Jump to content
Guest activity

Power Problem

Recommended Posts

Guest activity

здр. имам следното питане , понеже не намерих тема в която се намира моя отговор.Значи от какво е възможно акумулатора ми да падне така ,че да немога да запаля в рамките на 1 ден.Значи акумулатора е Bosch AsiaSilver 40Ah , преди 2 месеца когато беше навън -20 за 2 дни нямаше нищо в него , от друг прехвърлих ток и съм изминал около 600 км. с колата за което време смятам ,че се е заредил малко , но оня ден я запалих и ходих някъде , вчера се качвам и да врътна да запала но .... неиска , умряла отвсякъде.Днес ще си купя нов акумулатор , ако видя проблем пак в паленето какво трябва да гледам ? да я закавам ли да замерат дали зарежда правилно и дали всички токове са и ОК.Акумулатор който съм си намерил е Varta 12V 40Ah - 132 лв.(София)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди при акумулаторджия някой, да види дали не е изсъхнал и да ти сипе водичка (май дейонизирана беше, помня ли), също така да ти провери как зарежда алтернатора. Оправи акумулатора и алтернатора, едно хубаво зареждане 24 часа и си готов. Ако проблема ти е в алтернатора, новия акумулатор ще го скапеш за нула време и така през 2 месеца по 150 кинта за батерия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно си го прецакал вече, но преди да купиш нов отиди някъде, където продават акумулатори да ти го замерят дали става за нещо, после и да проверят дали нямаш утечки на ток по колата, ако всичко е ок, правиш н астария една пълна зарядка и го ползваш, ако ли н екупуваш вече нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош Силвър е сух акомулатор,трудно ще му се сипе водичка :) Иди да проверят дали нямаш някъде отечка(нежелан консуматор) и си виж динамото дали зарежда.Аз съм със същия акомулатор.Имаше период не бях палил колата 2 седмици.Запали без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа не обърнах внимание, че е сух - мерси за поправката Krelion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси , така или иначе вече съм твърдо решен да си купя нов , но ще проверя и за отечки защото да неми замине и новия , Varta-та го дават без гаранция ,защото казаха ,че нямало представителство в БГ и неможели да ти поемат гаранцията , това дали е вярно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest naskogt

Относно акумулатора замери с волт метър при запален автомобил трябва да ти отчете 14.3-14.6 тогава динамото зарежда нормално, а при угасена кола напрежението на акумулатора е в граници м/у 12.3 и 13.6 волта.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си купих акумулатор , VARTA 12V 45Ah - 106 лв. без гаранция , който го интересува от къде магазина се намира в София , Хладилника , ул.Черни връх 68 магазина се казва Ауто Хелп.За акумулатори са точни момчета. :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, честит акумулатор, да си го ползваш с години! Та на въпроса от къде може да е проблема с изтощението за едно денонощие. Ако не е в акумулатора причината, то тогава е консуматор с мощност около 15W. Най-вероятно лампичка като тая в багажника-хем свети, хем не се забелязва лесно. Може да е дефект в алармата или нещо подобно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest activity

мерси , несе замислих за лампичката в багажника , а съм я виждал ,че свети но не и в тъмното , ще проверя или ще ида на един преглед. :stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола тази лампичка се пали ръчно от копче, но има модели на който се пали сама при отваряне на багажника. Ако е прецакано устройството за гасенето и, то тогава тя си свети, свети.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...