Jump to content
l9th

Що е то "ТУНИНГ" и има ли почва у нас?

Тунинг?  

156 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

ами сега? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е кой е цъкнал "туни...какво" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest l9th
Отговорено (Редактирано)

не ми се изброяваше, а и щеше да е отегчително... но има хора, които слагат: 2 лепенкинакрайник за гърне/от 5-7лв./бели облегалки/с надпис Хонда/светещи пръскалки и много подобни цигании, които се мислят за тунерси/тях имах предвид/

Редактирано от l9th

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Overkill

Интересно ми е кой е цъкнал "туни...какво" :angry:

Примерно хора като мен :rant: ...В България има добре тунинговани коли (повечето хонди ;) ), но няма тунинг култура каквато в нормалните държави. Основна причина естествено е липсата на парични средства. А и манталитета на българите. Защото всеки, който си "тунингова" Голф-а с лепенка "Ремус" или на дядо си кюнеца решава да се прави на състезател и да избива комплекси на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основна причина естествено е липсата на парични средства.....

Напълно съм съгласен.... има много хора които знаят какво искат и как да го постигна но.... за "истински тунинг" трябват доста пари! п.п. е не са малко и тези с лепенките де...... :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо всички се заяждат с тея голфове :rant:;):angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам идея, истината е че голф са добри машини/които не трябва да се подценяват/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си имам лепенка на куче ,но въпреки това не мисля ,че съм на зад с материаля по тунинговането :angry::rant:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш крава - пиеш мляко :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Overkill

защо всички се заяждат с тея голфове ;):rant::angry:

Ами на- завист :dry: ...Един авер ми предлага за :P 2000 лева тройка- '94-та 1.6 с газово. Щях да я взема ако вървеше в комплект с резервни бъбреци ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека батко да ви каже що е то тунинг в България - това е занимание за хора с много пари, неженени! след като човек се Ожени ..тунинга остава само тема, за която се карате с жената! хахахаНо ако трябва да сме сериозни в България има доста добре тунинговани коли и мотоциклети ... и обикновенните хора дори си нямат напредстава какви скрити таланти има в тази държава. За съжаление, няма тунинг култура, няма професионални състезания с професионални съдии, няма пътища, няма условия за развитие! Точно поради тази причина талантите се изявяват навън, а тук само се забавляват със статии от макси тунинг. хахаано въпреки всичко последните 2 години се наблюдава голям напредък, който се надявам да продължи и за напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбирасе, че има тунинг в България, не е на нивото, на което ни се иска да бъде, но го има и доста хора от този форум (и не само в него) го доказват. Няма начин в Бг да сме на нивото, до което са стингали на запад, но това не е проблем ентусиастите да правят каквото могат за да развиват тунинга

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Ква е идеята на тая тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"спри да мислиш за джанти"... може и да си отговориш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента правя оптичен тунинг на количката ми ,защото искам да изглежда уникално и да я подмладя с няколко годинки. При това пове4ето тунинговани коли започнаха да си приличат, едни и същи джанти, брони, спойлери и д,р. Или няма достатъчни възможностти от страна на тунинговчиците или клиента няма достатъчно пари за тези възможностти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента правя оптичен тунинг на количката ми ,защото искам да изглежда уникално и да я подмладя с няколко годинки. При това пове4ето тунинговани коли започнаха да си приличат, едни и същи джанти, брони, спойлери и д,р. Или няма достатъчни възможностти от страна на тунинговчиците или клиента няма достатъчно пари за тези възможностти.

напълно съм съгласен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest da6kata

идва от tune up

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам лепенка Type R - аз съм тунер :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е кой е цъкнал "туни...какво" :unsure:

Аз просто не издържах :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest oblaka

пп.кефа е голям като размажеш някоя лъскава кола на някое кръстовище с много коне и един комплексар вътре в нея който гледа втрещено(случи ми се)ей това е най-големия кеф. няма брони ,няма прагове,няма лепенки---само едно голямо сърце под капака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

???оптичен тунинг??? ако е въпрос за аеродинамиката-ОК, ама когато се работи за визуално впечатление... ...каде е тунинга? май не съм прав...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всичкия тунинг в България е ПОЛУТУНИНГ, Едва ли има повече от 10 коли в цялата страна който са тунинговани ОТ-ДО , Просто живота ни е такъв, държавата ни е такава , заплатите са ни такива , и още куп причини които спират развитието на тунинга в БГ. Не става със заплата 500, 600лв. да си живееш един месец , да си платиш сметките , и да ти останат пари за някакъв вид тунинг по колата, бил той силов или оптичен, Следващия момент е че примерно си изкарал 5-10000лв. някакси и си ги вложил в колата и отиваш на тунинг изложение както беше в моя случай, Отивам на тунинг фест казанлък печеля 1-во място за най красив японски автомобил качвам се на стълбицата , идва един младеж , казва ми браво моето момче колата е станала страхотна печелиш една туба масло от 4л. ( която струва 30лв.) и една купа която ще ми остане за спомен за това дали има тунинга почва у нас.На следващата година отивам в софия отново на тунинг съзтезание печеля 2-ро място за цялостен оптичен тунинг , 3-то място в клас надсвирване и накрая какво отново същата работа. Качвам се на стълбицата вземам си масълцето и купичката и айде в къщи до следващия път , да ама не следваш път нямаше защото няма смисъл да вкараш една чанта с пари в една кола подготвена за съзтезания и накрая да ти се смеят в очите а ти да им благодариш.Същото нещо се отнася и за божурище , даже там е още по зле защото се вкарват мнооо повече кинти в колите със силов тунинг и накрая какво пак някакви смешни наградки........ това ми е мнението за тунинга у нас , според мен няма почва на тунинга в БГ която да се сравнява с която и да е друга държава от европейския съюз.Правете си колите да ви харесват на вас и не се занимавайте с легални тунинг съзтезания , ако някога отида на божура или сливен или кадето и да е било в БГ , то ще е за да си замеря колата да си вида времената и постиженията и възможностите на колата , но не и да си чупя колата , да я осакатявам от всякаде за да се добера до стълбичката, и накрая някой батко да дойде и да каже браво моето момче колата ти върви страхотно ето ти 100лв. за 1, 2 или 3 място. Това което написах си е мое мнение и просто исках да споделя впечатленията ми за тунинга в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е кой е цъкнал "туни...какво" :plane:

Аз просто не издържах ;)
аз!BOSS`HOGG, евала :P (един от малкото мислещи трезво) Редактирано от iak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пьк мисля, че който се е захванал с тунинг, едва ли е умрял за тези мизерни награди, който се дават.В повечето случай това не са прости хора, в последно време и хора с не малко пари. Мн добре им е ясноза какво отиват да се борят на божура. Спортния дух, спортната злоба, желанието да се докажеш като по- добьр, можещ и знаещ. Това е в сьрцата им, в крьвта им. Не са умряли за 4 литра масло или 1500 лв за пьрво място.Пределно им е ясно че това не е спорт от който може да се печели. Наградите са просто символични. Важното е да се участва, да има стьлбичка, да са сред колеги. Това е трьпката, славата ... а не парите. Тях явно ги имат предостаьчно :blabla:Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе братче за какви валове и модерни фарове говориш, аз оригинални части не мога да намеря, заводски и ръчкам като ненормалник във форума дано някой да продава това дето ми трябва, камо ли да се замислям за модифицирани :blabla: За какво си говорим а? Трябва ми нещо елементарно пускам в Гугъл и се оказва, че от Щатите ми е по-евтино и е по-вероятно да си намеря някоя част, отколкото от българия. Ако някой магазин за части се навие да поръча нещо ти носят от 9 кладенеца вода и те убеждават колко много трудно е да се намери тая част, сякаш става дума за част за совалка да му .... чак вече на псувня ме избива. И най - интересното е че и за тунинг частите е така. "Ооо аз продавам най-оригиналните тунинг чадти и аксесоари" това ще ти каже всеки продавач, ама откъде са оригиналните работи - от Китай! Не че имам нещо против китайските неща, но качествените китайски, защото все ми се струва, че и те както турците имат по-евтини и по-скъпи неща съответно по-качествени и по- не. Както и да е да не пълня вече с глупости форума да живее тунинга! И да са живи колегите дето са решили да пожертват някоя и друга Хондица, че да си набавим нужните части.Поздрави на всички Хонда ентусиасти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...