Jump to content
manniakk

Civic 96-98 To 99-00 Climate Control

Recommended Posts

Ами като имам малко свободно време ще инсталирам и таблото, а екранчето мисля че така съм го закрепил отвътре, че да стане на парчета ако някой тръгне да го вади с отверката :worthy: Затова и се ориентирах към нещо ефтинко да не дразни окото :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си Auto climate control за Civic 96-98, 1 din, с дисплейче. Малко по-различно изглежда от вашите :unsure: Само да дойде и аз съм във филма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай снимка да го видим туй нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

 

 

Ей това е. На мястото на тва чекмедже ще сложа Инфоборд, поне така съм го замислил :unsure:

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е от type-r, освен него ти трябват и разни джаджи дет никъде не пише какви са. някакъв автоматичен смесител на въздуха, термометри и кабели дет едва ли ще ти дойдат с конзолата. иначе има същия вариант 2дин с вградена навигация. сама по себе си конзолата не знам дали върши работа. и забележи че тази е за кола с десен волан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак смятам да се пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, имаш ли все пак някаква информация как работи този климатроник? или мислиш да налучкваш? Доколкото знам има релета, сензори и някакъв auto mix module или нещо от сорта, което решава от къде кога да ти духа на auto mode.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конзолата дойде, изглежда ок. В Autodata има схемата на свързване, тъкмо щях да си правя списък с нужните части и видях че поръчките от САЩ може и да не ги бъде вече, исках поне сензорите да поръчам ама на :) . През уикенда като почивам ще сваля мойта да огледам как седят нещата. Добре е че поне е от Civic 96-98 какъвто е и моя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конзолата дойде, изглежда ок. В Autodata има схемата на свързване, тъкмо щях да си правя списък с нужните части и видях че поръчките от САЩ може и да не ги бъде вече, исках поне сензорите да поръчам ама на :) . През уикенда като почивам ще сваля мойта да огледам как седят нещата. Добре е че поне е от Civic 96-98 какъвто е и моя.

никак не е добре. управлението и е като на 99-00 американските. снимай я да я разгледам ако мога да ти помогна с нещо (буксите отзад ако можеш).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

Ето така изглежда отзад.

Ако не мога да намеря моторчето дето меши топо и студено (май и от црв ще стане) ще се пробвам да пригодя от прелюд че имам налични.

Сигурен съм че ще го накарам да работи, само с тва auto mode не знам как ще се боря.

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

питай драго какво моторче пригоди при него. като насока мога да ти дам да прегледаш какво дават като части за климатроника на прелюд 4та генерация и да ползваш нещо от там евентуално. ако можеш да намериш pinout на конзолата ще си улесниш мега много работата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето съм аз :) в началото на топлите месеци бутнах клапата на студено,ноември обратно на топло.Информативно по парт номер моторчето от ЦР-В излизаше същото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И pinouts имам. lefter0v в момента се бори с неговия климатроник на прелюда, отчасти и аз се опитвам да помогна и може да се каже че съм горе долу наясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде снимка на транзистора, или поне надписа на него. Или някой ако има излишен да се обажда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

79330-S10-A42 TRANSISTOR ASSY., POWER $22.21

 

Публикувано изображение

 

номер 6

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :dry: Нямах това предвид а наистина снимка с номера върху него, знам че транзистора е тошиба, не е проблем да си намеря аналог със същите параметри, струва в най-лошия случай 5 лева, а не 22$ и то без доставка. Намерих какъв е за сивик 7 ген, аналога му в БГ е 1,60 лева. За мен цената на един транзистор с радиатор за толкова пари си е ненормална след като мога и сам да си го направя :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на Маниака беше да ти помогне или ти не го разбра...все пак пишеш в неговата тема.Ако погледнеш предишни постове по-внимателно ще намериш и снимка със сериен номер на детайла който търсиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Явно аз не мога да обясня или не ме разбирате, не ми трябва парт номер-а на хонда, а номера на тошиба написан отгоре върху самия транзистор. Ако някой събира части за такъв суап и не е монтирал транзистора на колата МОЛЯ да ми го снима или препише номера.Dragi4, мисля че това което се опитвам да подкарам е много близко до това което вие сте направили, затова пиша във същата тема, не исках да засегна никой или да цапам из темата. Ако съм сбъркал някаде съжалявам :cool:

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

По скоро като тази но в близък план, на транзистора по средата трябва да има номер, на тайп-р 7 ген ползват Toshiba 2SK2313, обаче на 6-та е някакъв по-стар.

П.С Тоя на снимката изглежда малко ръждив, едва ли нещо се чете, просто я дадох за пример.

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ше се пробвам да го снимам тия дни, че ще чистя вентилатора. съмнявам се че някой друг освен нас 4мата се е заел с такава конверсия. Ако искаш сподели pionout-а на твоята конзола че ще е интересно и полезно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Намерих го, TOSHIBA 2SD1460 - U=100V Ik=30A Ib=5A. Ако някой иска да свали 30-40 лева от цената на суапа, някое радиаторче от видеокарта, въпросния транзистор, кабелчета и е ОК.Хехехе при NSX се ползва същия, само че струва 200$ :cool:

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

внимавай да се охлажда добре само, защото на моя му стопих термобушона, понеже не го бях вкарал вътре да го обдухва....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За охлаждането е ясно, ПЦ компоненти колкото искаш, радиатори всякакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.aswoservice.bg/ElC_Catalog.asp?...p;MovePage=DOWN ->>>> 2SD1525http://www.ksp-electronics.com/bg/shop.php?add=28808Това са точни аналози на оргиналния,в българия за без пари :П

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз знам че транзистора ще ми го намериш, търси ми слънчев и температурни датчици, пак за без пари ако може :lol:Някой имали идея защо при JDM (ek4, ek9) AC air mix flap motor-а е с 6 кабела и един за +12V, а при EU са 5 и 2 за + и – ? При USDM как е, с какво моторче са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някой схема на кабелите които отиват към транзистора, моля да я сподели. Dragi4 ти нали не ползваш оригиналната инсталация, как го върза? За момента съм навързал захранването, осветлението с габаритите, позициите от къде да духа и духалката, но тя бачка само на най-бързата скорост, когато релето шунтира транзистора. Ще взема да препиша пинаут-а на двете букси които са на конзолата, че са ми на едни хвърчащи листи и ще ги пусна тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти две години по-късно, но пък си е по темата, нали няма да ми се карате много?  ;)<div>Търся помощ от някой който е извършил процедурата описана в тази тема. Моторчето, което управлява въздуха (топло/студено) е еднакво като на CRV, но механизма и планките са различни. Търся схема или рисунка с точни размери на планката която предава движението, по възможност и на планките които държат моторчето. Възможно е ако някой ги има свалени да ми ги прати за да ги копирам. Готов съм и да ги купя разбира се, но едва ли някой ще ги има излишни като се има предвид колко са разпространени...</div><div><br></div><div>П.С: Събрал съм цялата налична информация за трансплантирането на климатроник, еднакво е и за моя, и за модела с екран и навигация. Имам описани пинаутовете на всички необходими букси, датчици и т.н. Всичко е сглобено и работи, само това моторче ми се иска да го направя като хората, с оригиналните му планки. Ако някой е достатъчно упорит да го прави ще помагам ;)</div>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...