Jump to content
ivaivalito

Gps Помощ

Recommended Posts

Изчетох повечето теми и нещо не разбрах ;) искам да си взема но незнам какво да гледам някои препоръчват смартфон други джобен компютър трет обикновенна НАвигация кое е най добре ???КАква е разлиакта междъ джобното ПС и смарт фона на ПЦто не може да се говори ли само там ли е разликата.Нали смартфоните са с операционна система харесал сам си Nokia N95 ще върши ли работа като ГПС защото често пътувам извън БГ и съм доста неориентиран :dry:;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудвам се как не си намерил информацията, която ти трябва?Съвсем скоро разисквахме въпроса доста подробно.С две думи - ако не ходиш на пеши туризъм избора ти е просто прекрасен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERO-ШМИРГЕЛ

Това е правилното решение ако не ти се занимава с глупости и скаш просто да си се навигираш на шир и длъж.Аз прекарвам доста време в стационарно лигавене със смарта преди и след всяко ходене някъде в калибриране на карти, извеждане на маршрути, мерки, допълнителни калибрации и лигутии колкото щеш. Това Гармина няма да може да го прави! на него му е турната една програмка и те така. Единственото му предимство е по-големия дисплей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я темата : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=19414ivaivalito, това дали е смартфон или покет има отношение върху това за колко неща едновременно ще може да ползваш устройството, дали ще се налага да носиш и друго устройство в теб, но има и друг момент - операционната система е важна също, ако избереш смартфон той може да е със Symbian, Windows Mobile или недай си боже PalmOS :dry: (тия BlackBerry-тата не знам с кво са, некъф техен шит или е PalmOS, Google Android се задава също, но засега не се знае дали и какви навигационни софтуери ще го поддържат) Та, това което исках да кажа е, че операционната система може да стесни избора ти от софтуери за навивигация и ако гониш максимален избор, тогава трябва да се спреш на Windows. В тази връзка, N95 е Symbian.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си харесал едно HTC, те са с Windows... За ръчна навигация мисля че е добър избор. ако е за кола, много ясно in-dash kit :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wesson

Аз съм с HTC и мога да кажа че работи чудесно в кола.Качил съм няколко програмки и работи перфектно. Ползвал съм го както в БГ, така и в Гърция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега здравей. За ГПС-а е много важна свободата на избор за навигиращ софтуер. Колкото повече видове софтуер можеш да си качиш, толкова по добре. Така ще можеш да избираш, докато накрая избереш най-доброто. Повярвай ми с течение на времето ще го оцениш. Аз ползвам HTC P3300 в колата и съм много доволен. Предимствата са:1. Операционна система Windows. Предлага почти всички програми за навигация (под предлага разбирай, че можеш да си ги инсталираш).2. Мобилност - можеш да си го ползваш навсякъде. Все пак е телефон и навсякъде е с теб. 3. чип Sirf III Star. Много качествена работа. Качествен сигнал и работа с до 20 спътника едновременно. Много добре работи в колата. Едно приятелче си взе на скоро N 95 8 гигабайтовата серия. Съпоставихме работата на двата телефона и се оказа, че моя работи много по добре. Пуснахме ги на закрито, където мислех, че няма да хванем нищо. Оказа се че аз прихванах 7 сателита, като 4 от тях ги прихванах с много добър сигнал. В сладствие на това се локализирах много точно. Беше дал една шапка пари за N95-цата и хич не му стана приятно.4. Има вход за външна антена, която никога не ми е била необходима. Приемането на сигнала е повече от добро. 5. Това е само една от многото глезотийки на вашето ПДА.Има според мен само един недостатък:1. Малък дисплей. 2.8 инча. Проблем с който много бързо се свиква и не прави такова впечатление. Надявам се да съм помогнал.

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго което ме привлича в Н95 5МП камера с страхотна резолюция.Няма нужда да си мъкна апарата навсякъде.До колкото разбрах тоя телефон може да подържа карти Route 66 и скоро ще може TOmy нали това са най известните.Та има друго питане картата примерно Route 66 за телефон и за само ГПС еднакви ли са ? Телефона има ли гласови команди и може ли да му задам маршрут ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много пъти съм казвал - само Windows Mobile. Не сме дорасли още за специализиран хардуер. Когато всички карти за всеки софтуер станат достатъчно подробни и да си избираме само по външен вид и интерфейс да, но засега е тъпо. Да наринеш същата сума (че и повече) като за Покет с GPS + поставка за кола и захранване, и да си ограничен само на една карта за БГ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за ПДА. Като не ти харесва даден софтуер просто го сменяш. Все още не съм си намерил стойка, нещо което получаваш наготово с навигациите специално за кола. Наскоро си взех Fujitsu Siemens N560 и като цяло съм доволен. Прехваленият SIRF 3 който са интегрирали в него според мен вече е отживелица - бавен и с не добра чувствителност. Взех си външен bluetooth Holux М1200 и в момента съм зарязал сирф-а. Това добиче хваща сигнал както уличен помияр кюфте във въздуха :dry: Нямам нужда от външна антена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Не е прехвален. Какво ще рече бавен? Бързината зависи и от това колко често го ползваш. Сравни големината на твоя приемник и малкото чипче което е вградено. Не че е от голямо значение. В колата има място и за такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sirf-a по бавно прави студен старт и хваща по малко сателити, особено при лоши условия. Не че ми се мъкне ВТ с мен при положение че имам вграден ГПС, но като сравнявам двата приемника коментарите просто са излишни. Не искам да защитавам конкретен продукт, просто споделям впечатления. И аз като си търсех ПДА гледах да е със сирф щото много го хвалеха, но сега вече съм на друго мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тогава колега, кой от другите вградени чипове смяташ за по добър?

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сирфа също няма нужда от външна антена :D разликата е много проста - навигация 300-350 лв пда- 400- 2000лвсмартфон с гпс - 800- 3000лвнавигациите пак са си съл виндовс и се отключват - сега с другата половина на Addevil сме се заиграли с 2 такива и определено е най-добрия ефтин вариант :P на телефон да караш кола си е безумие - пробвах с няква Н9х и просто не става - а с 3.5 инчовата джаджа се кара доста спокойно ( обиколих европа без проблем ) има си и друг вариант който обмислям - UMPC или разколачен лаптоп с USB модул в колата ... ама там цените разтат а не намаляват ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че навигациите варират в малко по голям даиапазон. За ГПС-а на нокиите нямам добро мнение. Според мен при наличието на добра карта навигацията специално предназначена за кола си е най добрия вариант. Някой да има опит с картите на Garmin?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да мислиш ( всеки има право на мнение ), но си в грешка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам каква е причината, но 90% от хората със Сърфче казват, че е перфектен, а 10% - обратното. Може антените да са им прецакани или незнам какво. Аз ползвам Сърфче с BTGPS и мачкам наред. Не е вярно, че студения старт е бавен, при адски скапано време е не повече от минута, при хубаво време е за 15-30сек. Недостатъка спрямо новите чипове е единствено консумацията на електричество което е с 1/3 повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Мисля че навигациите варират в малко по голям даиапазон. За ГПС-а на нокиите нямам добро мнение. Според мен при наличието на добра карта навигацията специално предназначена за кола си е най добрия вариант. Някой да има опит с картите на Garmin?

Garmin Работи перфектно, но от Калотина на запад, да не кажа чак от Триест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

А има ли опция да се ползва ДВДто на колата имам от кастофона излиза мониторчето и е доста голямо него д аползвам като ГПС .Или поне само монитора ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Гармин и досега ми е спестил хиляди левове,време и нерви.Страшно доволен съм от него .Лесен за разчитане на картите,меню на Български,глас на Български-една подробност само ....не знам как ще работи в БГ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А има ли опция да се ползва ДВДто на колата имам от кастофона излиза мониторчето и е доста голямо него д аползвам като ГПС .Или поне само монитора ?

Колега, това ако стане, повечето биха предпочели такъв вариант. За мен също това е един от най добрите варианти(като изключим вградена в таблото навигация). Но не знам дали става. За в бъдеще съм убеден че ще може, но сега нямам и идея. Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivaivalito, на теория може, ако имаш GPS с TVout и DVD-то ти има вход в който да го включиш.Например N95 има TV кабел доколкото знам, също и някои pocketPC имат, за моя Dell x51v има като аксесоар VGA кабел, но трудно се намира и не съм си го купил.Обаче, като го вържеш какво ? Ще сдобиеш по-голям екран, ама управлението пак ще ти остане от touchscreen-а на устройството. Освен това стои въпроса, дали на по-големия екран ще се виждат повече неща или просто същите неща но по-едри. Според мен второто е по-вероятно, защото резолюцията ще е същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

a каква марка и м,одел ти е DVD-то, защото има модели, които са GPS-ready, което ще рече, че трябва да имаш GPS модул, (на същата марка) който да свържеш с DVD-то и се получава. Разглеждал съм DVD-та предимно на Pionner и Alpine, и всичките имат тази екстра, но за NEO, SANG, ELITE и т.н. не съм сигурен.П.С. ако използваш устройство с TV-OUT, ще се получи грозна работа, резолюцията ще е същата, а размера на екрана по - голям и...

Редактирано от bat_gogo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a каква марка и м,одел ти е DVD-то, защото има модели, които са GPS-ready, което ще рече, че трябва да имаш GPS модул, (на същата марка) който да свържеш с DVD-то и се получава. Разглеждал съм DVD-та предимно на Pionner и Alpine, и всичките имат тази екстра, но за NEO, SANG, ELITE и т.н. не съм сигурен.П.С. ако използваш устройство с TV-OUT, ще се получи грозна работа, резолюцията ще е същата, а размера на екрана по - голям и...

Това отпада последен въпрос които не разбрах ,Ако примерно си взема Карта ТОМ ТОМ или РОУТЕ 66 .На Pocket PC на Навигация и на Смартфоне тия карти еднакви ли ще са в смисла каквото виждам на инсталиран ТОМТОМ на навигация такова ли ще виждам и на смартфон ...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, картата на ТомТом може да се ползва и на symbian версията на софтуера и на windows mobile версията. Същото важи и за iGo картите. За route66 не знам, но предполагам да и за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои ако му трябва Garmin GPS + Бг карта да пише на ЛС :D:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На някои ако му трябва Garmin GPS + Бг карта да пише на ЛС :):)

а еднакъв ли е FACE на картата само вече разликата е от големината на екрана така ли ? И още нещо как ще изглежда на ДвД мониторче
смятам че резолюцията е прилична. Редактирано от ivaivalito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...