Jump to content
Guest hri100p3n43v

Що е то Rtsi?

Recommended Posts

Guest hri100p3n43v

След обстойно претърсване на форума не успях да намеря никаква информация за машината с която се сдобих наскоро и затова реших да пусна тази тема. Става дума за Хонда Сивик 1.6 16V 125 к.с. VTEC D16Z7 RTSi 4WD, а въпросите които ме вълнуват са следните:1. Постоянно ли е зацепено 4х4-то?2. Защо ми свети лампата за 4х4-то?3. Какво е предназначението предавката обозначена на скоростния лост с "SL" (предполагам означава "бавни")?В общи линии това ме вълнува засега приемам всякаква информация и съвети. Благодаря предварително на всички, които ще ми обърнат внимание и ще се включат по темата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Хонда!RT стои за Real Time.До колкото съм чел (и запомнил), тази система е с две маслени помпи едната свързана през кардана с предния мост, а другата със задния. При нормален режим се задвижват само предните, тогава те и задните колела се въртят с еднаква скорост, както и помпите работят еднакво и циркулиращото между тях хидравлично масло се движи без налягане. Ако по някаква причина предните гуми се задвижат с по голяма скорост, то едната помпа започва да помпи по-вече и създава налягане. Това налягане задействаше нещо (не си спомням какво точно, мисля че нещо като скоростна кутия) което се изключва и започва да се предава въртящ момент и до задните колела.Един съвет, недей да опъваш ръчни. Като опънеш ръчната, системата се включва автоматично и започва да работи срещу спирачната сила на ръчната. Това води до блокирване и на предните колела.Надявам се да съм ти бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

ferio е японска версия...до колкото знам ?колата ти като цяло е доста рядка ;) (За което честито) правят се за австрия и швеицария и някои др-га скандинавска държава;)не е с постояно 4х4 мисля 4е като превъртят предните се включват и задните колела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hri100p3n43v

Колега волана ти е от дясно нали ;) ?

От ляво е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Brutalism

Аи стига ве?! за първи път чувам за сивик 4WD!Че и ако има и бавни наистина като джип да го ева!Трябва малко снимки,че ми е интересно.коя генерация е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не само 92-95 има ferio 5gen, 6g i 7g........... но не се правят хеч и купе а само седан!Ferio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не само 92-95 има ferio 5gen, 6g i 7g........... но не се правят хеч и купе а само седан!

Колега верно ли е това за 6 и 7 ген?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

1. Постоянно ли е зацепено 4х4-то?Не, само когато е необходимо.2. Защо ми свети лампата за 4х4-то?Има някакъв проблем след като ти свети лампата.3. Какво е предназначението предавката обозначена на скоростния лост с "SL" SL - / Super Low/ Бавна скорост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest K1r1L

не само 92-95 има ferio 5gen, 6g i 7g........... но не се правят хеч и купе а само седан!Ferio

FERIO не означава че е 4х4 !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ManiaK

FERIO не означава че е 4х4 !

Оопс...... :unsure: Прав си колега...... (чак снощи попрочетох малко повече) Сори ако съм подвел някого!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой ако може да ми каже от каде мога да си драпна мануал за този модел 6те сам му благодарен аз карам са6тата и ме валнуват много ? 4акам да пи6ете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://downloads.hondatech.info/Auto/Manua...ce%20Manual.zipВиж това дали ти върши работа. По едно време във форума се продаваха няколко такива сивика. 5-та ген. седан. Едната даже мислех да ходя да я гледам във Враца. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Autolord

Колега благодаря за мануал4ето но този ве4е го имам трябва ми то4но за този модел а не не6то об6то!Тази сивата се продава6е в мобилето за 4500лв.нз дали се продава о6те и е 92 пак мойта е 94 никаде не мога да намеря мануал!помогнете !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Autolord

Хайде колеги няма ли кой да даде малко инфо гугала не помогна за6то ли си избрах толкова рядак модел :unsure: искам да се запозная сас задвижването но и не само с него!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От4аях се в толкова голям форум да няма кой да даде малко инфо представям си ако бях питал за някакав ремонт , сигурно отговора 6те6е да е каруцарски е мерси все пак за помо6та поне 4етете то туй явно е достата4но!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От4аях се в толкова голям форум да няма кой да даде малко инфо представям си ако бях питал за някакав ремонт , сигурно отговора 6те6е да е каруцарски е мерси все пак за помо6та поне 4етете то туй явно е достата4но!

Колега какво инфо точно очакваш в България колите като твоята сигурно са две или три. След като няма мануал точно за твоя модел, разрови в интернет все ще излезе нещо ама недей да очакваш че целия форум ще хукне да ти търси информация и да ти я снася наготово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От4аях се в толкова голям форум да няма кой да даде малко инфо представям си ако бях питал за някакав ремонт , сигурно отговора 6те6е да е каруцарски е мерси все пак за помо6та поне 4етете то туй явно е достата4но!

Колега какво инфо точно очакваш в България колите като твоята сигурно са две или три. След като няма мануал точно за твоя модел, разрови в интернет все ще излезе нещо ама недей да очакваш че целия форум ще хукне да ти търси информация и да ти я снася наготово
колега ти как мисли6 дали не сам обарнал целия нет за инфо а? а това по горе дето го писах го написах за да ядосам ония умници дето наистина знаят и просто 6тяха да намерят пробвано е и вар6и работа :) а това колко са като моята ми горд сам 4е са толкова малко 4увствам се уникален :D за сега нямам кой знае какви проблеми с нея но искам да се подсигоря за напред! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ти как мисли6 дали не сам обарнал целия нет за инфо а? а това по горе дето го писах го написах за да ядосам ония умници дето наистина знаят и просто 6тяха да намерят пробвано е и вар6и работа :D а това колко са като моята ми горд сам 4е са толкова малко 4увствам се уникален ;) за сега нямам кой знае какви проблеми с нея но искам да се подсигоря за напред! :P

Ами радвам се че се чувстваш уникален обаче ако нещо се прецака (дано да не става) тогава какво правим а ?? Двигателя ти D16Z7 е изключително рядък дори и в Япония а за Европа доколкото знам е произвеждан само за Германия и Австрия предполагам че и колата ти от там е дошла. Кажи какво точно те интересува или просто гледаш да събереш някаква информация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сабирам инфо за предаването и скоростната кутия но наи ме валнува предаването 4x4 за двг-то скоро 6те имам са6тия и бес тва тря го правя!но 4вд предаване рядко се намира и затова ми трябва инфо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е скоростната кутия S22 ли е? Предполагам че е тя ама не съм сигурен затова питам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Autolord

Каква ти е скоростната кутия S22 ли е? Предполагам че е тя ама не съм сигурен затова питам

Да или поне така пи6е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола има LSD(limited slip differential) и отпред и отзад... за разлика от нормалните версии без АБС :starwars: GOOD :!)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...