Jump to content
Road Runner

Въпрос за Rover 200

Recommended Posts

Здравейте колеги.Понеже днес Си харесах така да се каже един ROVER 200,с 1.8-16V мотор,147коня,нов внос ,2000г.Та въпроса ми е бихте ли ми казали за тази кола нещо повече???Питам вас понеже знам че тези коли са с Хонда чарколяци.И каде може ако я закарам да ми кажат как е ??? :plane: Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:plane: Само дето тези не са с Хонда чарколяци и като цяло са таралеж в гащите. Тези модели са след като БМВ купи Ровър и се опита да го извади от дъното но така и не успя. :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road Runner

ЕЕЕЕЕЕЕЕ най после от как съм пуснал темета чакам някой или да ме рзубеди или да ме насочи.Ако още няко ми каже отрицатален отговор за въпросната кола няма да е тя.Благодаря ти колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Niakoi

За окачването незнам, но двигателя със сигурност си е оригинал английски. Няма общо с Хонда - бъди сигурен! Освен това, не е 2000г. а 1999г. През 2000г. Rover 200 вече е Rover 25.

Редактирано от Niakoi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де 12 месец 1999година.Ми благодаря за инфото.А всъщност ровер 25 как е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 е с друга маска отпред фарове броня и т.н. иначе маи няма разлики с 200,хубав двигател 1.8 като мощност,хубава кола,вече зависи от парите иначе са малко екзотични(части наи вече) ,това ако не те плаши я взимаи ,пък ако те плаши си вземи голф 3...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото знам от 2002 или 2003 са спрели производство и частите са много скъпи а ремонтите чести.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха мерси момчета за инфото.Сега тотално се отказах от ровер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BRENIAK

приятел ,тези коли нямат нищо общто с хондите.само на 400 по окачжането има следи от хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

само на 400 по окачжането има следи от хонда

400/45 са си чисти "англииски Сивици" MA/MB моделите, както и Ровър 600 са си Акорд CC/CEРовър вече не съществува като марка, фалира...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото знам от 2002 или 2003 са спрели производство и частите са много скъпи а ремонтите чести.

Не си прав Колега пробвай да попрочетеш тукhttp://roverclub-bg.com/Балончето не е чак толкова лошо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако до 4000лв,взимай я,колата е много готина,единствено през 50-60000км се сменя гарнитура на главата и шпилките на главата,искай мнение от ровер форум,че тук ние хондаджийте сме малко фанатизирани към нашта марка хонда и няма да вземеш добри мнения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rover=Фалирала марка през 2005 закупена от китайска марка през 2006, ма Rover вече като марка не существува, след като е минавала през рацете на Хонда, БМВ и Форд, представиси кви боклуци са били колите им че БМВ я е продала на групата ФОРД за:13 ЕВРО!!!!!!!Производителите на части са задължени да ги произвеждат до 2015 г, па и трудно се намират, а за оригинални забрави.Просто недей допуска грешката да купуваш Rover, едно време е била хубава и луксозна марка, последните 20 години е била едно нищо.

Редактирано от samux

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноооооого мерси за ичерпателните отговори на моч въпрос.Вече ще знам ровер sucks.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest samux

Просто забрави бате, няма да сажелаваш.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, че има повече такива хора дето казват ровър "sucks" та аз да мога да си позволя един сериозен автомобил на цената на европейско супер мини :angry: и с разликата от парите да си я ремонтирам с качествени части които ги няма :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеше да направим некъв спор с теб но както чета си незапознат с фалита на марката и на кой тя и била притежание и т.н така, че няма смисъл а и ще отидем далеч в офф-топика :cool: и аз все пак не съм против хонда и съм далеч от мисълта да кажа, че 200 серията след 96г е страхотен автомобил или нещо такова, даже обратното но далеч не е боклук а мотора за който говори колегата е даже много добър и не трябва незапознати хора да пишат разни "компетентни" мнения. със здраве и без лоши чувства :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПО принцип не съм експертен механик нито образован инженер, верно е, но като знам нещо, си давам мнението щото това са обективни фактори, а не моето собствено мнение.Това яе ти имаш Ровер, че не ти прави проблеми, и яе има още 70% от автомобили на твоята серя дет не правят проблеми, не знаяи че автомобилат е хубав, чичо ми на времето имаше единр Ровер, и не бра ядове с него, това не значи че Ровер е хубава марка, а че е имал касмет, даже и той се учудваше че колата не правише проблеми, но когато някой познат го питаше как върви, той казваше:тази добре, но не си купувай Ровер :cool: .Не знам какво разбираш под добър автомобил, ма Роверите нямат нито технологията, нито каяеството, нито надежноста на други европейски фирми.Всеки си има мненя и изживявня, за мен единственя Ровер дет си заслужава е 75, всичко останало просто са само хубави ламарини.Ако искаш още да спорим има статистики на надежност обработени спрямо % коли ремонтирани, разделено на тип ремонт, модели и двигатели, и Ровер повярвай ми че не е на добри позиций...Така става примерно и с Алфите 156, 159, 147, Lancia Lybra, Fiat Bravo.... с JTD двигател, самият двигател е хубав, но колите като цяло са ментета....Това че някой Ровери носят двигател и технологя на Хонда, не значи че са Хонди...Без лоши чусва колега, просто си крепя мнението :)

Редактирано от samux

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕЕЕЛЕЛЕЕЛЕЛЕ мале кво направих.Ей момчета моляви се не се карайта аз просто попитах тук за ровера защото съм чувал че са с на хонда чаркове и за това.Недейте да се карате.Аз още от второто мнение тотално се отказах от ровер.Даже предлагам модовете да слагат катанеца и да продължаваме със здраве.Айде успех на всички :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не смятам, че сме се карали, просто изразяване на мнения! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO

Мои колеги имаха злата участ да разглобят именно Ровър 200 с 1.8 VI мотор.Това лайно е толкова сложно за зацепване та дори и неговите създатели ще изпитат трудности.Опита ли са се да направят нещо като променливо газоразпределение,но излязло едно голямо лайно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-м/у другото продавача точно за това ме предупреди,че имало специялен инструмент за ремъка и шайбите и не всеки в софия можел да го зацепи като хората.Даже ми каза ако такова ще ми даде телефон на точния човек за тази процедура иначе ще седи се в сервиза ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читавите ровъри са до 95-та година :) след това качеството е под всякаква критика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя ровер беше 98 година и незнам как не само не се счупи,а и доста коли ми гледаха задницата.супер возия,просто за тези пари няма такава кола,ако ще да е фалирала...купуваш,със всичко около 4 трябва да стъпи (200 модела в италия е около 600 евро),ако ще след 3 години да я минеш с флекса!на 400 модела доста работи бяха от сивик,интериор прозорци предполагам окачване нещо.. така и не се счупи да разбера?пъргава кола,само си гледаи маслото и антифриза.. Световен мир за всички :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че темата е стара, ще си кажа и аз мнението. Не може хора, които никога не са се докосвали до ровър, да казват че е боклук. Искането на мнение за марката в друг авто форум не е много подходящо според мен. Частите изобщо не са скъпи. 400 моделите след 95 година ИЗПОЛЗВАТ КУПЕТО на британския сивик. Всичко е 1:1. Относно двигателите: факта, че ровърският К-series двигател се използва от Лотус и Катерхам говори сам за себе си. Това е един от най-леките и пъргави двигатели. 1.4 произвежда 103 конски сили, докато 1.6 - 112. Колко други двигатели с тази кубатура могат да се мерят с тези параметри? Освен това, са уникално здрави. Всички проблеми идват единствено от НЕКАДЪРНА потдръжка. Единствения минус на двигателите е слабата гарнитура на главата. За радост отдавна има подобрена такава, така че дори да се наложи смяна на тази част, то ще е еднократно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и за много години. В момента сменям гарнитура на глава на 200 1.4. и майстора ме псува, че съм го набутал да прави такава кола и той се изненада като извади 80см. болтова на главата с които се затягат чак петита на коляновия вал!!!!!!!! ужас и това ако прилича на Хонда? Който го е мислил тоз мотор е голям оптимист. Колата умре в Австрия и там ми поискаха 5кЕвро за нов мотор, след като я довлачих до БГ за 450евро и отворихме кафата ми стана ясно за кво са ги поискали тез евра. Айй със здраве за Ровър. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой близък приятел има rover 75 , двигателя се води Power Train V6 24 клапан с 4 вала отгоре , за 1-та година , която я има вече ходи 3 пъти на ремонт , за гарнитури (850 лв.+ремонт) , ролки и кво ли не още , no comment

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изобще не ми хвалете ровер, докато имах научих сервизите, а да не говорим за цена на части :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мои познат си докара Ровер,мноо готино изглежда,лукс,махагони,кожи-красота!И му са прецака мотора на вентилатора за радиатора.И са почнаха мъки.Пича вика-нов-1000 евро,втора ръка-500 евро.Чел из английските форуми-доста като него реват.Да, ама колата седи и не мърда.И са прежали-бухна са с втора ръка.Кво да праи. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо 75 сие зарибявка, красив е , вътре е адския лукс, таблото е мн красиво ноооо, не че бмв мотора е лош но един експлоататор на такъв ровер ми каза че наличните двигатели в българия са твърде слабички за това тежко купе а и си гори. якия двигател не го вкарват в бг поради незнайни за мен причини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз бях се запалил по 75 :P

Е,те такова маи беше и на приятеля.На мен ми прилича на Ягуар,ама по мъничък. :P Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Понеже днес Си харесах така да се каже един ROVER 200,с 1.8-16V мотор,147коня,нов внос ,2000г.Та въпроса ми е бихте ли ми казали за тази кола нещо повече???Питам вас понеже знам че тези коли са с Хонда чарколяци.И каде може ако я закарам да ми кажат как е ??? :) Благодаря

Точно този автомобил няма НИЩО общо с хонда. Заповядай в www.RoverBulgaria.com и си задай въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно доста хора неразбраха ,че хонда моторите на Rover моделите са доста малко. за тези от 96+ изключено , повечето са английски марки моторчета. Личните ми впечатления от този модел+ изтълнението на интериора е от доста високо ниво , много екстри красива и приятна обстановка+ в купето няма никакви шумове , малко е тесничко а возията е като на мерцедес.- модела от който имам впечатленията е с двигател 2.0 V6 бензинов , доста тромав , ускорение никакво , на 3-ата предавка с ниска скорост около 40 км/ч. започва да се тресе цялото купе , няма мощност с , което идва и доста приличен разход около 13 до 15/100 градско. За дълаг път е перфектен.Кола , която да ти достави кеф .... НЕ. По скоро за улегнал чичка(дядка) с голям джоб ,че тук виж на всеки 1000 км. има проблеми :)

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rover , не е фалирал, марката има сериозна история. BMW не продава Rover на Ford за 13 евро , а за 6 милиона евро. А относно качеството съм със смесени чувства, но в никакъв случай не е "буклук"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ти за това ли се регистрира, да отговориш на пост написан преди 2 години и половина.. :( А ти защо не караш Ровър, а Мазда ?.. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......кошница.... По едно време прекарвах сериозна част от времето си в дару кар(кафето не е лошо ама е тесничко:lol:) защото баща ми е собственик на едно дискавъри...коментара на монтьорите беше: "..................................................кошници...............................нокога не си вземай............." Абе хорицата имат доста пиперлив език:huh:)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ти за това ли се регистрира, да отговориш на пост написан преди 2 години и половина.. :huh: А ти защо не караш Ровър, а Мазда ?.. :lol:

Щото не е карал Хонда, затова! :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...