Jump to content
isimeonov

Honda Accord 6 Gen.

Recommended Posts

Привет колеги,от скоро смених CR-V (страхотно здрав автомобил) със ACCORD 6 gen (невероятен автомобил:). До сега не съм карал VTEC и имам въпросче : Когато го настъпя докрай (колата е автоматик) някой път се чува едно като щракане от към двигателя - това от VTEC-a ли е и нормално ли е ????Сменил съм ангренаж, ролки и всички консумативи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cr-v

Само да уточня, че когато е пуснат климатика - примерно - е по-отчетливо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е същата, но като настъпя докрай нищо не ми щрака (освен в главата :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня, че когато е пуснат климатика - примерно - е по-отчетливо

Климатик или климатроник? Ви ТЕК-а ти се вкл. при 4500 об/мин. - няма щракане , но се променя гласа на мотора (Акорда минава една октава по-нагоре) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може щракането да е вкл./изкл. на климатика, аз имам такова ако отворя вратата да слушам и примерно с газ/газ/газ прибутвам на задна някакво реле сработва сякаш, само при клима

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЦУ-то понякога изключва съединителя на компресора на климатика и понякога това се чува точно като чукване, но ако съм разбрал правилно при колегата това го прави и без климатик.cr-v, това чукване винаги ли е на едни и същи обороти ако си настъпил газта до долу? случайно да се случва по време когато автоматика сменя предавка нагоре или надолу под товар?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото съм наясно и бях чел някъде из нета, при този мотор втека се отваря на 2500 оборота и е с цел поддържане на мощност в широка гама от обороти, а при 4500сс както при почти всяка хонда достига най-висок въртящ момент и оттам идва по-голямата тяга и глас. Но не съм на 100% сигурен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...