Jump to content
Guest WILDMAN

Проблем с газаовата на Акорд 2.0 94година

Recommended Posts

Guest WILDMAN
Публикувано (Редактирано)

Здравейте от скоро разбрах какво удоволствие е да се кара Хонда обече имам един въпрос ако някой може да ми даде съвет ще съм му благодарен.Монтирахами газова уредба на Акорда (но не газов инжекцион) върви прилично но на няколко пъти чека ми светва а няколко пъти и двигателя изгасва."майсторите" ми казаха че са монтирали симулатор на инжекцията но и да ми светнел чека нямала проблем.но аз нещо не съм много съгласен .Какви могат да бъдат последствията от тези неща и какво мога да направя за да ги отстраня?

Редактирано от WILDMAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колко струва тази ламбда контрол система

Редактирано от WILDMAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същия проблем. Като е влажно времето или като карам продължително с една и съща скорост около 100 ми светва чека. Можеш ли да поясниш какво прави това нещо? Ламбда имулатор ли е или какво? И на мен майсторите ми казаха, че не е проблем за колата или за работата това, че светва чека. То реално ми се е случвало 20 пъти за една година време и 30к км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сащия проблем! и аз чакам оферта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest WILDMAN

Един мой приятел кара същата Хонда като моята и ми каза че дос ега чека не му е светвал но няма представ акакво саму монтирали .ще трябва да потърся неговия сервиз явно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно няма емулатор на ламбдата а само на инжекторите.. поне при мен е така.Чарли кажи каква е ползата от ламбда контрола?ще взема да сложа един :ph34r: поне да не свети лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest charlie

Имам два на разположение от сумати време в сервиза.Цената с монтажа и настройката е 150 лв. Говориме за ламда контрол , не ламда емулатор. Ламда контрола все пак се "мъчи" да догажда накаква правилна смес на бензиновия компютър за да не се осветква. А ламда емулатора е една джаджа която прави подобен сигнал като ламда сондата, но винаги еднакъв, не динамичен спрямо ламдата. Ако сте на ти с схемите и поялника мога да ви дам схемичка как се прави прост ламда емулатор.GSM 08998 03330 До скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord F18A3

Аз съм от две седмици с газова обикновенна и ми струваше 25 лв да ми монтират ланда емулатор и засега не ми е светкал чека. Искам да използвам темата да питам дали някой има аванс процесор на обикновена уредба и дали има подобрение на ускорението. Дали вместо аванс процесор ако се даде предварение от делкото ще има ефект или компа отрегулира момента на запалването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от две седмици с газова обикновенна и ми струваше 25 лв да ми монтират ланда емулатор и засега не ми е светкал чека. Искам да използвам темата да питам дали някой има аванс процесор на обикновена уредба и дали има подобрение на ускорението. Дали вместо аванс процесор ако се даде предварение от делкото ще има ефект или компа отрегулира момента на запалването.

http://forums.hondabg.com/index.php?showto...15&start=15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два на разположение от сумати време в сервиза.Цената с монтажа и настройката е 150 лв. Говориме за ламда контрол , не ламда емулатор. Ламда контрола все пак се "мъчи" да догажда накаква правилна смес на бензиновия компютър за да не се осветква. А ламда емулатора е една джаджа която прави подобен сигнал като ламда сондата, но винаги еднакъв, не динамичен спрямо ламдата. Ако сте на ти с схемите и поялника мога да ви дам схемичка как се прави прост ламда емулатор.GSM 08998 03330 До скоро.

Здравей Чарли - преди 1 година ми изгоря електронният блок на ламбда контрола-ЛАНДИ слагана в Италия .Мой приятел газаджия ми каза че не може да се отремонтира и да го хвърлиме.Беше изгоряла отвътре една клема .Сложихме друг блок втора употреба -пак на Ланди и учудващо стана но от тогава малко придърпва .Може ли нещо да се направи по въпроса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Придърпва кога? на равна газ, на ускорение ... Така дистанционно надали мога нещо да ти помогна. Трябва да наминеш през сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...