Jump to content
el niño

Сваляне на винетка

Recommended Posts

Някой знаели как се сваля винетка, без да я прецакаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стикерите,залепени по стъклата,съм чувала(без лично да съм пробвала),че се сваляли с нагряване-сешоар примерно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време като ги правеха отзад със хартия се сваляха лесно с чаша вряла вода и парцалче. Сега мисля че са само с найлон и незнам дали ще стане, но може да пробваш. Мокриш стикера с парцалчето, докато лепилото омекне и внимателно го снемаш от стъклото. Другия вариант е както каза колежката - със сешоар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сваялх скоро на една кола и бях мн очуден че стана само с нож малко по малко и стана цяла си излезе и без да са драска стаклото :thumbs1: :thumbs1: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз моита я свалях с бръснарско ножче от старите. За по лесно нагреи стаклото както ти казаха колегите а може и да я оставиш малко на слънце (колата) пак е почети същото.И не я дърпаи с рака само с ножчето я отлепваи по малко до самия краи.

Редактирано от RikoV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм чувал за начина с нагряването. Но някой да ли го е правил. Ще пробвам да нагрея и с браснарско ношче, апък кавото стане. А що се отнася до стаклото няма значение че ще се надраска, не ми трябва. По стакларниците ги свалят и ги местят на друго стъкло като ти го сменят, но колата вече не се движи и няма начин да стигне до там. Благодаря на всички. А, а някой да е чувал за мазане на винетката с грес?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз за грес не съм чувал, но на жената и бях залепил винетката със сухо лепило за хартия и сега като продаде колата си я смъкна. Преди това залепих винетката на станиолче от цигари, изрязах го по винетката, намазах с лепилото и я лепнах. За 2 месеца не беше си помисляла да пада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз си я залепих както трябва, а сега колата е катострофирала и не става за каране. Просто искам да си ползвам винетката за друга кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време като ги правеха отзад със хартия се сваляха лесно с чаша вряла вода и парцалче. Сега мисля че са само с найлон и незнам дали ще стане, но може да пробваш. Мокриш стикера с парцалчето, докато лепилото омекне и внимателно го снемаш от стъклото. Другия вариант е както каза колежката - със сешоар.

това миналата година го пробвах, и мисля че стана много изненадващо бързо и успешно ... и аз се колебаех дали през наилона ще размие лепилото ... но стана все пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купуваш чисто ново макетно ношче вадиш го цялото и го фаташ в двата края и допираш до джама и малко по малко пада без проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в първия сервиз за смяна на авто-стъкла - преди време ми поискаха по 2 лв. за лепенка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно става с плосък макетен нож /ако мога така да го нарека/. Има го в някои комплекти с макетни ножове и прилича на еднократен бръснач. Подобни са и плоските ножове за почисване на керамични котлони, но те са по-скъпи. Аз си свалям старите лепенки с такъв. Почти не оставят следи от лепилото, а лепенката е цяла!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не точно по темата, но аз пък чух за номера с целофан - лепиш много прозрачен целофан май с вода само, после върху него лепиш винетката, изрязваш по нея.........и става мобилна винетка :lol: Яд ме е че не го знаех преди да си налепя колите, можеше да спестя некой леф.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никога не съм имал проблем с винетките,съветът ми е не си режеш нокъта на малкия пръст 2 месеца и стъргаш винетката докато не остане нищо :D шегувам се, но честно да ви кажа най-неприятно е когато си махаш фолиото от предните стъкла отне ми около 4 часа и пак не стана много добре а слагах и вряла вода но пак не се получи добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казаха по горе нагряваш с сешоар и сам се отлепя а за мобилна винетка ти стига да и удариш един език преди да я залепиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Плоският нож , който прилича на този за почистване на керамични котлони върши чудесна работа , както каза колегата .На този нож му викат Шабър или Шибър - нещо такова , има го във всяка железария.(Пробвал съм го екстра е)2.Навсякаде кадето поставят автостъкла.Викаш едно момче навън и срещу почерпка ти я сваля-така по-добре защото им взимат парите на касата после... и тези фирми си имат цена за сваляне на винетка , в Кобра искат 4 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...