Jump to content
tass

Добавки за бензинов двигател.

Recommended Posts

Здравейте на всички. Моля, който има опит (и желание разбира се) да сподели какви добавки препоръчва за бензинов двигател. По конкретно двигателя е D16Y2 (ако това въобще е от значение).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има добавки за почистване на дюзи , има добавки за повишаване на октановото число ... има 100 вида добавки - уточни се :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро ме интересуват тези за почистване на дюзите, но ще съм благодарен ако ми споделите и за тези които покачват октановото число.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Draik

В ОМВ и ЩЕЛЛ продават такива добавки, лично аз редовно си ползвам от тези на ОМВ и съм много доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай продукти на Бардал рейсинг, има всичко за което се сетиш.В Проспийд ще ги намериш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ma3x_143

а да попитам на някои налагало ли му се е да по4иства дюзите и съответно, колата му по добре ли е вървяла?Мерси предварително :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е поне на 10000 км да слагаш добавка за почистване на дюзите. Ползвам тези на ОМВ както бях писал по-горе и съм доволен. Добавката съдържа предимно метанол така че е безвредна а върши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от добавки нищо неразбирам ама знам че метанола е силно отровен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни на хапчета, едно хапче на резервоар, в опаковка са по 2. Забравих името, но ще проверя. За почистване ги дават, учудващото беше,че за дизел и бензин са енакви. Имаше различни за карборатор и инжекция. По време на употреба колата малко замалява на високи обороти (след 5000, незнайно защо), но драстично сваляше разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е поне на 10000 км да слагаш добавка за почистване на дюзите. Ползвам тези на ОМВ както бях писал по-горе и съм доволен. Добавката съдържа предимно метанол така че е безвредна а върши работа.

колега аз откакто имам тази кола съм изминал около 13000 км и не съм слагал никакви добавки. колата се държи перфектно, вървежа е учудващ за този двигател (нали все пак е хонда ;) ) обаче имам един проблем.. разходанезнам дали е висок или хората които пишат във форума малко преувеличават, но немога да си обясня как на тях им харчи 8/100 в София, а на мен ми харчи 9.5 - 10 /100 в Ямбол ?! по принцип не обръщам много внимание на това щото пък аз си я понастъпвам..ако наистина са напълно безвредни тия добавки бих се престрашил да пробвам. аз по принцип изобщо не вярвам на такива "(повишавания на октановото число" и "сваляне на разхода" за 5лв бутилчица ама все пакби ли написал каква точно марка и модел слагаш ти и цената му каква есори че малко се отклонихме от темата, но се надявам и на други да им е полезен отговора на моя въпрос ;)10х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

Тука говорим за колата не за нас, ама ако си решил да я пиеш тази добавка наистина ще се поотровиш лекоStancho аз ползвам предимно добавката на STP за почистване на инжектори. Има я в ОМВ и струва към 18 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм използвал добавки само на LIQUI MOLY и съм малко или много доволен. Точно за октаново число и за почистване на дюзи (за бензинови ДВГ) не съм използвал, но мисля, че това са артикулите, които търси колегата.octane plus артикулен номер по LIQUI MOLY № 1876 / 2529 injection reiniger пак по LIQUI MOLY № 5109 / 5110 Артикулните номера са два по два и от тях зависи развасовката, в която се предлагат добавките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JeepersCreepers

преди няколко години като си бях купил 1вата хонда/прелюд/ и купих червен редекс май така беше отлична добавка за почистване на двигателя/инжекцията/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм ползвал добавка за повишаването на октановото число дават я 104 + октана, тука никой не говори за понижаване на разход защото който я ползва отива да се гони и там разхода не е интересен ;)има доста осезаем ефект като колата на празен ход не пада под 1000 оборато и се стряска много ( а аз разлика във вървежа между 95 и 100 октана не правя) така че мисля ще има голям ефект за някой :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stancho

аз съм ползвал добавка за повишаването на октановото число дават я 104 + октана...

а тя е ?казвайте марки бе колегида може като чете темата някой следващ потребител да му стане ясно (тази марка е хубава за това, а онази за онова)и ще се получи една полезна тема ;) със сигурност има доста като мен които не са пробвали добавки и ще им е от полза :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бардал мисля че беше марката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам RedEx за бензинови двигатели и съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stancho само да ти споделя на мен в София никога не ми е давала 8 разход,а извънградско около 6 като не карам с повече от 3500rpm.Вече не обрщам внимание на такива писаници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах продукт от тази марка тук. Ползвам го от много време на всеки 10000 км. Винаги слагам тези двете за инжектори и общо почистване. Много съм доволен. Ако имате възможност опитайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest activity

и аз мисля сега да си купя от бензиностанцията интересува ме за почистване на инжекторите ,защото имам един който "май" е запушен , видях ,че едно шишенце от 350 ml. се разрежда в 60 литра бензин като процедурата се повтаря и след 2000 изминати км. , също казват ,че трябва се изцеди докрай и след това да се налива чист бензин. иначе едно такова има на EKO и на OMB на марката Cyclon и струва 11 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега activity аз като чета вече няколко мнения имаше положителни за Redex и мисля на тях да се спра

на ОМВ в Ямбол са по 17лв за инжектори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...