Jump to content
Wish

Чек лампа на таблото!

Recommended Posts

Здравейте.Прегледах много подобни теми но не видях оправия.Имам следния проблем и се надявам на бързо разрешение, без да се налага да давам една каруца пари :).Сипвам аз бензин оня ден,жар по магистралата и оп светна ш.бания "жълт двигател".Аз си изкарах акъла,бам аварийки,един дядка ме запсува че неам право на т"ва на магистрала и т.н скочих на кучките и викам айдееее е са си е.а майката - 2000 лв. за ремонт :).Звъня на приятели , разни монтьори и т.н и казаха че няма страшно , трябвало да си погледна консумативите - масло , антифриз,спирачна течност и т.н.Проверих ги, откачих + на акомулатора,след 10 минути слагам паля и угасна.Камък ми падна от сърцето честно казано ... до вчера когато пак съм я напекъл и светна.Явно за да свети има нещо сериозно според мен де ;).Някъде четох че може да светне дори ако не съм си затегнал капачката на резервоара както трябва и трябвало да минат седмици преди да излезне въздуха от резервоара или нещо такова и да угасне сама.Странното е че светна и 1 и 2 път километър-два след като сипах бензин.Моля ви за помощ,за разрешаването на този проблем.бледварително благодаря,и ще черпя по биричка :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми трябва ти една диагностика. Или можеш да си я самодиагностицираш но, ако не ти е проблем дай 20 лв да ти кажат някъде. Може да е ламбда сонда или нещо такова. Може и от скапан бензин да е макар че не ми се е случвало....

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOL какви неща са ти наговорили :)Няма как да няма въздух в резервоара, нали не очакваш ако не е пълен с бензин да е вакум :) Гасиш колата, окъсяваш с едно кабелче буксата за диагностика (в дясно от жабката, над ECU-то), даваш на контакт (без да палиш) и броиш миганията на същата жълта лампичка. Няколко дълги и няколко къси (или само къси) мигания, пауза от няколко секунди, и пак повтаря кода или показва друг. После пиши какво си преброил да ти кажем грешката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите и сега сигурно VEX ще ме псува (както и всички други :tooth: ) ама незнам нито, к'во значи окъсяване на кабелче нито къде се намира тая букса за диагностика.Моля за обяснение като на маоумен как точно се извършва тая процедура.Благодаря предварително още веднъж :D .Биричката още е в сила ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Направи това което ти е препоръчал vexП.С:Окъсяваш- даваш на късо :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече със сигурност си викате "Бе да го таковам тоя,голем тъпанар е..." и с риск да ви ядосам за което предварително се извинявам, реших да прасна малко снимки на буксите дето намерих под жабката щото нищо не разбирам и ако може аджаба да ми кажете коя да дам на късо за да не прецакам нещо:

 

1

Публикувано изображение

 

2

Публикувано изображение

 

3

Публикувано изображение

 

4

Публикувано изображение

 

5

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксичката за коята става въпрос, не е закачена никъде (мисля че беше синя) и е с две кабелчета само (. До нея се стига без да отваряш жабката, само бъркаш от доло и дясно на жабката.погледни този саит http://www.fastjapcars.com/mod-subjects-pr...1-scope-all.htmтова зеленото може да го няма при теб (това е само тапа), и буксата да си е свободна, забучваш заголено кабелче (или кламер) в буксата... и се връщаш на по-горния пост....хайде, и успех :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Их мама и стара на тая букса докато я намеря :( .Нек'ви сложни еквилибристики правих докато я открия.Мерси още веднъщ на VEX има заслужената биричка от мене.Та на въпросната букса имаще такава зелена гума,махнах я дадох на късо буксата и резултата е следния:6 дълги и 7 къси мигания.След това има пауза и пак почва същото.И пак моля за помощ, какво е това ? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

На същата страничка която ти дадох има по-доло списък със номерата на грешките и какво означават. Това което си получил е 67 и в тази табличка отговаря на "Catalyst system Efficiency Below Threshold malfunctioning or defective catalyst system".Най вероятно запушен катализатор.Но не съм сигурен дали тази табличка отговаря за твоя двигател, затова нека някои от колегите потвърди или каже при теб какво значи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря много на VEX.Сега само трябва да каже биричката к'ва марка да е :( и я има веднага на посочено време и място от него :( .Пак да попитам къде и как се прави тоя катализатор (то е ясно че при такива дет' правят гърнета) ама в смисъл по-точен и качествен сервиз да препоръчате и горе-какви Финикийски знаци :( ще отидат за въпросния ремонт ;) .Разбира се очаквам и други мнения от останалите колеги.Мерси още веднъж за оказаната помощ ;);) .

Редактирано от Wish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е катализатор, не го правиш, махаш и на негово място слагаш резонаторно гърне и забравяш... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продаваш стария катализатор (изкупуват ги за по 60-70лв.) и слагаш резонаторно гърне както те посъветва себулба...е, ако имаш пари за нов катализатор...смени го...ама струва доста до колкото си спомням :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От аутодата: 67 -Catalytic converter system, bank 1 - efficiency bellow thresholdВертоятен произход - катализатор, неизправни кабели, ламбда сонда.Освен ако не си с две ламбди (едната след катализатора, да го следи кви ги върши) едва ли ще е заради катализатора.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...