Jump to content
ANKISS

въпросче за Accord F22b5

Recommended Posts

Здравейте колеги.Понеже утре ставам един от вас,един от голиямото японско семейство,искам да ви поздравя.Респект кьм всички каращи автомобили от тази марка.Утре се сдобивам с Аccord Aerodeck с двигател F22B5,94год.с климатик.Надиавам се да остана доволен,но вьпреки това ми се иска да споделите ниакакви впечатления и мнения за този автомобил.Интересува ме дали всичко по колата е японско,или има няква европейска намеса.Интересува ме сьщо кьде,как и за колко ще ми препорьчате да сложа обикновенна газова уредба,в софия,пловдив или кьдето и да е,само да е при верния човек.Скоро ще пиша за моите впечатления.Благодаря предварително.До скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега и аз скоро мисля да се качвам на същата колица като твоята :) как е доволен ли си сподели:tease: мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги.Понеже утре ставам един от вас,един от голиямото японско семейство,искам да ви поздравя.Респект кьм всички каращи автомобили от тази марка.Утре се сдобивам с Аccord Aerodeck с двигател F22B5,94год.с климатик.Надиавам се да остана доволен,но вьпреки това ми се иска да споделите ниакакви впечатления и мнения за този автомобил.Интересува ме дали всичко по колата е японско,или има няква европейска намеса.Интересува ме сьщо кьде,как и за колко ще ми препорьчате да сложа обикновенна газова уредба,в софия,пловдив или кьдето и да е,само да е при верния човек.Скоро ще пиша за моите впечатления.Благодаря предварително.До скоро.

Здравей колега , аз от вчера вечерта се сдобих със същото нещо и не слизам от него Accord Aerodeck 2.2 F22B5-двиг. Екстра е отдавна исках голямата Хонда и първите впечатления са страхотни.И аз писах някой да каже нещо във връзка с този Акорд , но нямаше много мнения.Колата е Американска зглобка.....всичките Accord Aerodeck и Accord Coupe се правят в САЩ и са малко по-различни от "Англичанките".За газовото - и аз ще слагам обаче още не знам каде , но знам , че ще е на мястото на резервната гума - там спокойно се побира 45-литрова бутилка , а резервната гума ще се мотае из багажника.Харчи около 10-11л./100км. бензин и то на "ръчка" . Днес засякох , сипах до горе, минах 100км. и пак на същата колконка после долях догоре 10.5 л. Общо взето много ми хересва и то точно този двиг. - 2.2 , 150HP ............... Добре дошъл в отбора :angry: Редактирано от CHIPSI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕХАА това много ми харесва дето го пишеш ако наистина харчи толкова колкото казваш е супер! Преди време имах сивик купе 5-та ген 1.5 ---101 кон4ета тя беше доста по икономична ама вьрвеше много добре ама вече ми трябва по голяма кола че ще ставам татко :angry::angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕХАА това много ми харесва дето го пишеш ако наистина харчи толкова колкото казваш е супер! Преди време имах сивик купе 5-та ген 1.5 ---101 кон4ета тя беше доста по икономична ама вьрвеше много добре ама вече ми трябва по голяма кола че ще ставам татко :angry::angry:

Ха-така , това е твойта татковска кола :angry: по практична и удобна е от някое ВАН-че дори :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се сдобих с такава само че купеи се разтършувах малко за двигателя и според вин-кода ми излиза че е в-тек ама по мотора не пише нищо таковата питам какво мойе да кажете по въпроса тъй като ги имате преди мене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и аз от 3месеца карам акорд купе ф22б5 и съм много доволен,машината ме радва и то доста.Започнал съм проект и като завърша с него ще видите подробен снимков материал.Говоря за цяла спортна генерация,еър интейк,фарове ангелски очи със ксенон и криастални стопове.Ако някой има впечатления за тези мотори нека пише.Поздрави :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито:yawn:Мойта е F20 B3 но също е американска сглобка.Най хубавото е че US и J производството са със специално антикорозионно покритие.А като си изтеглиш и Owner's manual нямаш проблем ,там всичко си е ясно даже и за лаици като мен .ГАЗЗЗЗ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това owner's manual от къде да го дръпна колеганапиши адреса ако обичашднеска ми се прецака включватела и утре ще го правят и незнам колко ще ме резнат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се сдобих с такава само че купеи се разтършувах малко за двигателя и според вин-кода ми излиза че е в-тек ама по мотора не пише нищо таковата питам какво мойе да кажете по въпроса тъй като ги имате преди мене

F22B1 е VTEC мотор (145коня), F22B5 не е VTEC (150коня) :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за инфото ама тогава вин-кода ми е грешен :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това owner's manual от къде да го дръпна колеганапиши адреса ако обичашднеска ми се прецака включватела и утре ще го правят и незнам колко ще ме резнат

Ето линк Honda Owner Site Регистрираш се (безплатно е), избираш каква ти е хондата и ползавш owner's manual :-) Готин сайт. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

саааамо да подскажа, понеже питаш за тоя мотор, продават се доста с газови уредби, да не си купуваш такава.ще съжаляваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

саааамо да подскажа, понеже питаш за тоя мотор, продават се доста с газови уредби, да не си купуваш такава.ще съжаляваш

Какво имаш предвид :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...