Jump to content
vendesign

Грешно написан акт от КАТ?

Recommended Posts

Написаха ми акт за шибания ляв завой на т. александров и опълченска. Това стана на 15.03, днес обаче видях че госин катаджията е объркал датана акта и е написал 15.10.2008, вместо 15.03.2008. Кво ще кажат компетентните, как да карам сега, докато си взема талона, няма ли да мрънкат катаджиите ако ме спрат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на прима виста, бих пуснал молба до началника на КАТ, да бъде отменен този неоснователен акт. по принцип ако актът има пропуски и грешки при съставянето би трябвало да се отмени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така ни се иска, но съм сигурен, че ще намерят начин да го поправят. Искрено се надявам за колегата да го отменят. Мен на последък ме съсипаха от актове.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет също е да пише жалба. Мен ме изтряскаха до Севлиево с акт за пукнато челно стъкло при положение че се строши по пътя и нямаше как да го оправя в движение. Ест не подписах акта и им върнах една страничка възражения отностно няколко точки в закона и отношението на служителите на реда ... да ме извинява колегата "полиисмен" незная в кой сектор на МВР работи ... но пътните полицаи трябва да се гърчат ;)) За съжаление концентрацията на мърша сред тях е много висока и затова съм склонен да ги слагам всички под един знаменател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЖАЛБА.......а ако нещо се разсмърдят званиш на: ПРОЯТНО МИ Е МАВРИКОВ!!!:lol:;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хмм... ще се извиня първо. Бях в КАТ преди малко, вътрешно нещата се задвижиха, ще ида другата седмица, трябва да е готово, те сами ще се оправят (според техните думи). Естествено обаче, че забравих да питам как да процедирам.. Та..Въпроса ми е по-скоро, аз като имам в момента акт с дата 15.10.2008, и нямам талон, как да шофирам, дали ще мога с този?

Редактирано от Zmeio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за актове кажете каква е системата за плащане в Кат. Ходих в понеделник и ми казаха, че трябвало да отида сутринта, да си взема номер и да ходя после да го плащам като ми дойда реда с този номер. Това определено е най-дебилното нещо, което съм чувал, да взимам номер и да чакам да ми дойде реда да го платя. Та кожете поне кога има най-малко хора, в колко часа сутринта да отида в Кат-София. И колко е глобата за каране без талон с изтекал акт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hippo: отивай в 7:30 макс, отварят в 8:00, ставаш 50ти някъде, за час и половина си готов. просто сценарий

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обжалвай!!!

Послушай колегата. Актове с подобни "грешки" падат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е редно да си търсиш правата....все пак щом те са сгрешили трябва да има компенсации :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам че пи6а в темата на колегата но и аз съм с подобен проблем Тъпото 4енге ми обърка ЕГН - то и сега не знам като цяло къде и на кой ще се заведе акта Ина4е вси4ко друго мисля 4е полицай4ето написа правилно - да не повярвашВсе още не ми се ходи в КАТ / въпреки 4е 1 месец мина/ защото най вероятно ще изгубя деня си в една безмислена борба с бюрократщината и простотията Дайте някакъв съвет 4е ми е 1-я акт трябва ли нещо да полу4авам по пощата или директно след като е минал един месец трябва да ходя и да си 4акам реда в КАТ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подаи жалба колега мойе да има ефект

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега колега подаи си вав 3 дневен срок оплакване след това си жземи един аджокат и им кажи на тия 4е такьв акт с такава дата не варви сштото и най малката правописна гресшка в акта и тои отпада аз ти го казвам тва сштото сам служител в мвр

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написаха ми акт за шибания ляв завой на т. александров и опълченска...

Искам да отбележа, че за това кръстовище забранения завой на ляво е малко спорен.

Разбрах за забраната на скоро и като минавах от там, забелязах че са сложили знак Публикувано изображение

а същевременно светофара свети Публикувано изображение, демек можеш да завиваш и на ляво и на дясно и всякак ... !!!

... та ако може някой да се сети - нали в ЗЗДП имаше една точка за това кое е по - важно: светофар, пътен знак или пътна маркировка. Ако едно от тези неща показва различно от другите 2, кое се гледа първо и с кое се съобразяваш.

 

Ако светофара е по значимост преди знака, тогава значи ченгетата нямат никакво право да седят веселко след кръстовището и да драскат актчета или да прибират рушвети.

В противен случай от Пътни устройства пак са измислили поредната "велика мъдрост" и са се погрижили за "улеснението по пътищата".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не мисля да си взимам адвокат, все пак се опитвам да мина по лесно и по евтино.Опитвам се да приключа с 1 ходене до КАТ още, дори и с 50 лв акт и точки, предпочитам го пред ново ходене..По въпроса за светофарите, не мисля че са преди знака.. те те пускат да минеш и заменят значението на знака за предимство, но не указват в кои посоки можеш да завиваш. Но дори да е така, колега най вероятно си се объркал, защото съм на 99% сигурен че там светофарите са със стрелки направо и надясно, само маркировката не е изтрита и се вижда стрелка наляво.Голямата ми чуденка обаче, все още е, мога ли да правоуправлявам с този акт със сгрешена дата? Все пак до следващото ми ходене до кат остава почти седмица.

Редактирано от Zmeio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да оправиш нищо !!!Мен ми бяха писали акт с грешно ЕГН, пуснах жалба, обжалвах но нищо не се промени. Грешката била печатна и нарушението си било валидно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ако на кръстовището има регулировчик и той е в позиция в която ти позволява левия завой, без значение дали светофара, значите или маркировката ти забраняват това ти можеш да завиеш на ляво. Ако светофара ти дава ляв завой, а знаците и маркировката не пак можеш да завиеш, а ако знака ти дава а маркировката не пак можеш да завиеш, а ако кръстовището няма нито знаци, нито маркировка, нито светофар или регулировчик то е нерегулирано и там десностоящият ти е с предимство и можеш да завиваш на всякъде.Горе написаното важи, ако не влизаш в еднопосочна улица или в забранена такава. Това тълкуванието на този член от закона споменат от колежката. По-добре отиди още един или два пъти до КАТ, но си отстоявай правата! За да не дойде момент в който може и да съжеляваш че не си го направил!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Няма да оправиш нищо !!!Мен ми бяха писали акт с грешно ЕГН, пуснах жалба, обжалвах но нищо не се промени. Грешката била печатна и нарушението си било валидно

Тук смело мога да кажа че са те пуснали на пързалката. Само да си призная обаче че тези ми дела ги движи адвокат. Дори при правописна гршка в акта той е недействителен, а за ЕГН-то да не говорим - по смисъла на закона са писали акт на друг човек! Ако имаш копие на този акт нещата са поправими.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blueeye
Отговорено (Редактирано)

Най-правилното което може да се направи и според мен в случая е да се обърнем към адвокат който да оспори по правилен начин акта. По-добре да се плати на адвокат от колкото на тъпата полиция която изобщо не си гледа работата!п.п. Плюс това неграмотноста, особено от страна на държавен служител трябва да се наказва!

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм... ще се извиня първо. Бях в КАТ преди малко, вътрешно нещата се задвижиха, ще ида другата седмица, трябва да е готово, те сами ще се оправят (според техните думи). Естествено обаче, че забравих да питам как да процедирам.. Та..Въпроса ми е по-скоро, аз като имам в момента акт с дата 15.10.2008, и нямам талон, как да шофирам, дали ще мога с този?

съди ги, обжалвай..трябва да се научат как се пише акт най-накрая тея пичове, а не само да лапат кинти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest fido

Най-правилното което може да се направи и според мен в случая е да се обърнем към адвокат който да оспори по правилен начин акта. По-добре да се плати на адвокат от колкото на тъпата полиция която изобщо не си гледа работата!п.п. Плюс това неграмотноста, особено от страна на държавен служител трябва да се наказва!

напълно съм съгласен с теб,да се обърне към адвокат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, вие чувате ли си кво говорите, чесно?Къф адвокат, аз да не съдя някой за убииство по невнимание. Става дума за правописна грешка. Колко ще ми струва адвоката, колко пари, колко време да го намеря и избера? Това ми прилича все едно да извадя самолетоносач за да потопя рибарска лодка... нали говорим все пак за глоба от порядъка на 50 лв и няколко точки... точки имам бол, 50 лв... са малко в сравнение с хонорарите на адвокати...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз много пъти съм се ядосвал за това че не съм си отстоявал правата, но за да го направя са нужни много разправии. А това че полицията не си гледа работата съм склонен да си мисля че е така. Пример. Вчера, една патрулка влиза в забранена улица и веднага след нея влиза една мацка с един ситроен C3. Полицая излиза от патрулката и и иска документите. ОК, но за полицията правилата за движение не важат ли? Знам че имат специални права за движение само ако е пуснат буркана и сирената. В останалата част от времето нямат право на такива маневри. Прав ли съм?Колегата според мен може да кара с тази грешна дата. Другия вариант е да му ударят един печат в КАТ и да узаконят грешката така да се каже.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За заинтересованите. Допидах се до катаджия които работи в управлението, каза: карай с тоя акт, ако те спрат казваш им ква е историята да си проверят по канален ред, акта си има номер и всичко им е ок... Малко странно ми звучи, ама колата ми трябва, ще пробвам.Ако ме арестуват, ще ви търся да ме измъкнете!

Редактирано от Zmeio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научете правилника! 1. Регулировчик 2. Знак 3. Светофар 4. Пътна маркирофка. Щом е забранено завиването с дадена посока то е ясно че няма да завиваш. Точно с какъв се срешнах на еднопосочна улица в софия и го хванах за гушката. Обяснението му беше че не му се обикаляло. Още по-скупи актове да станат! Баси и народа където сме !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MonsterOOD, изглежда знам правилника и той казва:

 

Чл. 7. (1) Когато има несъответствие между сигналите на регулировчика и светлинните сигнали или пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със сигналите на регулировчика.

 

(2) Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали.

 

(3) Когато има несъответствие между пътните знаци и маркировката на пътя, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътните знаци.

 

(4) Когато има несъответствие между пътен знак, поставен на преносима стойка върху платното за движение, и останалите пътни знаци, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътния знак, поставен на преносимата стойка.

 

Справка: http://www.mt.government.bg/text/page.php?...=213&id=285

 

Почти 100% съм сигурна че светофара на кръстовището показва че завиването на ляво е позволено и днеска ще си направя труда да проверя това. http://bgmaps.com/map.asp?sid=d9e1245f23c9...ix=40&iy=45

 

Ако съм права, тогава не би трябвало да има глобени за това че правят ляв завой когато идват от посока център (ЦУМ).

 

В този случай на колегата Zmeio не само са му написали акта с грешка, а и е абсолютно незаконен!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де, "Когато има несъответствие между светлинните сигнали и пътните знаци относно предимството, участниците в движението са длъжни да се съобразяват със светлинните сигнали". Това е само за предимство, не се отнася за обозначителните група знаци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

И не само предимството за това правото е толкова тежка и сложна материя защото иска тълкуване, не е като физика и математика където 2+2=4 но когато светофара ти позволява да завиеш на дясно, а знака не то завоят е разрешен, ако обаче е на жълта мигаща светофара то тогава нямаш право на този завой!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич за акт хонорара е 50лв...Освен това 99,9% го печелиш и тогава държавата ти плаща и адвокат и т.н... Поне аз така ги знам нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич за акт хонорара е 50лв...Освен това 99,9% го печелиш и тогава държавата ти плаща и адвокат и т.н... Поне аз така ги знам нещата.

Това истина ли е колеги? Ако е истина колегата е добре да си защити правата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Да, така - този който изгуби делото плаща разноските по него. Само не ми казвайте че никой от вас не го е знаел?За хонорара конкретно цифрата е ориентировъчна но и тя е така +/- 10 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...