Jump to content
outoflimit

Honda Civic 1.4i-16v

Recommended Posts

Твърдо съм решен да си взема сивик. Въпроса е да намеря подходящата.Та по същество. Харесах си една 6та генерация 1.4i-16v 90к.с. някой може ли да ми каже какъв разход дават градско и извънградско и евентоално какво по специално да гледам като я копувам, слабите и страниБЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

макар и да има вече такава тема ще кажа моя разход колкото съм могъл да го засечаградско 7-8 л/100 км. ако нея настъпвам иначе с яко газ разхода нети мърда под 10-11 градскоизвънградско разхода е около 6.5-7 л/100 км. аз лично на празен резервоар сипах от ОМВ за 20 лв. 8 л. бензин ОМВ Супер 100 и минах 120 км. само градско в София.Това е разход от около 7 , но ако я настъпвам тези 8 литра ги гори и за 60 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото!общо взето между 7 и 10 градско.Незнам при другия двигател 1.4и 75 к.с. дали ще има чувствителна разлик в разхода, щото намерих и една с по слабия двигател и общо взето още незнам на коя да се спра, не че разхода е най-важното но за мен има все пак значение.А иначе някой съвет за усобенностти при огледа !!!:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото!общо взето между 7 и 10 градско.Незнам при другия двигател 1.4и 75 к.с. дали ще има чувствителна разлик в разхода, щото намерих и една с по слабия двигател и общо взето още незнам на коя да се спра, не че разхода е най-важното но за мен има все пак значение.А иначе някой съвет за усобенностти при огледа !!!:cool:

нети трябва по слаб , разхода няма да падне на 3-4 л. :lol: даже да ти кажа ,че по мощните двигатели в известна степен са по икономични.А и не разхода на бензин може да плаши ами цената му.Това си е един нормален разход просто цената от 2.30 лв./литър :yes: е малко стряскащо за средна заплата от 400 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cool: да прав си . именно това ми беше въпроса да не се окаже че по-мощната ще гори същото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледай да е японка тоест VIN-а трябва да започва с J - Japan , да не е удряна сериозно , поне аз хонда която да не е удряна още несъм виждал явно са много бързи :yes: виж радиатора дали има вода , повози се малко и виж пак дали си е на мястото защото аз щях да си купа една toyota corolla 1.6i която освен бензин гореше и масло и вода :cool: колометрите неги гледай ако не е превъртена тук в БГ 100% е въртена откадето е докарана :yes: и не гледай спортните волани защото те прикриват старият който явно е бил през разпадане от малкото километри който показват превъртения километраж :lol: това е от мен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за съветите! Само за това колко е удряна незнам как ще се разбере, освен ако не е усукано купето или криви греди.След челен удър май е най-трудно да се разбере

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoto

Ако става въпрос за японското изпълнение с три врати 90 к.с. ето му ТТ данните. А в този сайт можеш да видиш и сравниш и с други модели на Хонда и не само.Заслужава внимание и японското изпълнение с три врати 1,5 iLS 114 к.с. Той е икономичен колкото и 90 к.с., че може би и по-икономичен.Аз имам японско изпълнение с три врати 90 к.с. от 1998 г. и разходът е при нормално шофиране и без климатик: 6 л./100 км. извънградско при 100-110 км./ч. и 8-8,5 л./100 км. градско - София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ursus
Отговорено (Редактирано)

Айде пак почнахме да се надлъгваме......... :) Хора недейте-защо си мислите ,че колите Ви харчат толкова малко бензин?!Моята хондичка,която е мнооого наред харчи 10л градско/П-в/ както и да я карам .И това ме кефи ;) Кви са тиа хонди дето харчат 7-8 литра не знам. :):P

Редактирано от ursus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не се ядосвай и аз това се опитвам да им обясня от бая време ама....моя акорд харчи 15 газ градско и ме кефи, просто знам че това е реално, нека се надльгват и да си вярват..... ама дайте наистина да ги спрем тия ненужни никому теми за тоя шибан ,относителен,градски, селски и прочие скапан разход...:o!:o!:)!! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не се ядосвай и аз това се опитвам да им обясня от бая време ама....моя акорд харчи 15 газ градско и ме кефи, просто знам че това е реално, нека се надльгват и да си вярват..... ама дайте наистина да ги спрем тия ненужни никому теми за тоя шибан ,относителен,градски, селски и прочие скапан разход...!!!!!!!!!!!!!:lol:

:lol::lol::lol::unsure::lol::lol::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Еми ursus при тоя разход май не ти е много наред колицата :unsure::lol:. Аз съм с японската 1.5 114 кс. VTEC-E и разхода ми в София е 7 - 7.5 при нормално каране, а извънградско между 4.5 - 7.5 според средната скорост. За прост пример ще посоча 2 от многото ми замервания.Сипах 50 лева 95 на 2.12 литъра (светеща лампа) и изминах 350 км. в София (до лампа) максимално икономично каране - ти си го смятай колко е :lol:По празниците сипах 80 лева на 2.18(светеща лампа) - изминах 500 км. извън града (включаеки магистралата на Витиня със скорост 140) и 147км в София до лампа = 647 км. - пак ти си го смятай.Успех с избора на колегата.На който не му се вярва нека провери на какъв принцип работи VTEC-E и да се разрови за D15Z6 и D15Z1

Редактирано от Miroslav.Ivanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

принципа на светещата лампа е абсолютно грешен за измерване на разход! на мен понякога ми светва като останат 10 литра, следващия път на 6 литра и т.н. Единствения начин за приблизително измерване на разход е с пълнене догоре и след определени км пак до горе по възможност на същата бензиностанция /и колонка даже/Абе и аз съм с 1.5 114к.с. ама 7.5/100 в софия само по празници когато няма движение...... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По спецификация за Сивик D14A4 (нов) се дава среден разход (смесен - градско и извънградско) 6,6л./100км., така че 6л./100км. при пробег София-Ботевград-София при скорост 100-110 км./ч., 1 човек в колата, нормални гуми, (надявам се добро техническо състояние) и без много "екшън" е нормално. Разходът съм го замервал "пълно-пълно" (до автоматично изключване на колонката) на една и съща колонка с що-годе добър бензин.Естествено това не е най-точният метод за измерване на разход, но е по-добър от някои други споменати по-горе. Ако някой иска да си измери точно разхода, най-добре е сам да си пълни резервоара "до горе", т.е. докато види нивото на бензина в гърловината на резервоара и запомни докъде е. После пак същата процедура и цифрата ще е налице.Когато още се колебаех между Мазда 323, Нисан Алмера и Хонда Сивик, относително по-ниският разход при Хондата също донякъде беше от значение за избора ми. Единствената ми забележка досега към Хондата е ниският клиренс 110 мм. а при Мазда 323 и Нисан Алмера е 130 мм.При Сивик 7 генерация клиренсът вече е 150мм.

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата сам си я зареждам до горе докато бензина стигне до клапата... д14а4 пловдив градско в момента 7,5л и тва е реалния разход ... миналото лято до русе ходих с момата и малко багаж на 5,9 ми падна, по магистралата със скорост между 150 и 180 отиване и връщане до софия и още 150км градско ми даде 7,5.... максимума който ми е харчила беше миналата зима с много ръчкане и каране на малки разсояния 10/100 един единствен път !!! иначе до 8,6 стигна тая зима макс... и пак повтарям, че резервоара се пълни до самия макс от мен на всяко зареждане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти аз от 2 месеца карам английски сивик, значи пак на прнципа със зареждане до пълен резервоар в града за около 350 км ми даде 8.25 в София на късо разстояние всеки ден, и ходене до Варна и обратно 6.4 със доста настъпване по магистралата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи относно машината - засега съм доволен от нея предвид на това че я сравнявам с БМВ (но не съм сектант пораснах вече), абсолютно практична машина за в града въпреки че и на дълго няма проблеми , вози добре и разхода е добър. Проблем е че не е шумоизолирана добре но на мен не ми пречи и ми и е малко слаба въпреки че динамиката е много добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги Искам Да ви попитам днес си взех хонда сивик 1.4 75 коня та въпроса ми е пълна игла ли е колата защото едни ми викат че е пълна инджекция а други не понеже не разбирам много и искам да ми кажете  :dunno:  :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...