Jump to content
Nikola Kostadinov

Помощ, не пали от петък

Recommended Posts

Колата ми си вървеше до петък перфектно и всичко си и беше наред. Обаче след обилния дъжд се прибрах от работа , паркирах и от тогава не иска да пали. Когато завъртя ключа за палене се чува само едно цъкане(2-3 пъти в сек) и даже не се пробва да завърти двигателя. Акулуматора си има ток - като пусна фаровете и си светят силно, и лампичките си светят като хората. Чаках я 2 дни да не би нещо да се е намокрило и сега преди малко като пробвах пак и не ще. Само това цъкане се чува. Просто нямам идея от какво може да е , някой ако е имал подобен проблем да каже от какво може да е, или да ми препоръчате някой техник който може да дойде на място да я оправи с/у пари естествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми си вървеше до петък перфектно и всичко си и беше наред. Обаче след обилния дъжд се прибрах от работа , паркирах и от тогава не иска да пали. Когато завъртя ключа за палене се чува само едно цъкане(2-3 пъти в сек) и даже не се пробва да завърти двигателя. Акулуматора си има ток - като пусна фаровете и си светят силно, и лампичките си светят като хората. Чаках я 2 дни да не би нещо да се е намокрило и сега преди малко като пробвах пак и не ще. Само това цъкане се чува. Просто нямам идея от какво може да е , някой ако е имал подобен проблем да каже от какво може да е, или да ми препоръчате някой техник който може да дойде на място да я оправи с/у пари естествено.

ЗАПОЧНИ ОТ СТАРТЕРА ЗАБЕЛЕЖИ ДАЛИ КОГАТО ВАРТИШ НА СТАРТЕР НАМАЛЯВЯ СИЛАТА НА СВЕТЛИНАТА НА ФАРОВЕТЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колата ми си вървеше до петък перфектно и всичко си и беше наред. Обаче след обилния дъжд се прибрах от работа , паркирах и от тогава не иска да пали. Когато завъртя ключа за палене се чува само едно цъкане(2-3 пъти в сек) и даже не се пробва да завърти двигателя. Акулуматора си има ток - като пусна фаровете и си светят силно, и лампичките си светят като хората. Чаках я 2 дни да не би нещо да се е намокрило и сега преди малко като пробвах пак и не ще. Само това цъкане се чува. Просто нямам идея от какво може да е , някой ако е имал подобен проблем да каже от какво може да е, или да ми препоръчате някой техник който може да дойде на място да я оправи с/у пари естествено.

Здрати пич .... цялата раота най вероятно ти е от така нареченото педерастко с извинение Main Relay главно реле .... аз го имам подобен проблем .... самоче моита ся е на бояджия и не мога да си я опрая ...... под жолана ти се намира .... сваляш презапояваш му кра4етата и слагаш палиш и тругваш за Бъргас да черпиш ако стане :rolleyes: ..... пуснал сам тем можеш да видиш какво са ми писали хората за моята и си направи изводи за твоята .....Etoq moqta tema Редактирано от Tqk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четките на електромотора са за смяна и не правят добър контакт с ротора.Главното ти реле си е здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Четките на електромотора са за смяна и не правят добър контакт с ротора.Главното ти реле си е здраво.

По вероятно е да е това, при мен не просто пали много трудно а въобще не пали. Как мога да запаля колата за да я закарам на сервиз. Или ако е лесно как да си го оправя сам ?Възможно ли е да се е получило от намокряне, макар че съм минавал през доста големи локви и дъждове друг път и не е имало проблеми Редактирано от Nikola Kostadinov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sebulba

Някой да те дръпне / бутне /, палиш на скорост и караш.... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest F20A4

Или почукваш с чукче по стартера оттук-оттам и пробваш. Ако е от четки може да тръгне така, поне временно. Ако е мain релето стартера върти, но не пали!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да размърдаш клемите на акумулатора,може да са се разхлабили,при мен преди се случи веднъж

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми намирисва на включвател. на скоро имах същия проблем.Давам на контакт,чува се как помпата работи,след като изгасне чека въртя и нищо.чува се само едно щракане като от реле,но стартера не върти . а ето и подобен проблем на друг колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам... аз имам или имах подобен проблем и се състои от остарялата дистрибуторна капачка. Не се затваря както трябва и влага прониква вътре, в резултат на което искрата не достига до свещите и само въртиш на стартер. След като поотмина дъжда си запали от раз. В един слънчев ден я свалих, почистих и напръсках обилно с WD40, което в OMBRE сервиза ми казаха, че не е добра идея, такаче не го препоръчвам. Но за добро или за лошо от тогава не съм имал проблем с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента колата ми е при Омбре и след 1ч отивам да я взема, ще напиша реултата какъв е .Дано да се опрай че без Хондака съм за никаде :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента колата ми е при Омбре и след 1ч отивам да я взема, ще напиша реултата какъв е .Дано да се опрай че без Хондака съм за никаде !!!

Та колега похвали се какво стана че е интересно на всички...Аз лично моята я оправих със смяна на втулки и четки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АНГРЕНАЖЕН РЕМЪК!!!!!!!!!!!! ЗАДЪЛЖИТЕНО ГО ПРОВЕРИ ПРЕДИ ДА СЕ ОПИТВАШ ДА ПАЛИШ ПАК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СПИРАЧНА ТЕЧНОСТ!!!ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Я ПРОВЕРИ ПРЕДИ ДА ПРОВЕРИШ АНГРЕНАЖА :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оказа се някакво шалтерче на стартера :D Смениха ми го и сега всичко е наред - 65лв. цялата процедура. Днес си взех колата преди 2ч, просто трябваше един ден за да ми намерят тази част и затова се проточи с 1ден иначе е 30мин работа.ПП: Ремъка го смених преди 1 месец някаде предполагам е наред :D

Редактирано от Nikola Kostadinov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Силовия контакт, който включва бобината изхвърляйки бендикса за да зацепи в маховика. Браво. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...