Jump to content
Honda_Fena

ОЩЕ ЕДИН ХОНДА ФЕН

Recommended Posts

Колеги вчера се здобих с така заветната ми хонда CIVIC 1.5 16VTEK.ако може колеги да ме просветлите нещо повече за този модел(откъм характеристики,среден разход и т.н) :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо честита ти придобивка. Само ако може да уточниш коя генерация е хондата и колко коня за да ти кажем какъв е мотора точно. Но като цяло 1.5 втек си е точно икономичния витек. Моторите са д15з1, д15з3, д15з6, съответно 90, 90, 114 коня. Като цяло тези мотори се славят най-вече с икономичност :worthy:. Аз съм с д15з3 и в момента ми гори около 7 градско, без да я жаля много (това в Пловдив). На дълго досега не съм я засичал, но колегите казват, че пада до 5/100 ако не я натискаш много, за което съм склонен да им вярвам :P. Особеното при тези мотори е, че на ниски обороти работят на 12 клапана (само 4 всмукателни). При увеличаването на оборотите се задействат и останалите 4 клапана и вече си 16 волта :P . Затова може да ти се стори, че на колата и има нещо и прекъсва. Това се дължи на включването на втек-а. При мен то се появява от 2500 до 3700 об/мин. в зависимост от начина на каране. Другата особеност е много дългата пета скорост. За да не се изненадваш на дълъг път, че колата на пета е мудна :P. Обаче пък с тая пета колата ти е в икономичен режим почти до 130 км/ч. Има една зелена лампичка на таблото "еконо" щом свети значи колата само мирише бензина :P. Общо взето това се сещам за сега, ако има нещо питай. Като цяло моторчетата не са лоши. И въпреки че във форума икономките се спрягат като по-куци типичната за хонда динамика не липсва и при тях. Опитай оборотите м-ду 4000 и прекъсвач да видиш, че върви ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей градски-колата ми е 6г хеч и е 114 коня,извиням се за пропуска :P(мерси за инфото)

Редактирано от Honda_Fena

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Много безаварийни километри с новата хондела!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такова положение колега, очаквай същите неща, които ти казах, с тази разлика, че колицата ти ще бяга повече :P. Между другото от доста време си търся такава в Пловдив да премерим сили на чертата, всъщност да видя с колко ще падна, 25 коня са си 25 коня :worthy:.п.с. Не съм сигурен дали за д15з6 (твоя мотор е такъв) важи същото нещо с 12-те клапана, ама мисля че и той е така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

почакаи да я поразработа първо :P:worthy:

Редактирано от Honda_Fena

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега със здраве да я караш и много безаварийни , дай малко снимки :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита пилата. Дай да я видим, не бъди егоист. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги скоро ще има снимки,нека се оправи малко времето-само вали :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Brutalism

Честита и от мен!като спре искаме снимки и да знаеп,че до 1 година ще се много зарибен по хонда и ще дойдеш на националната да се разцепим !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bossplayer

Честито и от мен,безаварийно каране и съм сигурен че ще бъдеш напълно погълнат от тая кола HONDA IS PASSION,от каъде я купи и за колко горе доло ти излезна ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :lol: пожелавам ти много безаварийни километри. Дай боже и мен скоро да ме огрее този късмет да стана и аз горд притежател на автомобил с марката HONDA.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SVE_1986

4естита придобивка колега,лека и безаварийна,6те види6 4е веднъж ка4и6 ли се на хонда няма да иска6 да смени6 марката. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4естита придобивка колега,лека и безаварийна,6те види6 4е веднъж ка4и6 ли се на хонда няма да иска6 да смени6 марката. ;)

започвам да се убеждавам в думите ти колега :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такова положение колега, очаквай същите неща, които ти казах, с тази разлика, че колицата ти ще бяга повече :punk:. Между другото от доста време си търся такава в Пловдив да премерим сили на чертата, всъщност да видя с колко ще падна, 25 коня са си 25 коня :punk:.п.с. Не съм сигурен дали за д15з6 (твоя мотор е такъв) важи същото нещо с 12-те клапана, ама мисля че и той е така...

ще паднеш ама няма да е с много.аз сам с Д15З6 и сам се пробвал с на един приятел Д15Б2 разликата е малка.Д15Б2 ми се стрива че на ниските обороти (сиреч до 3000) е по паргава,а на Д15З6 яката резачка става от 4000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...