Jump to content
valentus

Смяна на водна помпа - "Хонда-джаз"?

Recommended Posts

ПРИВЕТ КЪМ ВСИЧКИ ХОНДАДЖИИ!

 

"ХОНДА Джаз - 1,1" от 1984-85 г.

Започна да свири тенекиено откъм водната помпа. При свален ремъка - лагерът на ВП играе...

Дали някой във Форума се е справял сам с подобна задачка?!?

 

Колко може да струва подобна заменка в сервиз или при майстор? Че вече не знам дали си струва да наливам много пари в това мое старо гадже...

(Иначе - винаги съм бил влюбен в нея - като осичка е...)

Редактирано от valentus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей! Нито един от 40 прочели поста хондаджии не пожела дори да изпсува по въпроса ми, ако го намира за толкова глупав...!Тцъ-тцъ-тцъ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Привет колега. Нито ти е тъп въпрса нито някой ще изпсува. Но сте единици с такива машинки тука. С малко повече търпение ще намериш решение на проблема :thumbs1: Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега. Нито ти е тъп въпрса нито някой ще изпсува. Но сте единици с такива машинки тука. С малко повече търпение ще намериш решение на проблема :oops: Успех.

Благодаря, че се отзова, колега!След малки митарства насам-натам приятели ме пратиха в едно малко сервизче в Редута... Там обаче ми събщиха цена за водната помпа - 80 лв.(била английска)... А за труд - 50 лв... Според някои източници тези цени са завишени поне с 20 лв. отгоре... Дали е така!??Дали някой със сроден модел от същия времеви сегмент - 1984-1987 скоро се е парил с подобни тегоби около водна помпа. Близък модел е Хонда-сити (почти близнак мисля) и първите Хонда-Сивик (май се появява около 1988 г.).Питам, защото не ми се ще да ме будалкат с цените само защото става дума за японска кола... А освен всичко друго - при мен водната помпа не се задвижва през ангренажния ремък, а е с отделен, трапецовиден... И достъпът до нея не е никак сложен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

За водна помпа на сивик мога да ти кажа - но за джаз ще питам утре майстора който сменява в момента моята да каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sebulba
valentus, щом няма връзка с ангренажа спокойно я сменяш и сам. Внимателно с поставянето на гарнитурата и нямаш проблем. :oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки 4итав,запознат от практика майстор може да ти я смени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, няма да е зле да споменеш от къде си за да можем да те насочим към магазини :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От София е.Преди година време продадох една видеокарта на човек с ник valentus, който караше Джаз от 80-те, съмнявам се че е друг човек :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ШЕДОУ ДЕНСЪР, РЕСТЛЕСС - благодаря за готовноста да помогнете...ДЕНСЪР - за София става дума... РЕСТЛЕСС - наистина имаше такъв момент с видеокарта... връзката стана май чрез форума на ХАРДУЕР-БГ...Бях занемарил търсенето на водна помпа, но днес следобед щях да бъда НАПЪЛНО АБСОЛЮТНО ПРЕМАЗАН в автобус 313 и от утре подновявам... Софийският градски транспорт не е нищо друго освен ДЕВЕТИЯТ КРЪГ НА АДА... Не се издържа... Но това е отделна, несапунена ОПЕРА...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ШЕДОУ ДЕНСЪР, РЕСТЛЕСС - благодаря за готовноста да помогнете...ДЕНСЪР - за София става дума... РЕСТЛЕСС - наистина имаше такъв момент с видеокарта... връзката стана май чрез форума на ХАРДУЕР-БГ...Бях занемарил търсенето на водна помпа, но днес следобед щях да бъда НАПЪЛНО АБСОЛЮТНО ПРЕМАЗАН в автобус 313 и от утре подновявам... Софийският градски транспорт не е нищо друго освен ДЕВЕТИЯТ КРЪГ НА АДА... Не се издържа... Но това е отделна, несапунена ОПЕРА...

брато и моита водна помпа сдаде багажа кажи какви пари е намери в края на обиколките :P и аз съм със джаз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

брато и моита водна помпа сдаде багажа кажи какви пари е намери в края на обиколките и аз съм със джаз...----------------------------------------------Отиваш немедленно в магазина за японски части на бул. "Д-р Г.М. Димитров", бл. 60 (блокът е веднага след кръстовището за Онкологията)...

Редактирано от valentus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брато и моита водна помпа сдаде багажа кажи какви пари е намери в края на обиколките и аз съм със джаз...----------------------------------------------Отиваш немедленно в магазина за японски части на бул. "Д-р Г.М. Димитров", бл. 60 (блокът е веднага след кръстовището за Онкологията)...

САМО ДЕТО СЪМ В БУРГАС :tease: ИНТЕРИСУВАМ СЕ ДА СРАВНЯ ЦЕНАТА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...