Jump to content
bebcho

Изпотяване на стъкла

Recommended Posts

Напоследък много ми се изпотяват стъклата отвътре направо е ад. Има ли някакви филтри които трябва да се сменят за да се оправи положението, защото не се търпи.Или препарати които да предотвратяват изпотяването, ако сте изполвали да споделите.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Напоследък много ми се изпотяват стъклата отвътре направо е ад. Има ли някакви филтри които трябва да се сменят за да се оправи положението, защото не се търпи.Или препарати които да предотвратяват изпотяването, ако сте изполвали да споделите.Благодаря.

или пускай въздух отвън, или си изчисти стъклата със спирт или с много чиста хартиена носна кърпичкатемата е обсъждана няколко пъти в стари теми, потърси малко !!! Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ако имаш климатик, го ползвай да ги изсушава за около половин до една минута.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора правят грешката като натискат копчето да невлиза въздух отвън! Пробвай първо това !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пускам топлото сушене винаги, с климатика няма ли да стане по зле?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не се изхвърлям, но май всички хонди имат екстрата да избираш от къде да взима въздуха, който да ти духа (по просто казано) ...имаш 2 вариянт, единия е отвън, а другия е да циркулира въздуха в купето, без да вкарва въздух отвън ... втория вариянт води до запотяване на стъклата, но зимата помага много за по-бързо затопляне на купето, защото не взима студен въздух отвън, и ако се движиш зад някой камион, също помага да не му дишаш саждите ... ако си щракнал бутона да ти вкарва въздух отвън, няма значение дали ще дадеш да ти духа топло или студено, дали ще си пуснеш климатика или турбото, пак ще ти оправи стъклатано за да си намалиш драстично запотяването ... ГИ ИЗЧИСТИ отвътре!!!! и пробвай търсачката, зимата това беше култова тема !!! така че много е писано по темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Когато пуснеш климатика температурата при която водните пари кондензират по-бързо е в изпарителя на климатика и те кондензират там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пуснеш климатика температурата при която водните пари кондензират по-бързо е в изпарителя на климатика и те кондензират там.

това какво общо има с конденза по прозорците ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да споделя нещо и аз по темата. Мойте стъкла се изпотяват много често, дори при пуснати прозорци. Дори с климатик понякога не помага, най-добре си е старият вариант, ползван от доста десетилетия, а именно кърпичката до ръчната или в жабката, изпоти ли се подсушаваш !!! А иначе ако има някви препарати, моля някой колега да сподели какви са. :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен го има този проблем особено зимата и при влажно време, чистих прозореца, винаги оставям на въздух отвън, смених филтри, ма никва разлика...

Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен вчера ми се изпотиха, качих се мокър, и вечерта най-гадното нещо което може да ти се случи е да ти се изпотят прозорците, при тези дупки и всякакви МПС-та които искат да ми Покажат колко са им яки 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A климатика го пускате да духа само на стъклата или към вас. Благодаря за бързите отговори. Ще пробваме да видим дали ще се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам що така се получава при хондите така. Карал съм много коли, но такова нещо не съм виждал. Много ме дразни това, че като завали по силен дъжд всичко се покрива. Случвало ми се е както си карам по магистралата, завалява дъжд и естествено става прекрасно в колата. Опитвам какво ли не и няма оправия. Не бях опитвал с климатика обаче. Ще опитам като се получи пак. Виждал съм на някой бензиностанции спрейове против изпотяване на стъклата. Ако някой иска да опита с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното при мен е, че зимата го нямах този проблем. Започна пролетта когато почна да вали и обикновенно само тогава ми се изпитяват при валежи. Виждам, в маркета едно препаратче свят без чистачки и мисля да си го купя, но той е само за външно третиране на стъклата и не знам колко е ефикасно, но според описанието би трябвало дъжда въобще да не се задържа да се се стича на струи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

това какво общо има с конденза по прозорците ?

Парата която кондензира по стъклата бива завъртяна през климатика и там да го наречем условията за кондензиране са по-добри. Тоест по стъклото имаш водна пара която при контакт с по-студено (или по оабсорбиращо) от стъклото тяло става на водни капки - ефекта от триенето с кърпи гюдерии и прочие. Когато обаче в изпарителя на климати попадне такава пара там е достатъчно студено да кондензира и да излети извън колата през маркуча за конденз. Другят много важен момент е чистите стъкла и най-важното обезмаслените. Повишавайки с 2% омасляването на повърхността - кондензната способност се повишава с 50%.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan100ev

климатика деиства ;обещавам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма страшно!нормално е!дьлжи се на добрата херметизация(изолация)всички японки са така!ще се потим няма как! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2 месеца се качих в колата за първи път след като я блъснах и понеже е седяла под дървета,насам натам и стъклата са ми наслоени с хиляда гадости по тях и като заваля стана АД.Ни климатици, ни отваряния на прозорци не помогна и само малко се поуправиха,но поне 1 час ми бяха леко запотени.И явно ще трябва да ги изчистя отвън и отвътре със спирт и после с някви препарати ще пробвам за дъждовно време и съм сигурен,че ще се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

в това влажно време се просмуква филтъра на купето. случва се като запаля и да ме лъхне влажен облак като от сауна, и да се налага само на климатик да карам да суши. решението е да се изчака да се затопли и смяна на филтъра (да не го хАбим излишно). всеки влажен период така става, хартията задържа влагата и почва да понасмърдява дори след време.

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Значи, изпотяването става при рязка температурна разлика

Аз имам климатик с него става мигновенно,
но проблема е че веднъж пуснат после трябва да го държите до край

Затова аз процедирам другояче пускам перката на 4-ри към джама с външен
въздух и регулирам температурата така че да отговаря на моята и на пътниците


Забелязали ли сте че изпотяването е по изразено когато вие или човека до вас са
леко запотени демек излъчват яко топлина, с две думи трябва да нагласите така
температурата че да отговаря на телесната ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...