Jump to content
manniakk

Толерантност на пътя

Recommended Posts

Съгласен съм с теб но и мотористите са доста безрасъдни. Вчера един ме изпревари с поне 100км в час при 60 ограничение. И мина точно на 1 огледало разстояние. Ако беше станало нещо и трябваше да избегна някакво препятсвие как да реагирам? Често мотористите предприемат рисковани изпреварвания... така че нека и те да си помислят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

По таа логика някой моторджия като ме изпревари без мигач тряа да го настигна и да му ги строша.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Колега прав си аз винаги правя пьт на мотористите но понягота те не мислят може ли преди 3 дни на светофара на Гурубляне, посоко влизане в София тькмо светна зелено колите трьгват и да не ви кажа с каква скорост минаха 3-ма моториста покрай колите най малко с 150 сигурно знам ли но бая бьрзо тия хора не мислят ли в Елин Пелин вече имаме 2 случая на тежки катасртофи с пистови мотори обрьщам се кьм мото колегите бьдете по внимателни на пьтя защото се движите не с малка скорост да вярно някой хора не си гледдат в огледалото на автомибила и може да станат грешки но и мотористите бьдете и вия малко по внимателни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен най ме дразни това че карат по осевата линия. Като всеки участник в движението да се движат по средата на пътната лентата! Ако отнеса някой на осевата линия негов си проблема. Иначе съм доста внимателен към хората с мотори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен най ме дразни това че карат по осевата линия. Като всеки участник в движението да се движат по средата на пътната лентата! Ако отнеса някой на осевата линия негов си проблема. Иначе съм доста внимателен към хората с мотори.

Росене,не си прав.аз карам мотор и да ти кажа по светофарите не ти остава много място по платното освен по осевата линия.пък и често колите си карат една до друга във всички платна и няма как да минеш напред освен ако не караш по осевата линия.....незнам дали караш мотор,но ако караш би трябвало да знаеш че мотор зад кола или друго превозно средство не се кара.освен ако не караш бавно с трафика.защото нямаш видимост и няма как да реагираш на дупка,локва,камък и т.н.мотора не може да криволичи рязко като кола,затова е от жизнено важно значение да виждаш по-напред отколкото с кола.отделно ако караш зад друго превозно средство летят прах,камани и други лайна,които ти се лепят директно на лицето....същото важи и за локвите,само дето аз нямам чистачки и пръскалки на каската.....айде сега си помисли дали моторите трябва да се движат като колите по пътя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest al3x

Колега и аз моля всички мотористи да не си демонстрират машинитеколко могат да дигнат в града :D;) защото моя поглед не може да седи само на огледалата за задно вижданеима да гледам ( не правилно пресичащи хора, дупки,кучета, сфетофари и всичко останало)не мога да видя някои мотор като идва с 180 по булеварда .. За това карайте и вие разумно както и всички други , за да няма проблеми по пътя ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Росене,не си прав.аз карам мотор и да ти кажа по светофарите не ти остава много място по платното освен по осевата линия.пък и често колите си карат една до друга във всички платна и няма как да минеш напред освен ако не караш по осевата линия.....незнам дали караш мотор,но ако караш би трябвало да знаеш че мотор зад кола или друго превозно средство не се кара.освен ако не караш бавно с трафика.защото нямаш видимост и няма как да реагираш на дупка,локва,камък и т.н.мотора не може да криволичи рязко като кола,затова е от жизнено важно значение да виждаш по-напред отколкото с кола.отделно ако караш зад друго превозно средство летят прах,камани и други лайна,които ти се лепят директно на лицето....същото важи и за локвите,само дето аз нямам чистачки и пръскалки на каската.....айде сега си помисли дали моторите трябва да се движат като колите по пътя...

Не не карам мотор, много искам, но и признавам много ме е страх. За мен най-очевидната далавера на мотора е че харчи малко и в задръстванията можеш да минаваш между колите. А не да правиш слалом между колите и да се надяваш на късмета да те спаси.Нормално ли е да ме изпреварват отляво между мен и мантинелата на Цариградско? Не съм длъжен да си и помисля, че може някой да мине там. Аз ако искам да избегна дупка и не го видя. Друг е въпроса защо си движат с 160 км/ч в града и не спазват дистанция. Законът е еднакъв за всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично много ме е страх от моторджиите. Ако чукна нечия броня е едно, ама ако чукна бронята на мотор, е малко по - различно... Не знам защо, ама като ми се боцне някой с мотор пред мен и винаги си представям най - лошото, затова карам колкото мога по - дистанцирано. Не мисля, че са напълно равноправни участници в движението... за мен са с една идея по - равноправни..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest -=airman=-

Моторджийте са волни души - нещо като циганите - не можеш да ги спреш :)Зная, че невинаги са прави, но какво да ги правя, те всички водачи на МПС са такива...Ще ги пазя всичките :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

Росене,аз си слаломирам между колите без проблем откакто карам по-силен мотор.предния ми беше малко куц и не ги правех тези неща.сега просто ме принуждават да ги правя.ще ти дам пример-Цариградско шосе.аз си карам най-вляво и не под 120 ако никой не ми пречи.просто скоростта при мотор и при кола са много различни неща.не е еднаква 120 в кола и 120 на мотор.при мотора (ако е от бързите де) всичко става много,ама много по-бързо.като си карам с 120 и пред мен няма никой изведнъж някакъв недоскив решава че ще изпревари колата пред него движеща се с 60,но първо изскача пред мен(може да е с или без мигач-няма значение) и тогава ускорява.има много такива хора,които не те изчакват просто още една секунда и те принуждават да скочиш на спирачките.ако не му влезнеш на седалките следва едно продължително изпреварване 40 секунди.ами ти ми кажи как да не се мушна между него и мантинелата или между него и изпреварваната кола в тези 40 секунди,като да ги изпреваря и да ги оставя зад себе си ми трябват 2 секунди?има много народ ,който си кара със скоростта на всички останали,но в съседна лента и тогава колкото и да караш зад него и да му светкаш и свиркаш-единствения начин е да го заобиколиш покрай мантинелата или колите наоколо.....всеки си е в малка или голяма степен егоист и се гледа през призмата.но ако колите ,които се движат нормално за тях си ми пречат на мен да карам,то аз не им преча въобще просто защото минавам и заминавам.това че някой няма да ме е видял и ще е изненадан от появата ми е въпрос на внимание от страна на водачите.по принцип никой разумен човек не препуска с бясна скорост с идеята че направо ще се вре между колите.не се кара като на филм.винаги ги настигаш и гледаш да се увериш че те виждат.чак тогава решаваш какво да правиш.аз поне така карам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

аз си карам най-вляво и не под 120 ако никой не ми пречи.................при мотора (ако е от бързите де) всичко става много,ама много по-бързо.......................... изскача пред мен и тогава ускорява............................ има много такива хора,които не те изчакват просто още една секунда и те принуждават да скочиш на спирачките............................следва едно продължително изпреварване 40 секунди.

Не обичам да давам акъл на хората - защото всеки жъне това, което е посял и само господ ги съди, но ще си позволя да ти помогна да си отговориш сам, от цитата по-горе.Ти сам казваш, че се движиш не със 80 - нека да бъдат тогава 100 - нали и колите превишават скоростта.... но ти си със 120(твой цитат).Ти сам казваш, че при моторите всичко е много бързо ............... - затова колата, както ти си обяснил изпреварва по-бавно.Сега си представи ти да си в колата, а човека на мотора да ти присветва :) ПС: ще успееш ли със същата кола да ускориш като мотора, за да не му се "пречкаш"ПС: а когато си с колата - изчакваш ли предната кола да изпревари и се прибере, за да я изпревариш ти нея, или вдигаш твоята кола на страничните и гуми - за да минеш по-бързо :DНикакви лоши чувства - не ме разбирай погрешно ;) Редактирано от Dominic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Ей,бъдете разумни с тези мотори,че не се знае кога ще доиде мрака! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

Ей,бъдете разумни с тези мотори,че не се знае кога ще доиде мрака! ;)

True, true. Sad but true.Те за тва и мотористите се делят на два вида: Такива които имат сериозно падане и такива които нямат..., все още!Казвате да пазим моторджиите, ами добре ще ги пазим. То честно казано аз повече ОТ тях се пазя. Обаче в една ситуация където трябва да решавам АЗ или Моториста (особено ако кара като безсмъртен) няма да се замисля много. МИР! Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си карам най-вляво и не под 120 ако никой не ми пречи.................при мотора (ако е от бързите де) всичко става много,ама много по-бързо.......................... изскача пред мен и тогава ускорява............................ има много такива хора,които не те изчакват просто още една секунда и те принуждават да скочиш на спирачките............................следва едно продължително изпреварване 40 секунди.

Не обичам да давам акъл на хората - защото всеки жъне това, което е посял и само господ ги съди, но ще си позволя да ти помогна да си отговориш сам, от цитата по-горе.Ти сам казваш, че се движиш не със 80 - нека да бъдат тогава 100 - нали и колите превишават скоростта.... но ти си със 120(твой цитат).Ти сам казваш, че при моторите всичко е много бързо ............... - затова колата, както ти си обяснил изпреварва по-бавно.Сега си представи ти да си в колата, а човека на мотора да ти присветва ;) ПС: ще успееш ли със същата кола да ускориш като мотора, за да не му се "пречкаш"ПС: а когато си с колата - изчакваш ли предната кола да изпревари и се прибере, за да я изпревариш ти нея, или вдигаш твоята кола на страничните и гуми - за да минеш по-бързо ;)Никакви лоши чувства - не ме разбирай погрешно ;)
Koлега евала много точно казано напьлно те подкрепям ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх тези мотори бре, колкото са хубави, толкова са и лоши и опасни. Казвате да пазим мотористите.....добре, а те пазят ли себе си/нас? Омръзнало ми е от глупаци на две колела, които като видят, че някой ги е засякъл айде да му строшим огледалото. Онзи ден на кръстовището Акад. Гешов и бул Св. Георги Софийски, посока ВМА, една кака в едно черно поло нямаше място да мръдне да пусне един бесен моторист, и той за да й се "отплати" й строиши огледалото. Плъна просототия, ако питате мене. Ами ако момичето се беше уплашило. Представете си следната ситуация: някой по невнимание ви засича, понеже ние, четириколесните не засичаме щото ни е много кеф, и вие решавате да отмъщавате.Вариант едно - замахвате да чупите огледало, ама той ви вижда, кривва колата, вие се залюлявате на мотора и създавате рискова ситуация за себе си и за всички, които карат зад вас, на които ще им се наложи да скаччат върху спирачките, за д ане ви разплескат по платното, ако евентуално паднете. Вариант 2: Чупите му огледалото, шофьорът вътре се стряска, кривва колата надясно и отнася всичко, което се намира в дясната му страна ( за пример: от стоящи на стоянаката бакшиши до майки с деца в колички). Какво ще направите тогава. Какво ще стане ако всеки започне да раздава правосъдие всеки път когато някой го засече по невнимание, или всеки път, когато не е на кеф?!?!?! Дори и да го е засякла, да не си е погледнала в огледалата, заслужава ли си да й счупи огледалото.....дива селяния и простотия е това според мене. И после искате да давам предимство. Ок, аз давдам предимство на почти всичко де що мърда, с фар или без фар. А в замяна какво получавам?!?!?! Моторите, спортните и бързи де, просто не са направени за в града. С мотор с 200++ кс не се ли чувствате като колоездач на троторар на витошка в час пик?!?!? Същата глупост е.Моят апел към всички участници в движението, независимо на колко колела са, е: Бъдете толерантни и не рискувайте живота си/ни. Някой ви е засякъл, ок, преглътнете го, напсувайте го два три-пъти на майка, но недейте да му отмъщавате. Не забравяйте, че не сте сами на платното, пък и София отдавна не е място, в което може да се кара със скорост по-вискоа от 80км. Не ставате по-големи мъже като счупите нечие огледало, като го задминете със 160 на разстояние 10 см и други изцепки. И се замислете, щеше ли да има нужда от такива теми и кампании, ако всеки караше така, че дане застрашава живота на другите. С това нямам предвид "Карайте по закона", ами "Карайте с акъл и преди да направите нещо по-добре се замислете, макар и за секунда. Тя може да спаси живота ви."Тва е от мене. А да, сега по темата: винаги си гледам в огледалата, преди да направя някаква маневра,а когато видя само един фар в задното огледало, винаги минавам една идея по-вдясно. Но както каза някой колега преди мене, ако в някоя ситуация ми се наложи да избирам място за мен или място за него....изборът е ясен. Нищо лично, просто на мене ми трябват два метра, на вас един за да се измъкнете от някъде ;)Айде стига толкова, че пак се олях ;) ;) Бъдете толерантни и НЕ карайте пили;)Поздрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазим ги мотористите колкото можем. Всеки е прав за себе си, но да се кара мотор по улиците на БГ не е много разумно имайки предвид препятствията -дупки, камъни, разлят бетон, натрошени стъкла, клони и т.н. Аз като си тръгна с колата и с това спортно окачване, повече от 40 км. в града не мога да карам. Като изляза извън града пак карам бавно, понеже се пазя от дупките и за капак като мине някой моторджия по осовата линия на една гума със 150 и какво правим?Нека мотористите спазват скоростта и правилника за движение по пътищата, пък ние ще бъдем толерантни с тях!Всеки има право да кара каквото си поиска, но аз не бих се качил на мотор при тези ужасни пътища!Много безавариини и безпроблемни километри пожелавам аз на всички! Сезона започва и всякакви луди се навъртат на пътя!

Редактирано от VTTT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...каква толерантност искате ??? при положение ,че си правите собствени ленти , между тези с автомобилите ... и се ядосвате , когато като долетите от някъде със 120 (в града) .... Не става въпрос да си правим един на друг мръсно ... когато може минавайте между колите , но повечето внимание трябва да е от ваша страна . На мен ми е достатъчно да следя автомобилисти и пешеходци с понякога супер идиотските им решения,че да внимавам и да не попреча на мотоциклетист , който много бърза . П.С. Виждал съм мотоциклетисти да карат в лентата .. както всички останали . Явно може !

Съгласен съм с тебе, колега !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговор на всички "120", "150" км/ч ...

Аз ако ще да се насера на мотора няма да ги вдигна. :angry: Такива като мен - със супер маневрени, бавни и високопроходими мотори ги има много.

Защо слагате всички под един знаменател???

В общи линии аз и колегите които отдават толерантност на пътя сме хората, които очакват да получат същата в замяна. Мисля че е крайно нечестно под името "моторист" да давате за пример някакви фанатици, които също незнайно как правят 150 км/ч на късите отсечки по софииските улици ...

И нека ви напомня - няма да дадете предимство на човек с мотор, защото не ви е страх от него; той ще ви счупи само огледалото, но няма да ви счупи крака, както вие вероятно бихте могли, ако пробвате нещо по - нагло! Но на някой с Mercedes SLK, който кара по магистралата с 240 и седи и ви светка отзад, в момент, в който също изпреварвате ... "ох, извинявай" (десен мигач - обратно в дясна лента).

За друго също не се замисляте - един мотор повече по пътищата означава един автомобил по - малко (в повечето случаи караме и такова чудо ...) - следователно: по - малко задръстване сутрин рано, по малко вредни емисии във въздуха ...

Много черногледство, много нечестност ... не очаквах това в милия форум. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не всички шофьори на гоуф са голфаджии, ама имаме едно на ум като ги видим, нали?Аз се присъединявам към тея, които ни е страх от мотористите. Виждал съм ги и край мантинелата 20мин след като са ме задминали със 180 - не е от най-приятните гледки. Sorry, ама по-добре да мислим за лошия случай и да се надяваме на по-добрия. peace \/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кой е казал, че всички са еднакви? :angry: Доколкото прочетох, хората изразяват мнение и доста от тях са споделили случки. Всеки е визирал конкретен случай, и всеки каза, че няма нищо против мотористите,а против глупостите, които отделни индивиди извършват на пътя! И въпреки, че и аз съм си патил от въпросните ненормалници, не съм целял да разстилам негативно отношение у колегите. Колкото до тея дето карат с 240, път не им правя. Аз се движа с позволената максимална скорост, която важи за всички, и за да съм в ляво, значи колегата от дясно се движи с по-малка от моята.В правилника пише, че водача трябва да се движи с МПС-то си винаги в най-дясната лента. Следователно ако той иска да ме изпреварва, да го направи от дясно, следователно ако се случи някоя простотия, той ще е виновен, защото е карал с НЕСЪОБРАЗИТЕЛНА СКОРОСТ!Та там ми е мисълта. Законите важат за всички, и всеки трябва да е толерантен на пътя спрямо другия, а не да се прави на тарикат и безсмъртен! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ви кажа и мен ме е страх доста от мотористите,поради простата при4ина,4е при тази скорост,с която карат е някак трудни4ко да ги види6..!относно огледалата!поглежда6 в огледалото и вижда6 примерно какво е положението зад теб....,но идва един момент,когато моторът се появява като призрак отнякаде си,благодарение на високата скорост..!и какво правим...?с намерение да го опазим се полу4ават доста конфузни ситуации!ли4но аз не един път съм попадал в такива!ми съгласете се,ама си е доста опасни4ко с тези скорости,с които се карат в града моторите!пък и трафика си е голям!относно мотористите нямам ни6то против,но все пак,трябва да се мисли като се кара,нали..!вярно е 4е увли4ат но....!и ма магистрали за тези скорости!най-добре е да се пазим взаимно!PEACE!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В правилника пише, че водача трябва да се движи с МПС-то си винаги в най-дясната лента.

Хубаво беше това, ама вече не важи :angry: Първо пазете живота, след това всичко останало :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има други полезни съвети към авто и мото шофьорите, тук е подходящо място да ги сподели.

Ей тука има една доста полезна статия за карането на мотор в града с нагледни примери:http://www.sportrider.com/ride/146_9508_mo...tips/index.htmlКато цяло статиите в сайта са адски полезни :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм и от двете страни на барикадата,мога да ви кажа само че това е безкраен спор.Кой е по-гнусен нарушител и дебил - шофьора или моторджията.Истината след 18год. каране за мен е една - напоследък се навъдиха страшно много малоумни копелета,както на мотори,така и на коли,джипове и т.н....Така че според мен пазете не само моторджиите(макар че при сблъсък последиците са в пъти по-страшни),но и всички останали които са на пътя.Както казаха преди мен - не търсете мъст,особено ако се е разминала поредната ситуация само със скърцане на спирачки.Изпсувайте сочно и карайте нататък - няма да оправите никой около вас.Поздрави на всички и умната - живота е безценен,а белите стават за секунди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не познавам някой дето да не му се кара пистарка, включително и аз самия. Адреналина сигурно е страхотен. Обаче не мисля да се пробвам. Старите хора казват: "Страх лозе пази!". Аз на байка като се кача и само гледам да се позасиля повече, а какво остава на 300кг снаряд с 180 коня в колелата. За сега само им се възхищавам на машините и поклащам глава след поредния забързал се за реанимацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове







ПС Ей трябва винаги да има една идеална среда между
всичките неща и наистина не трябва да се самозабравяме кои сме

Напоследък ми прави много неприятно впечатление че всите т
оварни автомобили са крайна лява лента и си е мамата е*ало
Редактирано от slus4o©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFanatic

Не разбрах кво казваха ченгетата...ама ми иде да го убия тоя който е карал колата...тва как може да си толкова малоумен...ми като превишава скороста,така ли се спира някой за превишена скорост ?!А другия случай с червения Сеат...а сега какво да кажем...мотора се движеше с съвсем нормална скорост,зад колата....да си сляп ще го видиш...тва беше пълна дебилщина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mandylion

 

Този клип, който и slus4o© е постнал е много красноречив за причината, поради която пуснах темата въобще.

Само това се иска:

 

 

Take longer to look for bikes!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен последната седмица , на няколко пътипред колата ми изкчат хора,кучета, коли добре че се движех с нормална скоростиначе едва ли щях да реагирам ,на което и да е от изкачаниятаза това нека в градски условия поне да караме с по нискискорости за да не става най-лошото, с идването на топлото време всеки полудява, дава газмотористите цяла зима са гледали в youtube мотори,маняците на коли си гледат джантите , всеки си има неговото :P Карайте в градски условия разумно, трафика е голям, пешехотцитеса много, не минават по подлези , бъдете разумни :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

За тва със сеата и аз мисля че оня го напрай нарочно. Келеш! Има ги и такива. Обаче за тва с полицая дет оня се натресе във вентото... Еми пътя ми се стори обществен, не беше затворен за движение. Самия факт че има полицай на ткава мотроджийска сбирка говори какви луди длави са. Пича дет се блъсна си беше изрязал мотора на задна гума и минаваше останалите от групата В НАСРЕЩНОТО ПЛАТНО. Не казвам че оправдавам ченгето че се изтъпани на пътя в момента в които се зададоха, ама и оня никои не го е карал да се сили в насрещното. Не може да разчиташ че другите ще те пазят, сам като не се пазиш.

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти въобще осъзна ли ситуацията ?!...Всичко се случи в правилното платно....ченето беше на пресечка м/у двете платна...и ако слушаш добре също така ще чуеш свистене на гуми от колата която излиза на платното...п.п по добре се вижда в 4-тия линк които е същото видео но удължено

Редактирано от HondaFanatic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry, наистина не съм догледал че пътя е еднопосочен с много ленти, и че му свистят гумите на ченгето. Явно е преценил че ускорява като F1 кола.. Това променя нещата. Ченгето наистина е виновен за постъпката си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хубаво му наритаха колата едно яко после..накрая момчето на мотора е тъжна гледка...полу мъртво

Редактирано от HondaFanatic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен най ме дразни това че карат по осевата линия. Като всеки участник в движението да се движат по средата на пътната лентата! Ако отнеса някой на осевата линия негов си проблема. Иначе съм доста внимателен към хората с мотори.

Колега представи си го така: 1. Карам си по осевата линия и ако искаш да ме изпревариш, правиш маневрата все едно изпреварваш кола.2. Карам си плътно в дясно.Минава някой , изпреварваме, натиска ме още в банкета, хващам чакъла и става грозна гледка.(случвало ми се е)По скоро под толерантност нетрябва да се разбира да правиш път на някой който кара с 160 в града, а като видиш моторист да си пуснеш мигача навреме а не 5 метра преди да завиеш(особено на ляво). Няколко пъти са ме засичали така: човека си кара, аз тръгвам да го изпреварвам и ония решава в последния момент да даде ляв мигач(въобще ако даде) и да ми сече пътя. Авно хората си мислят че като даде мигач не е длъжен да пусне тези които са го дали преди него. Друга ситуация: Карам си съвсем нормално. Някакав лайнар решава да заобиколи копката в неговото платно и влиза в моето(насрещното). И понеже съм по малък аз трябва да се свия;) От къде на къде ???????????????? И пак се връщаме на ситуацията с пясъка, който се намира по края на платното......И последна ситуация (от многоброините които са ми се случвали): Карам си пак съвсем нормално. Бусче от градския транспор спира на спирка. малоумник каращ зад него в изблик на гняв(понеже буса е спрял) рашава без мигач, без да погледне има ли някой в насрещното, го изпреварва. В последния момент го заобикалям, а той даже неразбра че щеше да ме отнесе защото гледаше и псуваше шофьора на буса.п.с. Най-добре моторите да са с някакви светлинни табла, звукова сигнализация тип линейка. Защото явно фара не се забелязва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

българите сме адски нетолерантни към моторджийте нали ги гледам по цял ден по пътищата.. такава ни е културата на пътя за съжеление...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф да си излея мъката, че направо съм побеснял. Случка от преди 30 минути: Пребирам се от работа и решавам преди да пребера мотора да направя още някое кръгче. Карам си почти спокойно ейтака да си пообикалям. И нещеш ли един скапан ш......., мазен, пед......., малоумен олигофрек си кара зад един камион.А аз най - отдзад. Карам така около 40 метра зад тях и си подавам мигач да ги изпреваря, НО! Тъкмо подавам гас и същия скапан ш......., мазен, пед......., малоумен олигофрек без мигач ми сече пътя. Добре че вече имам 6-то чувство за такива лай...ри и намалих веднага. След като половин час изпреварваше камиона аз го минах и му направих жестове тип " олигофрен ти мигач нямаш ли ?" , а педерунгела ме гледаше все едно аз съм му виновен и тругна да напира да ме изпреварва в насрещното в завой. След като се размина на една боя разтояние от идащата на среща кола се пребра зад мен. Но явно не му се размърда мозъка и почна да ме напъва от дясно. Тогава тотално ми пречерня и набих спирачки и почнах да шаря по пътя с 20 км/час да неможе да ме мине. Така си покара извесно време, но накрая ми писна да се занимавам с него и изчезнах.Та сега тези който оплюват моторджиите да ми кажят да ли му е малко да му счупя огледалото??? Защото ейтака от дъното на душата ми се искаше да му счупя врата:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFanatic

Е такива пе**ли заслужават не огледало ами цялата кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си карам най-вляво и не под 120 ако никой не ми пречи.................при мотора (ако е от бързите де) всичко става много,ама много по-бързо.......................... изскача пред мен и тогава ускорява............................ има много такива хора,които не те изчакват просто още една секунда и те принуждават да скочиш на спирачките............................следва едно продължително изпреварване 40 секунди.

Не обичам да давам акъл на хората - защото всеки жъне това, което е посял и само господ ги съди, но ще си позволя да ти помогна да си отговориш сам, от цитата по-горе.Ти сам казваш, че се движиш не със 80 - нека да бъдат тогава 100 - нали и колите превишават скоростта.... но ти си със 120(твой цитат).Ти сам казваш, че при моторите всичко е много бързо ............... - затова колата, както ти си обяснил изпреварва по-бавно.Сега си представи ти да си в колата, а човека на мотора да ти присветва ;) ПС: ще успееш ли със същата кола да ускориш като мотора, за да не му се "пречкаш"ПС: а когато си с колата - изчакваш ли предната кола да изпревари и се прибере, за да я изпревариш ти нея, или вдигаш твоята кола на страничните и гуми - за да минеш по-бързо ;)Никакви лоши чувства - не ме разбирай погрешно ;)
на това което си си направил труда да направиш,хората му казват "да извадиш думите от контекста".надявам се знаеш,че не е правилно да се прави така.това че аз карам със 120 по Цариградско не е проблем,но сигурно не си го разбрал защото като кажа че на мотора нещата стават по-бързо ти си мислиш единствено за високи скорости.....имам предвид,че освен че ускориава по-бързо,мотора и спира доста по-бързо.като осъзнаеш този факт ще ти стане ясно че теорията ти отива по дяволите.от 120 до 80 км/ч ,колкото е максималната разрешена скорост в тази отсечка ми трябва само 1 секунда.аз не карам рисково,нито бързо.винаги се съобразявам с обстоятелствата и видимостта си.но не мисля че е правилно да се съобразявам с това че някой не внимава докато кара кола,че говори по телефона,че не дава мигачи,че си човърка радиото.....досега не съм трошил огледала на коли,макар да е имало хора които си го заслужават.надявам се и да не ми се наложи,но е интересно да се знае че най-често ми застрашават живота ,когато карам мотора с пасажер.т.е. карам съвсем бавно и примерно.даже спазвам ограниченията на скоростта и се движа в самото платно като кола.разочарован съм много от мненията които прочетох в тази тема на болшинството от хората.явно е нужно да поживеете повече и да пробвате повече работи,за да стигнете до правилните заключения.просто няма да допусна някой да ме осакати защото е инат и си мисли че е прав.всеки да кара както иска и каквото иска.за в бъдеще ще делим пътя заедно и времето ще си покаже кой е прав и кой е крив.ъпсурдно ми звучи и това дето го написа колегата за магистралата......наистина ли ще видиш кола зад теб караща с над 200 и ще се мотаеш докато изпреварваш само защото в закона пише 120-130 км/ч допустима скорост на този участък?в БГ има много ъпсурди,един от тях е термина НЕСЪОБРАЗЕНА СКОРОСТ.това е тоалетна харчия за хората които са се осрали.с нея си бършат задника,за да не са виновни.просто поредната вратичка в закона.аз като карам не гледам ограниченията,а гледам трафика.не виждам смисъл да карам с 40 заради някой отдавна забравен знак след ремонт на пътя,когато всички карат с 70.ако се правиш на примерен в тази ситуация ти самия създаваш предпоставки за ПТП-та.същото се отнася и за пенсиите с жигулите.те карат бавно,но това достатъчно ли е?НЕ,нали?бавно не е синоним на сигурно.аз мога да карам по-бързо ,но пак да карам сигурно.всеки си има граница и се съобразява с нея.ти можеш да караш с 50 в града и пак да си опасен.помислете над тези неща.пък даже няма да е лошо да преодолеете страха от моторите и да покарате малко.когато имате личен опит ще разберете за какво ви говоря,ще разберете и защо се кара между лентите,ще разберете защо се чупят огледала на коли......има много неща за които не може да пишете обективно преди да ги пробвате.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...