Jump to content
Guest Slayer

Honda Civic 1.5 Ls 6-генерация хечбек

Recommended Posts

Guest Slayer

Аз наскоро проверявах на оглед рама, като си пуснах на телефона GPRS, влизаш във форума, цъкаш вин инфо и проверяваш на място. ;) Технологии.......... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи има едно-две неща които ще ти подскажат много лесно.

1. 1.5 е VTEC а 1.4 не е, следователно дроселния/всумкателен механизам е друг.

2. По номера на двигателя. На 1.4 трява да D14**, а на 1.5 съответно D15**.

 

Ето и две снимки да се ориентираш:

 

Двигател 1.4 : Публикувано изображение

Двигател 1.5 : Публикувано изображение

 

На 1 се виждат споменатите всмукатели, а 2 е областта където да гледаш за номера на двигателя. Той трябва да изглежда горе-долу така: Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами фабрично си има емблеми отзад вдясно 1.5iLS и в ляво пише VTEC, но както стана ясно емблемите лесно се слагат ;) Също базово е с два еърбег-а, и на двигателя НЕ пише VTEC! Разбира се, най-сигурния начин е по VIN-a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро проверявах на оглед рама, като си пуснах на телефона GPRS, влизаш във форума, цъкаш вин инфо и проверяваш на място. ;) Технологии.......... ;)

Мерси за съвета, но варианта на колегата "ZaRRicK" повече ми допада, защото е малко по бърз и не толкова набиващ се на очи - все пак не всички продавачи са лщбезни хора, дори последния път щахме да се сбием с един на Горубляне ;) .Мерси още веднаж колеги ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CrazyDriver

ами фабрично си има емблеми отзад вдясно 1.5iLS и в ляво пише VTEC, но както стана ясно емблемите лесно се слагат ;) Също базово е с два еърбег-а, и на двигателя НЕ пише VTEC! Разбира се, най-сигурния начин е по VIN-a

Мерси за инфото колежке ;)Относно VTEC означението, мисля че в първия си пост бях написал че това е декоративна капачка върху двигателя която е с правоъгална форма и се закрепва с два винта в двата края на капака на разпределителния вал - но информацията ми е дадена от един продавач, така че не е 100%.10х все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...