Jump to content

Recommended Posts

Уау.Баси яката хонда,за първи път виждам такава,супер е.Според мен няма смисъл да се занимаваш със смяна с ръчни.карай така,хем ще ти е по лесно,собено в задръстванията,автоматика си е гот.Преди години имахме едно волво 460,което е било с автоматични и тоз от когото я взехме е автомонтиор и е направил с ръчно скорости.И един ден не6то се откачи някво жило и с една тел връзвахме за да се приберем.Ама няма смисъл да даваш пари.все пак защо си я взел след като си видял че е автоматик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази хонда да не е с десен волан правена в Япония?Смяната на скоростите си заслужава,но не е лесен процес и ще ти трябва кола донор от която да свалиш кутията,педали,серво,маховик,съединител и стартер.Мисля че от акорд ще станат.Относно разхода ще ти падне поне с 2-3 литра на 100 км така че определно се изплаща другия вариант е газова уредба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колко ти харчи? Това все пак е кола 160 к.с. Не мисля че от ръчните скорости ще паднеш на някакъв малък разход - тук някой споменава за 2-3 литра (!?!?!). - Ха-ха...Ако искаш евтино - или газ, или друга кола.

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doctorvlad
Отговорено (Редактирано)

Колко ти харчи? Това все пак е кола 160 к.с. Не мисля че от ръчните скорости ще паднеш на някакъв малък разход - тук някой споменава за 2-3 литра (!?!?!). - Ха-ха...Ако искаш евтино - или газ, или друга кола.

O.K. Колата е с десен волан наистина и е оригинална японско производство.Карана е в Япония 4 години и е внесена в Кипър през 2000 г. В момента е на 129 000 км и определено може да се разчита ,че е вярно.Тук нямат навик да пренавиват километражите. Колата я закупих...внимание за смешната сума от 4250 евро на изплащане(по 100 евро на месец) ,което с оскъпяването ще ми дойде около 4800 евро за 4 години. Разбира се гори здраво..градско около 11-12 литра с пуснат климатик , извънградско около 8-9 литра.Зависи от карането.Има убийствен климатроник и вътре е, като непокътната. Поведението на пътя е... нямам думи с този двулитров двигател с 5 цилиндъра ,пълен инжекцион. Редактирано от doctorvlad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено слагай газов инжекцион.Относно разхода между автомат и ръчка разликата е огромна,но само който е имал един и същи автомобил от двата варианта може да го коментира.Аз лично съм сменил доста автоматици,като основното при тях е че са с 4 скоростни,сравнение с 5 степенна ръчна за разход въобще не става сравнение,като най-фрапиращите разлики идват при градското...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Определено слагай газов инжекцион.Относно разхода между автомат и ръчка разликата е огромна,но само който е имал един и същи автомобил от двата варианта може да го коментира.Аз лично съм сменил доста автоматици,като основното при тях е че са с 4 скоростни,сравнение с 5 степенна ръчна за разход въобще не става сравнение,като най-фрапиращите разлики идват при градското...

Да, ако въобще тук имаше кола с газова уредба...тук такова нещо няма,както няма и газстанции.Тук на никой не му минава и през ума да си слага газова уредба.На кипърци не им пука че ще похарчат по 150-200 евро за бензин на месец! Стандарта е друг! :D Редактирано от doctorvlad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1. Мисля си че няма да намериш кола с 160 к.с. мощност и 1360 кг маса, която да ти гори под 11 градско, БЕЗ значение с каква скорстна кутия. 2. Тази хонда (Inspire), до колкото разбирам, не се предлага с механична скоростна кутия, което прави намирането на "донор" (както те съветва колегата) още по-трудно.3. Карам Прелюд автоматик и ако си сравним разхода с другите колеги с прелюди, ще се получи разлика от около 0,5 литра/100 кмИмаш три варианта:1. Газова уредба2. Друга кола3. Караш си колата и натискаш по-рядко спирачката :D

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е прав си! Плавна работа с газта -това е отговора на въпроса! Колкото до скоростната кутия,няма смисъл да се рови.Сега всичко работи пефектно...ако го разбутам ще започнат проблеми. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази хонда да не е с десен волан правена в Япония?Смяната на скоростите си заслужава,но не е лесен процес и ще ти трябва кола донор от която да свалиш кутията,педали,серво,маховик,съединител и стартер.Мисля че от акорд ще станат.Относно разхода ще ти падне поне с 2-3 литра на 100 км така че определно се изплаща другия вариант е газова уредба...

Колега тия 2-3 литра ги има само във въображението ти. Имам Сивик 5г автоматик Д15Б2 разликата с същата кола с ръчни скорости е максимум литър повече градско във Варна за автоматика. Смяната на скоростите НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА първо ще излезе много скъпо, второ трудно ще намериш частите които ти трябват особено пък ако е импорт. Даже и да ги намериш и да имаш парите пак не се знае дали ще я направят като хората и дали няма да прецакат нещо друго. doctorvlad ако толкова те притеснява разхода продавай я и вземай по-малка. Обаче преди да я купиш би трябвало да си наясно че по-малко от 11 няма да гори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата и се радвай на живота,нали за това си я взел :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

или аз нещо негледам на място но не намерих 2.0 двигател на твоята кола :tooth: единственото което намерих беше това " 2.5 L 176 hp (131 kW) SOHC 20-valve 5-cylinder engine " следващите са 3.2 и 3.5 :P сигурен ли си ,че твоя е 2.0 ?

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или аз нещо негледам на място но не намерих 2.0 двигател на твоята кола :tooth: единственото което намерих беше това " 2.5 L 176 hp (131 kW) SOHC 20-valve 5-cylinder engine " следващите са 3.2 и 3.5 :P сигурен ли си ,че твоя е 2.0 ?

Трудно се намират данни.В САЩ е известна като Honda Acura.Ето ти линк:http://english.auto.vl.ru/catalog/honda/in.../1996_11/11764/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...