Jump to content
Guest Prelude_2.0

Моля за малко помощ От къде и каква боя ?

Recommended Posts

Guest Prelude_2.0

Понеже от одавна имам мерак за червени спирачни апарати .... сега ми се ще да се позанимавам малко но незнам нито от къде да си купя такава боя ,нито какво да е тя ......че трябва да е топлоустойчива е ясно !!!някой ако знае от къде и колко кеш нека сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

обикновен спрей металик 7-8лв, на аватара ми личи но са зелена перла, другото са глупости....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Единият ти вариант е спрей на DUPLICOLOR те имат устойчиви на виска температура бои. Ако не се лъжа почват от 6000 C и стигат до към 13000 C.

Dulux също имат устойчиви бои но имаха само два магазина единят е на Симеоноско шосе срещу дипломатическите резиденции, а другият не си помням къде беше. Но DUPLICOLOR ги има във повечето железарии.

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Prelude_2.0

Много ви благодаря за полезната информация пичове ..... като свърша със проекта ще пусна снимчици не само на апаратите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кво трябва да направя за де не си боядисам и колата като почна да пръскам по апаратите, щото съм малко некадърен и едва ли ще пръскам точно върху тях :lol: Със хартия ли трябва да покрия местата където има опасност да пръсна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитай с едната ръчица да пръскаш а с другата пази колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

облепи с тиксо и вестници другите части, вземи едно парче картон в свободната ръка да пазиш допълнително заслон и ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично ги свалях апаратите ,на място някак неми хареса ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като се пръсне с такъв спрей гладко ли става , че апаратите не са особено гладки, дали трябва предварително да се шкурят апаратите или може после да се шкури боята ?Че и аз съм пред дилемата как да си боядисам спирачките , незнам прахово какво ще стане ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже от одавна имам мерак за червени спирачни апарати .... сега ми се ще да се позанимавам малко но незнам нито от къде да си купя такава боя ,нито какво да е тя ......че трябва да е топлоустойчива е ясно :lol:някой ако знае от къде и колко кеш нека сподели

първо почистваш добре местото което ще боядисваш може и с бормашина с телен накрайник след махането на ръждата, (увии с нещо гимичкити за спирачната течност-например с тиксо,тях не трябва да боядисваш защото като изсъхне боята ще се напука и щи ти протечат гумичките) почистваш с корселин после нанасяш 1 слой термо устоичив грунд ако искаш да стане ярак цвета сложи светлосив грунд след грунда слагаш бяла термо устоичива боя има ги по железалските магазини под формата на спрей кам 10лв и накрая слагаш цвета който си избрал аз използвах спрей "neon red" и него го има в железарските магазини и се получи това:http://img.data.bg/i.php?show=921430&ctrl_id=4gfv0j#imghttp://img.data.bg/i.php?show=926074&ctrl_id=lx6tgf#imghttp://img.data.bg/i.php?show=926080&ctrl_id=74ea2k#imgелектриково оранжево :lol: ако искаш цвета да е по тъмен не нанасяй за основа бяло иначе самия неонов спреи не е термо устойчив но това да не те притеснява вече 2 месеца си брамкам из пз така и нищо нее нагоряло или паднало Редактирано от CARBON

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрей специално за спирачни апарати има в Бриколаж- червен, жълт и син цвят- към 10 кинта струват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрей знам че има , ама няма да стане гладко с него , че апаратите не са особено гладки отливки :lol:Идеята ми е да ги направя гладки като афтермаркет китовете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

За гладкостта взимаш чук, тел и пирони, защото както знаем с тях няма невъзможни неща.А сега сериозно. ако искаш да ги изгладиш ти трябва телена четка да свалиш ръждата, кит и шкурка. Друг начин е песакоструене и после пак кит, шкурка и боя

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...песакоструене и после пак кит, шкурка и боя

Това е май моя вариант :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Първо извинявам се за Офф Топика, защото въпроса ми не е по темата, но мисля че на всички колеги ще им интересно, а съм сигурен че повечето искат такова...

Та въпросът ми е: Как и от къде и за колко пари се сдоби с този спойлер от ЕК9 Type R Civic 6ген. Ще съм ти много признателен, както предполагам и всички които копнеят за такъв.

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Първо извинявам се за Офф Топика, защото въпроса ми не е по темата, но мисля че на всички колеги ще им интересно, а съм сигурен че повечето искат такова...

Та въпросът ми е: Как и от къде и за колко пари се сдоби с този спойлер от ЕК9 Type R Civic 6ген. Ще съм ти много признателен, както предполагам и всички които копнеят за такъв.

 

спойлера и джантите си беха на колата когато я купих,иначе колега си нямам и идея от къде мажеш да намериш такъв :blink: провери в е-бей или в някоу тунинг център там произвеждат спойлери по-поръчка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в ebay има ама не искаш да знаеш колко ще струва до тук.... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ги в Ибей. Транспорта както и да е, ама самата цена си е ... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз днес си напръсках апаратите с ето този спрей:

Публикувано изображение

 

Незнам дали е качествен и дали ще се обели боята, но поне стана страхотно. Ето го и резултатът:

Публикувано изображение

 

п.п. На снимката не изглежда чак толкова добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Izanagi

Супер е станало колега , а я кажи как ги подготви за боя ? в смисъл с какво ги изчисти , че са много мръсни и с калпава форма и сложи ли някаква основа ?А като ги напръска със спрея само веднъж ли ги мина или повече пъти и личи ли си след това че отливката на апарата не е гладка или боята го изглади ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз като си взех колата тя си беше с боядисани апарати - жълти, даже като почнах да ги стържа отдолу се показа и червена боя :blink:, така че не съм слагал основа. Иначе подготвих апаратите за боядисване с ето този инструмент:

Публикувано изображение

 

Казаха ми че може и с телена четка, но ми се вижда малко трудничко, щото като взех да стържа доста ръжда и мизерии паднаха и ако избереш телената четка доста работа ще си отвориш и няма да е толкова качествено, поне според мен. Относно пръскането, пръснах ги два пъти и където имаше нужда пръснах и трети път. Иначе формата на апаратите определено не е равна,но това иска по-сериозна намеса, а не мен не ми се занимава, пък и то не си личи изобщо. Надявам се да съм бил полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_freak

Отивате на складовете на БОИЛА в Горубляне. В сградата май беше на 3 етаж или 4 питате за вносителите на DEN BRAVEN там има бои и секакви други на ниски цени алуминиев спрей за 6 лева и т.н. има специялен спрей за джанти има с алуминиеви частици , скойто си боядисах моите, има и до 800 градуса има просто сякакви включително и фосфорни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...