Jump to content
Ganchev

Въпрос за предно дясно колело.

Recommended Posts

Здравейте колеги! Тая сутрин като тръгвах на работа видях, че дясното ми колело е доста влязло под калника ( не опира по него при пълен десен завой ). Въпроса ми е на какво се дължи това? Трябва да сменям карета, може ли от това? Или е амортесьора? Пробвах да дигна колата с крика и да видя, но при третото леко завъртане и колелото бе във въздуха, един пръст над земята, а ресьора не се опъна. Колата ми е Сивик Хечбек '96-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това ми прилича на счупена пружина, но ако е това трябва да има някакво гадно тропане от там. Най добре иди в някой сервиз да огледат колата. п.с. Каре се сменя когато при пълен ляв (десен) завой се чува специфично тракане от колелото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това ми прилича на счупена пружина, но ако е това трябва да има някакво гадно тропане от там. Най добре иди в някой сервиз да огледат колата.

 

п.с. Каре се сменя когато при пълен ляв (десен) завой се чува специфично тракане от колелото.

Може да трака и при не пълен завой карето...

 

За проблема на колегата Ganchev си прав, трябва да е пружина. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, може да е от счупена пружина, но при вдигане с крик би трябвало да увисне колелото...може да е блокирал амортисьор, карай я в сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блокирал амортисьор

По вероятно ;) Но не пречи и пружината да е счупена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ganchev

Ако е счупена пружина, трябва ли да ми е изтекъл ресьора, тъй като го гледах и е чист ( смисъл няма маслени петна по него ). Относно каретата, тракат си и то доста. Май утре ще е в сервиза...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sebulba

Ако е счупена пружина, трябва ли да ми е изтекъл ресьора, тъй като го гледах и е чист ( смисъл няма маслени петна по него ). Относно каретата, тракат си и то доста. Май утре ще е в сервиза...

Не е задължително да е "изтекъл ресьора", но нищо чудно да е повреден...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блокирал амортесьор..... почти сигурно.Масов проблем на англичанките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупена пружина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, днеска с един приятел я вдигнахме на крик и пружината се разпъна след около минута, до долу! Свалихме я след оглед ( всичко си беше на ред ) И амуртесьпра си бачкаше. Вдигаше се добре. 2 часа по-късно като се прибрах пак беше влязло колелото под калника. Нямах възможност да ида днес на сервиз а и утре няма да мога, а ще ползвам колата. Да попитам ако е счупена, изпуснала пружината опасно ли е да се кара така ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...