва да се види с очи.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш с още 1 човек - да седи в колата, но примерно изправен на вратата, така че краката му да не докосват педалите, а ти заснеми как обектите тръгват в 2 различни посоки. Ако го направиш това и по btv ще те дават :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха aми то вярно може да те направим ТВ звезда на клуба :) Егати филма е това ... кофти е обаче , че близо до Ямбол няма подобно "чудо", а чак до София да бия път ... мне , благодаря :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е интересна чесно казано :) но всичко което си пробвал е пластмасово а и ако пробваш с алуминия мисля,че магнита не го лови ;) и няма как да разбереш дали е действие на магнитни сили или зрителна измама :D.Съвсем възможно е да има някакво изкривяване или там както му е името.Се пак учените са казали,че земята ще си обърне посоката на движение и полюсите ще се разменят.Феномените в природата са много , но много малко са извесни или поне нас не ни засягат щом незнаем ;) вземи някаква траба желязна и ще видиш дали е естествено или илюзия ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По телевизиите са ме давали достатъчно през краткия ми житов, моя момент на слава съм си го получил и слава Бого - с хубаво. Нямам идея да ставам известен, нито пък да ви лъжа. :offtopic: А и никой не съм задължил да тръгне да го дири, казах, на който му е интересно. ;) Аз скоро няма пак да отида, нямам всеки ден свободен. Но след време смятам да отида с GPS и да проверя наклона ;) Надморската височина в началото и в края на наклона - така ще се разбере най-добре. Няма да стане с човека да не докосва педалите - както знаете, колата може да върви и без да натискаш газта или който и да е педал - само от свободните обороти - това не е доказателство... ето ви клипче да видите... заснето е точно така, както прозиум предлага - с краката във въздуха. Ама пусто - Българина е толкова лъган, че няма как да повярва, дори и само за да си разведри ежедневието - нужно е да е скептичен, мрачен и подигравателен. ;)http://www.youtube.com/watch?v=eY8KC8ZHa70...feature=related

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобен феномен съм виждал на един път с наклон в Австрия. Това беше преди 2-3 години и тогава на който го разказвах ме смятаха за ЛУД.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че всеки феномен си има обяснение. Обикновенно най-простото такова е вярно или се приема за такова. Оптическа измама ми звучи най-добре, но пък колегата казва, че обектите тръгват в 2 различни посоки. Аз само не разбрах дали колата е била на неутрална скорост и пак да си се движи срещу посоката на наклона - тогава просто ще е адски странно. Ако са намесени магнитни сили, то те трябва да са изключително силни - биха повредили или поне биха се намесили в нормалната работа на всякаква техника - гсм, радио, часовници и какво ли още не. Ако силите са гравитационни, то те няма избирателно да притеглят определени обекти, ами ще имат еднакво отношение към всички. Най-голямата сила обаче е, човешкото съзнание и механизмите му за обяснение на разни факти, който не разбира или поне не са му ясни от пръв поглед :offtopic:Дано темата не потъне, а някой се наеме да провери феномена ;) Интересни са такива работи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като имам време качвам шефчето в курника и отиваме да се изпикаем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има връзки в БАН , може да ни дадът обяснение.Че си трябват поне 2 кофи мозък за да се каже със сигурност :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да кажа за още едно такова място.Намира се между гр.Костенец и гр.Белово или по точно одбивката за с.Сестримо.Бяхме ходили на разходка с приятели до яз.Белмекен и на връщане ми казаха,че по изнанадолнището колата сама върви назад :lol: .Разбира се не повярвах,но реших да проверя тая работа :dry: и наистина е така.Останах изумен :lol: .Според мен това се случва заради ВЕЦ-а под яз.Белмекен.Ако тия дни хидя до Белово или Пазарджик ще направя едно клипче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе заради извънземните е.Магнетното поле способно да дръпне кола ще е с интензитет който за 5 минути ще убие произволно живо същество.Никога не бих помислил че толкова добре известна зрителна измама ще ви занимава с години.Гледайте събота неделя по някоя от ефирните телевизии - дават фокуси и след това обясняват точно какви заклинания в какъв ред правят фокусниците :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.metacafe.com/watch/1074616/car_...th_engines_off/Стига бе хора, може ли с години да се занимавате с нещо толкова просто?Ми гледайте фокусите - и те са необясними нали? А това че някакви хора с маски обясняват как уж фокусниците ловко мамят лапни-шараните в залите, а не правят истински магии е лъжа с цел пропаганда на фалшиви "научни" знания.666 е числото на звяра, едно и също и за вас и за менАз се връщам,Аз ще се завърнаЩе притежавам вашите телаЩе ви накарам да горите....Покайте се грешници:lol: Отхвърлете тиранията на лъже-учените!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефа направо ме тресна като цифка у миФка с тоя Феномен :).И кат' се сетя че съм бил около 20-ина пъти баш на т'ва място и не съм обърнал внимание ми иде да си фрасна тиквата в бюрото.За непросветените това е квартал от Банкя с гръмкото име Клисура (Eddy да ме поправи ако бъркам :D).По нагоре след магнеТното поле има манастирче за вярващи,полянки за пикници,гора за разходки,полета за Off-roаd и местенца за Флюбени ;).Откъде ли го знам а ;).Само да ремонтна сивата Жужа и инжекторите ще впръснат малко биндзин към заветното място,което е идеален повод за среща на Хондаджий от околията и не само оттам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не направите една клубна среща на това място за изследване на "феномена" ? Както кзават колегите мястото е готино и за пикник. В най-лошия случай научния експеримент ще завърши с пиене на бири и пикаене по-посока (или пък срещу) гравитацинното поле :)

Редактирано от 100NX Golf Destroyer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се види как е пътя....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Стара Загора има такъв феномен,пътя към село Дъбрава,права отсечка,по която уж вървиш нагоре,а в същност се спускаш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Стара Загора има такъв феномен,пътя към село Дъбрава,права отсечка,по която уж вървиш нагоре,а в същност се спускаш!

Взе ми думмите от устата доста пъти съм ходил там и немога да разбера зрителна измама ли е или нещо друго .......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви извадка от карта М 1:10 000 за района.

Па може и да го изнивелираме :cool:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж ти.. ейй, супер карта. Сега само някой да я разтълкува, че съм достатъчно глупав а и мързелив, че да не мога :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тълкуванието е много просто:Физиката няма милост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дължината на правия участък - от последния завой южно до разклона е 2500м +- няколко, а денивелацията е около 32м.(ориентацията на картата е север - горе). Това прави наклон около 1.28%, което е малък наклон, а освен това е равномерен по дължината на цялото трасе.Видно е, че последният квартал на Банкя е по- ниско.Юго-западния склон е много по различен от северо-източния - според мен от това е измамата за окото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бацее, restless - вземи го разтълкувай като момичето а не да ми ръсиш простотии - разрах, че си умен човек, радвам се за теб. Ама покажи го, не тарикатей. :cool:vesivanova, Тоест, наклона е от последния завой към разклона или обратното?А само гледайте феномен... 20 човека се бият в гърдите, че са много умни - едно момиче влиза за първи път в тази тема и веднага допринася реално с нещо за нея - не говори напразно и наизуст, оп, даде карта и готово. Аман от всезнайковци!Браво моме! :)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй то геодизистите са некви страшни учени :cool: Според мен колегата ще се убеди най-добре ако отиде по време, когато вали дъжд - достатъчно количество вода която търси и се води по наклона.Потвърждавам за отсечката към Дабрава край Стара Загора. Добре че беше така защото съм си тикал жигулката точно срещу тоя наклон /както се вижда отивайки към селото/ със завидна лекота :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега I-boy stz, тази карта е на мястото, на което аз съм бил - до София, след последните части на Банкя. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

другия път вземи компас :cool: да мериш магнитни полета :)

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Непременно! Ще си го взема и ако стрелката излезне извън корпуса и започне да играе кючек, ще знам, че съм "Замерил" магнитното поле :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един бърз въпрос, защото неразбрах нещоколата ти се връща към Банкя или отива напред (нагоре) към гората ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бацее, restless - вземи го разтълкувай като момичето а не да ми ръсиш простотии - разрах, че си умен човек, радвам се за теб. Ама покажи го, не тарикатей. :lol:

Синко, в тази тема не ръся простотии за магнитно поле което "издърпва" коли (най-малкото както писах такова поле за минути би убило човек).

Допусни че в училище се решават задача по физика ако човек е висок 1.80 колко градуса е наклона на 100м отсечка, за да му изглежда визуално че е "обратен".

И това е задача от 7ми или 8ми клас в учебника по физика.

 

Ама не, вместо да прочетеш какво съм ти написал на 3 Юли 2008-ма година, 8 месеца по-късно продължават възклицания че е налице чудо невиждано, Дейвид Копърфилд идвал и си скъсал свидетелството за фокусник :lol:

 

Факт: http://forums.hondabg.com/index.php?s=&amp...st&p=218262

Jul 3 2008, 12:28 PM

Post #13

 

аз съм от вършец и на невярващите съм показвал с нивелир че това е оптическа измама

Човека още тогава написа че с НИВЕЛИР е обяснявал защо и как.

КАКВО ПОВЕЧЕ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ?

Що ли се хаба, като никой не си дава труда да ЧЕТЕ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата ти се връща към Банкя или отива напред (нагоре) към гората ?

Отива към Банкя -_- Наклона изглежда да е към разклона, особено в най-долната му част е удивително стръмно.Рестлес - ако не се лъжа, клипчето, което съм дал за пример е дори с име оптическа измама. Като седях там и наистина се чудех как ключовете ми не се залепят за седалката. Отделно от това, преди по-малко от година, като съм ходил, съм поставил името на темата малко грешно - магнитно наистина звучи прекалено абсурдно. Това със задачите по физика ми втръсна всички да го повтарят - всеки втори в този форум е брилянтен по физика, ама пък пита що е то вискозитет. :blush: Нямам нищо против теб, ама спрете да се правите всеки от всеки по-умен. Не съм писал темата, и не я изтупах от прахта за да отркивам света и някакво толкова невероятно и несрещано явление - интересно е да отидеш, да се изкефиш на творението на природата - човешкото око, и да си тръгнеш. :D Ти сега редиш физични теории, сякаш ще ми обърнеш света и ще ми се промени живота от това. По-леко, по-спокойно го карай, чил аут... ;)П.П. като се обърнеш настрани, не направо да гледаш пътя, наклона се вижда как е обратно на този, който се движи колата - не гледам само напред. Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добър вечер.Току-що се прибирам от Банкя от въпросното магнитно поле.Днес взех Жужа от майстор чистак нова,една такава боядисана една такава лакирана -"биЗу" :huh:,и понеже там беше сервиза на въпросния пич,и си викам така и така съм там да отскокна до мястото,че "око да пипне ръка да види" както са казали хората :).Както и да е, "покатерих" се там,тряс средния педал и ооооппп б.х мааа му-не върви натам дет' би трябвало да се спуска по инерция, а на обратно т.е обратен на наклона се едно съм бутнал задна на полусъединител.За момент се сетих за думите на Шефчето "филм на ужасите" и си викам т'ва не може да е така бе.5 маневри направих за да върна пак и пак и да видя че колицата Банкя си я тегли а не спуска към залутаните пътища.Някакси стряскащо дойде щото не го очаквах.Може и да не вярвате на думите ми но не лъжа ни най-малко.Призовавам неверниците да отидем дружно до мястото и да почерпят биричка после :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то да дойдем ама с нивелира , пък после ще видим кой ще черпи :huh: Вземете една гумена топка и я пуснете там. Ако и тя се движи в "обратна" посока значи е оптична измама (все пак няма как да й действат магнитни сили :) ) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А добър вечер.Току-що се прибирам от Банкя от въпросното магнитно поле.Днес взех Жужа от майстор чистак нова,една такава боядисана една такава лакирана -"биЗу" ;),и понеже там беше сервиза на въпросния пич,и си викам така и така съм там да отскокна до мястото,че "око да пипне ръка да види" както са казали хората ;).Както и да е, "покатерих" се там,тряс средния педал и ооооппп б.х мааа му-не върви натам дет' би трябвало да се спуска по инерция, а на обратно т.е обратен на наклона се едно съм бутнал задна на полусъединител.За момент се сетих за думите на Шефчето "филм на ужасите" и си викам т'ва не може да е така бе.5 маневри направих за да върна пак и пак и да видя че колицата Банкя си я тегли а не спуска към залутаните пътища.Някакси стряскащо дойде щото не го очаквах.Може и да не вярвате на думите ми но не лъжа ни най-малко.Призовавам неверниците да отидем дружно до мястото и да почерпят биричка после ;)

Така в Банкя си привличат туристи ;) Редактирано от wishmaster_333

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея от двайсе и кусур години в Банкя и за първи път чувам за подобно нещо.. Мястото го знам много добре на пътя за с. Клисура.. утре след работа съм там и аз. Само да мога да взема хидро нивелира и ще видим.. :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах по-горе проверих днес и съм 50/50 наистина изглежда фрапиращо, но може окото наистина да лъже за "наклона", пиша наклона в кавички понеже след малкото катерене до там и още по-голямото катерене след "феномена"(срещу вас). Мястото може да излъже окото и да ти се струва като обратен наклон. Спрях колата и наистина тръгnа назад ( към Банкя ), засилих я напред (полусъединител без газ) и след като намали скоростта и спря отново тръгна бавно назад.. имаше и едно място - след като бях набил спирачки заради автобус и две коли и отпуснах спирачката колата не мръдна. След това отворих вратата и поставих легнала 1.5 л. пластмасова бутилка минерална вода "Банкя" пълна на 1/3 на Хасфалта при което не мръдна .. но понеже асфалта е малко набръчкан и кърпен реших да излея част от водата сипах малко и наистина тръгна в обратна посока, но малко след това сипах повече и ... ами и тя си тръгна към Банкя, че и малко на Юг го караше (за ходилите там разбирайте Люлин планина).. съжалявам, че нямах с какво друго да тествам или че не го снимах.

Колкото до топографската карта интересна е, но не мисля, че е на точното място не мога да намеря сателитната снимка която бях видял в темата, но мястото е малко по-нагоре, след още един десен завой в посока с. Клисура.

 

Колкото до това да се правят срещи там не мисля, че ще пречим на някой, както се каза по-горе има прекрасна поляна пред манастира (Св. Петка), на която се изсипват куп Софиянци през уикендите.. единствено се опасявам кърлежите да не направят някоя беля, но не е болка за умиране най-вероятно Софиянци са изчистили вече повечето :D

Пътят до там на места е разбит тесен асфалт с неукрепен банкет - отнесен от дъждовете, при разминаване на две коли и двете трябва да стъпят на банкета, на най-стръмното малко след "аномалията?!" :D има изсипан цимент и е интересно как не "закачам" ;) въпреки това се качвам от време на време там.

Пътят до там е лесен ако има някой който иска да отиде, но не може да се ориентира с удоволствие бих помогнал. :dry:

 

П.П. От доста време се чудех да питам и май ще е тук: Има ли фенове от Банкя за седмични срещи или дори и сам войнът е войн? ;)

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има ма не от Банкя баш:D.Най-близо съм.Другия път задължително ще взема и апарат да снимам,че аджаба някой поне да повярва.Айде Хондаджий :dry:.Отдавна ми а и предполагам "НИ" се ходи така на пикниче,малко разнообразие от ежедневието федербаУ,топка,слънце,полянка,едни пръжки,едни куфтенца, едни кебапе малиии... Уф потекоха ми лигите.Нас.ах му темата на Шефа и моля за извинение ;).Предлагам някой слънчев Вторник седмичната да е там ;)П.П. Само че НЕМА да изсипваме биричката по наклона :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама вие още от началото го отказахте тоя нивелир :( според мен това ще е уреда. като предположихме че е някакъв страшен феномен и отписахме нивелира :) и всички традиционни инструменти. някой мерил ли го е с нивелир или трябва да се разкарам и аз :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нивелир си трябва. Аз се сетих за него точно 10 метра преди да стигна до мястото /това предния път/ ... :( хах, както и да е, дано да има повече ентусиасти като колегите отгоре. Евала им правя, само те се намериха да действат преди да говорят /или И да действат/. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Колкото до топографската карта интересна е, но не мисля, че е на точното място не мога да намеря сателитната снимка която бях видял в темата, но мястото е малко по-нагоре, след още един десен завой в посока с. Клисура.

Ето ТК наложена на сателита....

Публикувано изображение

Имаме си цял отдел по фотограметрия...дето това му е част от делата.. :D

sorry за качеството, но така е бързата работа :D

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...